LG Nexus 5X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5X

Post od Zile995 »

Kako sta te briga? Sto ga onda poredis sa starijim uredjajima?

Svi navedeni telefoni su hardverski(ne racunam s6) jaci od N5X?

Za tih 100€ ti daje sigurnu podrsku na 2 god, brz softver i hardver koji nije za potcenjivanje(G4 slican hardver ima). Svi ti telefoni(N4, s5, m8, osim veroavtno sony-a) sigurno nece dobiti Android 8.0.
Poslednja izmena od Zile995 u Pet, 02. Okt 2015. 16:17, izmenjeno 1 put ukupno.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG Nexus 5X

Post od filip11314 »

Meni ovi stereo zvučnici nisu ništa posebno. Uglavnom slušam muziku preko sluški, a telefon mi je 95% vremena na vibraciji. Dobiće verovatno i G2 6.0, pa i ako ne dobije nikom ništa. Taj laserski autofokus je bespotrebna opcija, a vidim da ga mnogi guraju. Da l' ću ja da sačekam pola sekunde ili sekundu da mi fokusira to mi je nebitno. Skener otisaka prsta je isto više šminka i biće još godinu-dve. Da li vredi dati 200e više za 5x? Ne, ni u ludilu. Ne patim od toga da uvek imam najnoviji telefon, najnoviji android itd. Ova cena nije opravdana i gotova priča. Da toliko košta 6P cena bi bila opravdana (bar delimično).
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG Nexus 5X

Post od somi92 »

Ako tako gledas, onda je svet trebao da stane na mercedes 123ci , nokii 3310, itd jer je to u tom trenutku bilo najbolje... treba ici napred, ja podrzavam i laserski AF, i skener otiska prsta, i jos mnogo drugih stvari, pa nek ima, moje je da li cu da koristim ili ne... Drugo je tvoje misljenje ( i postujem ga ) i to sto sve tvoje potrebe zavrsava G2.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG Nexus 5X

Post od Chobby88 »

5x nema stereo zvučnike.Dole je zvučnik a gore slušalica.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG Nexus 5X

Post od filip11314 »

somi92, samo kažem da ne vredi toliko para. Slažem se da treba ići napred, ali ubacivati 100 bespotrebnih stvari da bi žrtvovali bitnije, nema smisla stvarno. Mobilna telefonija je odavno prestala da donosi nešto novo i jako revolucionarno, sve se svodi na šminku. Evo npr malo poboljšaju kameru, pa smanje bateriju. Ili povećaju ekran (i rezoluciju), smanje bateriju. Ili nabudže prednju kameru, stave lošiji ekran. Kako god da pogledaš oni su na dobitku, a korisnike ko pita. Sa racionalne strane gledišta ne vredi ni jedan nov smartfon koji je izašao od 2013. do sad više od 400e. Samo što uvek ima dobar brolj ljudi kojima je bitan brend da bi "dokazali" da su neko i nešto, a s druge strane ima i veliki broj onih koji nemaju para da kupe telefon od 600-700e pa ga na kraju nekako kupe, žrtvujući dosta stvari koje su im neophodne za normalniji život. Znate na koju grupu ljudi mislim, ne moram dalje da objašnjavam. :) Opet, to je moje mišljenje sa kojim se većina forumaša ne slaže, ali ja tu ništa ne mogu.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: LG Nexus 5X

Post od Cooomi »

Da li bi ti primetio razliku fHD i qHD ekrana na 5.2"? Jedino što bi primetio je razlika u potrošnji baterije... Otuda i manja baterija i manja rezolucija... Govoriš kako je nepotreban skener otiska prsta i laserski AF al ti smeta što telefon ima 1080p ekran i 2gb rama? Da je bilo koji drugi telefon u pitanju, a ne Nexus, 1GB rama bi sigurno bio opterećen od strane UI koji nameće taj drugi proizvođač. Telefon ima super specifikacije, nisu najbolje ali su 90% najboljih trenutno. Ne znam šta tu nije opravdano cenom. A da ne počnem priču o softveru i podršci... 450€, na današnjem tržištu je sasvim realna cena za njega.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG Nexus 5X

Post od filip11314 »

Mene veća rezolucija od 1080p ne zanima ni na televizorima. Ko je rekao da mi smeta? Očigledno nisi razumeo šta sam hteo da napišem. Pre bih kupio G3 za 300-350e i uštedeo pare, nego ovaj Nexus. Džabe mu što je Nexus i što ima redovnu podršku kad mu je cena previsoka, bar što se mene tiče. Tebi nije i to nije moj problem.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: LG Nexus 5X

Post od mick »

Cooomi, naravno da nema vidljive razlike izmedju 1080p i 2k displeja(barem derasticne) i ok je 2gb rama ali za tu cenu je to malo. Neka su stavili jos taj 1gb i bolji displej pa neka naplacuju imali bi neku osnovu. Ovako je skuplji od oneplus 2 npr a ima gore specifikacije. Nije to onaj izvorni nexus na koji smo navikli. Upravo to i pisemo ovde a oni neka se komercijalizuju koliko hoce...

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG Nexus 5X

Post od Chobby88 »

A g3 je baš klasa.Očajan ekran, još gora baterija.
Ovaj nexus je dve klase iznad tog raspalog g3.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 5X

Post od iKe »

Da ovaj telefon nema stereo zvučnike. Ako gledamo iz ugla nekoga ko ima nexus 5 i čeka dve godine na naslednika, da li bi ste dali skoro 300 eura za ovaj telefon?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG Nexus 5X

Post od filip11314 »

Chobby88, Ja koliko sam video u manual modu ekran kod G3 nije uopšte taman. Meni automatsko osvetljenje ne vrši posao, ja volim da svetli ekran kako ja hoću. Ma samo ako je ovaj Nexus 2 klase iznad G3....
PS Za 400e nov G4...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG Nexus 5X

Post od Chobby88 »

Ja nisam gledao manual nego anandov test gde lepo pise na koliko nits sija koji ekran i tu se vidi da je ekran na g3 kanta,plus je ogroman potrosac pa zato baterija jako lose drzi.
Po meni je g3 jedan od vecih promasaja lg-aa u zadnjih par godina,g2 je mnogo bolji uredjaj i ja bih radije njega uzeo,iako je za generaciju stariji.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5X

Post od Zile995 »

filip11314 napisao:Chobby88, Ja koliko sam video u manual modu ekran kod G3 nije uopšte taman. Meni automatsko osvetljenje ne vrši posao, ja volim da svetli ekran kako ja hoću. Ma samo ako je ovaj Nexus 2 klase iznad G3....
PS Za 400e nov G4...
E kad bi bilo tako da nije taman...
N5X ima isti Snapdragon 808 kao G4.
filip11314 napisao:Džabe mu što je Nexus i što ima redovnu podršku kad mu je cena previsoka, bar što se mene tiče.
A drugima nije previsoka? Kad' bi tako krenuli po ostalim proizvodjacima...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG Nexus 5X

Post od filip11314 »

Moj drug koji živi u Italiji ima G3. Koliko dana sam ga ja čačkao kada je bio ovde i uopšte nisam primetio da mu je taman ekran. Bar meni nije taman. Ali ima manje rama, manji ekran, i tako dalje... Sve u svemu nije bolji od G4.
Ne znam ja koji drugi. Ja ne kupujem nikad nove flagship modele jer im je cena visoka, nego sačekam godinu dana pa pazarim. Nekada sam znao da trošim i po 1000e godišnje za telefone, sada više ne. Nekada, do pre 5 god, da budem precizniji. Nekome očigledno odgovara što su cene nekih marki previsoke... Kažem, to nije moj problem, niti me zanima.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5X

Post od Baraba »

G4 ima sjajan displej, možda jedan on najboljih ISP displeja koje sam video, G3 ne može da mu priđe.

Što se tiče LG Nexus 5X, da koristim nexus 5 nisam siguran da bih radio update.

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG Nexus 5X

Post od Mikrikorisnik »

Dobro.jeste na g4 bolji displej nego na g3 ali i na g3 je displej ok.bar za moj ukus.kad je izasao ocrneli su ga kao zbog toga sto nije dovoljno osvetljen.kupio ga jedan drug a ja tad imao g2 na kojem je navodno ekran extra po svim testovima.uzmemo oba telefona i uporedimo ih u raznim uslovima kad ono isti.malo bledje boje na g3 ali osvetljenost odlicna kao i na g2.inace vidim da dosta korisnika prica protiv dkenera otiska prsta.i sam sam bio takav dok nisam uzeo s6 i uverio se u funkcionalnost.ajde otkljucavanje tel samo je mnogo brze nego druge metode ali zastita aplikacija je nesto neprocenjivo.konacno mogu da dam tel bilo kome bez bojazni da ce videti nesto sto nije da se vidi ili slucajno poremetiti neka podesavanja.znam znam sve to moze i sa siframa i.t.d. ali zamislite da kuckate neku sifru svaki put kad hocete da procitate poruku.ovako samo dodirnete skener i puf.to je to

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: LG Nexus 5X

Post od Dream Weaver »

I meni je odlično, lakše i brže rešenje za zaključavanje/otključavanje (bezbednost) telefona. Kao što je Mikrikorisnik, napisao: samo dodirnete skener i puf :D :lol:

Previše je para 5X a nije ništa mnogo bolji da ne kažem gori od G4.

Koristim G3 dual 7 dana a pre njega sam imao Mate7, Note 4, Z Ultra i Nokiju 808 i osvetljenje na G3 nije nešto lošiije nego da ovim drugiim telefonima. Kvalitet izrade i baterija su krš, dok IR bolje radi nego na Note 4...
and justice for all...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Nexus 5X

Post od zoreli »

16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Nexus 5X

Post od Evindzer »


Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG Nexus 5X

Post od Behemoth »

Mislio sam posto je Nexus linija da ce kostati 250/300e.
Sad cu ga bas zacepili.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori