LG Nexus 4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Đorđe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 22. Nov 2013. 17:55
:: Nexus 4
Lokacija: Niš

Re: LG Nexus 4

Post od Đorđe »

Išao sam clean flash, ali uzalud, ta podešavanja mi najviše trebaju zbog menjanja redova i kolona, uklanjanja google now widgeta i još nekih stvari...
Trenutno u aplikacijama imam samo Launcher3, on je radio fino, dok sam bio na prethodnoj verziji...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Ako je to problem lepo instaliraj Xposed installer + GEL settings module i sve ces moci da radis. Ja koristim tu kombinaciju sa Unicon modulom za promenu ikonica

ofclol
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:47
:: nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od ofclol »

Pozdrav, posto sam instalirao verzije stock andorida 4.4.3 i 4.4.4 potpuno sam nezadovaljan baterijom zeleo bih da instaliram CM 4.4.2 sa franco kernelom ili nekim drugim jer vidim da moze da se nasteluje baterija da drzi do nekih 6 sati sto nije uopste lose dal neko moze da mi pomogne da mi posalje neke linkove ili tutorijale od pocetka sve kako da rootujem, pa kako da ubacim rom i kernel, posto sam pocetnik u vezi ovih stvari. Hvala unapred.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Ofclol,sve sto te zanima mozes naci sam ako se potrudis malo. Al ajde ja da ti pomognem malo,da bi ga rootovao prvo moras otkljucati bootloader.Oba procesa se odrade preko programa 'Nexus Root toolkit'. Na guglu kucaj 'download nexus toolkit for nexus 4' ,skini ga sa linka koji izbaci(XDA) i instaliraj. Kad instaliras otvori ga i povezi telefon sa racunarom.Prvo instaliraj drajvere a zatim otkljucaj bootloader i rootuj.Kad zavrsis to javi se da dam preporuku za rom i kernel

ofclol
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:47
:: nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od ofclol »

Artifex, hvala mnogo ja sam mislio da mora preko CMDa, odradio sam preko Wugfresha, i to lako. Sad me zanima koji je najbolji rom i kernel za bateriju, zanima me najvise Screen on time da izvucem sto vise, hteo sam da pocnem Sa CM i franco i ako mozes da mi objsnis koja je verizja CM za android 4.4.2 posto ne pise tipa CM 4.4.2 ili tako nesto nego samo datumi pa ne znam kad su ga implementirali.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od Zile995 »

CM 11 = 4.4.2, poslednji nightly 4.4.4

CM 10.2 = 4.3
CM 10.1.3 = 4.2.2
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Pazi ovako,trajanje baterije mnogo vise zavisi od kernela nego od ROM-a. Ja ti uopste ne bih preporucio CM rom vec neki AOSP. Sigurno 2 najbolja roma u toj kategoriji su ParanoidAndroid i Purity rom.Pogledaj na XDA koji ti vise odgovara. Sto se tice kernela,ja koristim 'Semaphore kernel' i on mi je od svih ostalih koje sam probao pruzio najbolje performanse uz vrlo dobro trajanje baterije. U proseku mi baterija traje 13-14h uz 4:30 do 5 sati screen on sto je meni sasvim dovoljno.

stejer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Uto, 18. Jun 2013. 00:11
:: //

Re: LG Nexus 4

Post od stejer »

Ja bih mu preporucio da proba i SlimKat.

ofclol
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:47
:: nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od ofclol »

Hvala Vam na pomoci pogledacu sve sto te rekli pa cu odluciti i jos malo googlovati

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: LG Nexus 4

Post od okmomak »

E ovako... Duze vreme vec gledam, trazim sta da kupim, koji tel... Izbor je pao na N4 ili Optimus G(kojeg nema nigde). Ako moze neka mala pomoc o ovom tel. Nisam expert da ubacujem razne romove, nemam ni vremena za to. Zanima me kakav je tel, njegove mane. Procitao sam da se greje pri intezivnjoj upotrebi... Trazim polovan tel. Ima li nesto na sta treba da obratim paznju pri kupovini polovnog? Svaka pomoc i savet su dobrodosli :-) Hvala!

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Okmomak,telefon koristim vec 2 godine i da ga ne ureknem,ali me odlicno sluzi. Moj savet ti je da ako imas nekog u svom okruzenju koji ima ovaj telefon,sednes na kafu i saznas sve sto te zanima. Ja mogu da ti predstavim neki svoj utisak. Telefon je jedan od najbrzih android uredjaja i dan danas,znaci sto se tice preformansi tu nema sta da brines. Baterija je OK i nista vise,meni izvlaci 13-14 sati uz 4 sata upaljenosti ekrana. Ista je prica i sa kamerom.Ako ti je to najbitnija stavka na telefonu slobodno preskoci ovaj model. Okacio sam ja slike neke u podforumu 'kafic' pa mozes tu da pogledas. Ne znam sta vise da ti kazem,imas milion recenzija na internetu pa prelistaj malo. Ako te zanima nesto konkretno slobodno pitaj

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od yocasylver »

Sve pohvale i od mene,imao sam taj model.Jedino zbog cega sam ga prodao je to sto su i ledja staklena.Znam kakav sam maler da i pored silikonske obloge da mi ispadne pukao bi.
Obrati paznju kad kupujes na zadnji deo da nema negde naprslina po staklu.

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: LG Nexus 4

Post od okmomak »

Hvala na misljenjima i savetima! Ma sve stan sam ja da smart fon i baterija joa uvek ne idu zajedno. Nije mi to presudno. Na zalost nema nikoga ko ga ima. Prelistavao, gledao razne recenzije za more tel. Stvar je u tome i sto sam malo ogranicen budzetom za tel. Ja tipicno po "nasem" trazim... Da je kao nov, malo koriscen, a da ne kosta puno :-) Gledao sam dva primerka do sada. Jedan je ispustan, ubijena lajsna mada radi za sada. Drugi je imao problem sa ON/OFF dugmetom. Nisam se usudiio ni jedan da pazarim. Jer sad rade, a sta ako mi za par dana nesto crkne. Popravka je verovatno "cigani lete u nebo"! Sve po oglasima sto izgleda perfektno je malo, po meni nerealna cena. O novom i da ne pricam... Za te pare, da biras nesto novije. Nisam pametan! Cak sam razmislja, sad cete verovatno misliti da sam malo lud, ali i o BLU Life Play. Dobar tel, jeftin, fenomenalan ekran. Pa cak i Motorola Moto G... Ali Nexus mi uvek ispadne najnaj opcija. Samo da nadjem dobar primerak. Pomenuli ste i osetljivost zadnjeg dela,stakla. Postoji li nacin da se provali da li je menjano, ili cak i ekran? Da me slucajno neko ne zavrne!?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Drugarica moja je menjala ledja i ne primeti se uopste da je menjano,tako da ne verujem da ces to moci da primetis. Inace,nisu ledja bas toliko osetljiva. Meni je ispadao par puta(ne nosim nikakve futrole) ,najgore je bilo kad je pao na zadnji deo i tako skakutao 5 stepenika do dna. Citav ostao hvala bogu :)

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: LG Nexus 4

Post od okmomak »

e danas sam s*** tel, tako da mi pod hitno treba jedan :D ako neko prodaje dobar, za male pare, jos ako ima i garanciju supe! Hvala svima na misljenjima i savetima! :wink:

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Portovan je Android L preview na nexus 4. Koristim ga vec par sati i stvarno sam odusevljen kako izgleda i naravno kako radi nova verzija androida. Za sada sve stabilno radi,moram bateriju da istestiram da vidim kako ce da drzi

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 4

Post od Baraba »

Baci neke SS.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 4

Post od Baraba »

Hvala. Lepo izgleda :)

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: LG Nexus 4

Post od AleksaVrsac »

Ja mucim muku vec duze vreme koji polovan tel kupiti do 170 - 180e. Neki su otpali iz konkurencije i sada sam ostao na Note 1,Nexus 4 i Note 1 za americko trziste. Koji i zasto,ajde i ovde da pitam. Sa nekima sam se vec kucao u drugim temama,ali ajde i u temi od nexusa da pitam koji,i zasto. Hvala u napred. 8)
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Odgovori