LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

01. januar 2018.

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: LG G6

Post od leart369 »

Stigao OTA danas, trebalo bi da je taj update.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201801 ... 2399ff.jpg[/img]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G6

Post od dachakragujevac80 »

Upravo skidam. Oko 0,5 GB. Treba da je januarska zakrpa.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G6

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi, ne mozete mi reci da ce telefon bolje da radi sa zakrpama i novim androidom? :D :D :D :D

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: LG G6

Post od ciklon »

Već su rekli. Zakrpe, ažuriranja i nadogradnje postoje sa razlogom.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G6

Post od Batak »

Postoje. Samo je taj razlog nekada sakacenje uredjaja, ne uvek bolji rad.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: LG G6

Post od ciklon »

Nekad = u retkom broju slučajeva. Sigurnosne zakrpe su svakako potrebne, pogotovo ako se radi o nekom modelu telefona koji neće dobiti nadogradnju na sledeću verziju operativnog sistema.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G6

Post od Ivan Cirkovic »

Ja se vec duze vreme lomim da li da instaliram android 7 na lg g5 se bas iz tog razloga... Znam da je tesko na lg da se vrati prethodni software koji je bio...

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: LG G6

Post od Joker123 »

Ivan Cirkovic, pa jeste malo nezgodno na većini androida (uglavnom) vratiti prethodnu verziju,ali pročitaš i izučiš za svoj model pa flešuješ uz uputstva.probaj android 7 pa ako ti se ne svidi vratiš se na 6.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G6

Post od Ivan Cirkovic »

Skinuo sam neka 4 fajla sa xda za vracanje na prethodnu bas za ovaj model. Secam se da sam probao android 6 na sony xperia m4 aqua i da je radio brze, ali je u meniju lagovao... To su mikro sekunde koje se osete... :unsure:

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G6

Post od Batak »

ciklon napisao:Nekad = u retkom broju slučajeva. Sigurnosne zakrpe su svakako potrebne, pogotovo ako se radi o nekom modelu telefona koji neće dobiti nadogradnju na sledeću verziju operativnog sistema.
A za sta je konkretno bitna zakrpa? Ne provociram, ja ne radim update nikad.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G6

Post od Ivan Cirkovic »

Ja znam da ima poboljsanja u nekim dodatnim opcijama u samom meniju telefona... Ove zakrpe i ne mozes da osetis, a samo zauzimaju memoriju u telefonu.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: LG G6

Post od ciklon »

@ Batak - da ne bih sad naširoko kucao, evo ti link pa pročitaj:
http://www.centrered.com/2015/04/29/the ... ng-system/

@ Ivan - Pa, ne zauzimaju desetine gigabajta skladištenog prostora, kao ni nešto previše samog RAM-a. Otkud ta fama od zakrpa i nadogradnji?

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G6

Post od Batak »

Hmm, nisam pitao za objasnjenje sta bi trebalo da bude u teoriji. Sta si ti dobio time? Apsolutno nista, to je poenta moje price.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Pa nije on licno dobio nista, dobio je sistem, koji moze bolje da radi nakon sigurnosne zakrpe i slicnih update-a. Korisnik mozda to u radu ne oseti, ali sistem moze.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: LG G6

Post od ciklon »

Sta si ti dobio time? Apsolutno nista, to je poenta moje price.
Kao što je i Green napisao, ja nisam dobio ništa, već sam sistem, što je i poenta. Redovno se poteže ta priča kako zakrpe i nadogradnje nisu bitne. Pa, nova verzija bilo kog operativnog sistema ne bi bila moguća da ona pre njega nije bila nadograđivana, sređivana i slično.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG G6

Post od Batak »

Ali nije retka situacija gde nova verzija sistema donese vise problema nego koristi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

To kod Samsunga kao dobar dan, meni baterija na s7 5h sot, izasao update meni baterija jedva 3h sot sastavi, sledeci update vrati na 5h sot i uvek se javi neki pametnjakovic koji slepo veruje Samsungu i da oni to ne rade vec zbog klimatskih promena i jer je Mesec bio u putanji Venere bas tih dana a ne zbog loseg update.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: LG G6

Post od ciklon »

Ažuriranje može, u određenom broju slučajeva, uticati negativno na rad samog sistema, ali ne nužno. Dva ista modela nekog telefona iz iste serije se mogu ponašati različito zbog više faktora. Nekome će baterija trajati kraće, radiće sporije, dok će drugi raditi bolje nego pre. Možda je to zbog jedne ili više instaliranih aplikacija ili zbog samog korišćenja telefona. Ja nikada svoj P8lite nisam vraćao na fabrička podešavanja, dok znam ljude kojima je to rešenje za sve. Još bolje: win10 sam sebi tri puta instalirao: na starom desktopu, na laptopu koji sam koristio posle njega i na sadašnjem laptopu. Jedan kolega je , sa druge strane, win10 na svom laptopu instalirao minimum 5 puta i to ne zato što je napredni korisnik, već zato što se vodi principom next-next-next. :-D

OK, svako ima prava da radi šta i kako god hoće sa svojim gedžetima, ali to ukorenjeno mišljenje da ažuriranja i nadogradnje ne treba da se rade je bezrazložno. Ako nešto i ne valja, pustiš dan ili dva de se sistem "uhoda", a ako to ne ide, onda odradiš full reset i od nule sve polako instaliraš i podesiš.

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: LG G6

Post od Zemun »

Licno svaki update instaliram, cim ponudi odmah instaliram, nekad zeznu pa u sledecem delimicno isprave.
Full reset odradim kad nemam pametnija posla a izasao malo veci update al obavezno radim full reset prilikom prelaska sa jednog na drugi sistem.

Odgovori