LG Nexus 5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Nema resenja koliko ja znam,ili loght flow ili custom rom sa omogucenim podesavanjem LED-a...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

pa zar je moguće da google to nije ispeglao na svom flagshipu za svo ovo vreme od njegovog izlaska?

što je najsmešnije, primetio sam da LED radi bez problema kad je "vibrate" profilu :wacko:
Poslednja izmena od Lobachewsky u Ned, 06. Jul 2014. 09:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Kopitaneskita,pa ocigledno nisu...Ne znam kakva je situacija na x.x.4 verziji. Ali nema potrebe da se nerviras kad je resenje jednostavno :)

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

jel ti imaš nexus 5 isto? :)

koliko sam čitao, 4.4.4 ne rešava taj problem. nisam još dobio taj apdejt, kada sam prvi put upalio fon došao mi je samo 4.4.3 apdejt i to je to.

još par pitanja:

- koristte li ovu novu google kameru ili ste ostali na defaultnoj kamera aplikaciji? meni google play nudi apdejt ove aplikacije, pa ne znam da li da instaliram ili ne?

- treba li posle svakog apdejta softvera, npr. sad kad bude apdejt na 4.4.4, odraditi fabrički restart telefona?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Imam nexus 4 ... Ja koristim novu kameru jer mi je lepse odradjena i ima ta 2 dodatna moda za slikanje- lens blur i fisheye. Posle OTA apdejta ne moras da radis factory reset,jedino ako primetis neki bug pa u tom slucaju . Ja ga resetujem svaki put ali to je zato sto flashujem direktno iz adb-a factory image :)

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

evo od jučer iz čista mira radi led notifikacija za hangouts i u normalnom profilu :lol: , nisam još testirao propušten poziv.

bilo kako bilo, jutros stigao i 4.4.4 apdejt 8)

vukbg7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2014. 14:26
:: nexus 5

Nexus 5 - problem

Post od vukbg7 »

Ako moze mala pomoc,

kada razgovaram u stojecem polzaju sve ok, kada legnem i pocnem da razgovaram kao da mikrofon prestaje da radi i niko me nista necuje.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

@vuki

ako imaš garanciju, nosi ga u servis. pre toga probaj factory reset i apdejtuj mob na zadnju verziju 4.4.4.


uglavnom neki utisci posle mesec i po dana korištenja (navest ću samo ono što meni smeta ili mi se ne sviđa):

- nedostaje memorijska kartica, po prvi puta moram da pazim šta i koliko slikam, snimam, instaliram;

- nedostaje mi neki stock android weather widget na početnom ekranu ("google now" weather je mizeran);

- nedostaje mi što se ne može bez third party aplikacije koristiti samo SIM imenik;

- nedostaje mi ili ne vidim kako novi kontakt da spasim prvo na SIM karticu, on po defaultu prvo sprema na memoriju telefona;

- smeta mi što stock led dioda radi samo za poruke i mailove, ne i za propuštene pozive i status baterije (bez light flowa);

- smeta mi što moram instalirati poseban player da bih mogao gledati i druge video formate;

- smeta mi mizeran izbor tema i wallpapera;

- smeta mi što se u ovih mesec i po dana dva puta desilo da izgubi signal tokom punjenja (nikad pre mi se nije desilo s nekim drugim mobitelom, a čitao sam na google forumu da se i drugima dešavalo);

- smeta mi što imam utisak da u odnosu na druge mobitele koje sam imao pre njega ima dosta osetljivu antenu, npr. ponekad se desi da među zgradama počnem gubiti sugovornika (ne vezu nego zvuk/glas sugovornika);

- smeta mi što notifikacijska zavesa ne nudi direktno paljenje wifi i drugih opcija, nego tek opciju da uđeš u taj meni;

- smeta mi što nema opciju full senzora kamere u 16:9 formatu, nego je cropuje (samo 4:3 format nudi full senzor rezoluciju);

- smeta mi što vanjski zvučnik nije jači;

- smeta mi što nema neki google program isključivo za nexus uređaje kojima se prebacuju medijski formati (kao npr. kies kod samsunga, htc sync kod htc-a, i sl.);

- smeta mi što ne dođu neke original LG slušalice, nego moram da koristim od drugog uređaja upitne kvalitete;

- ako se još nečeg setim, napisat ću naknadno :)

ostalim komponentama i mogućnostima ovog fona sam zadovoljan, ali da opet sad kupujem, možda bih ipak išao na g2 ili s4.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Nexus 5

Post od zoreli »

Upravo tako za 20-tak € razlike LG G2 je 10X bolji izbor .
16 godina na forumu MOBILNISVET

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

da dodam još jedno razočarenje - danas sam primetio jedan mrtav piksel (lepo se vidi na svetlim pozadinama, tipa bela i siva).

pre ovog nexusa htc 2 godine koristio, pre htc-a nokie iz N i C serije preko 2 god i nikad niti na jednom nisam imao mrtav piksel.

svaka čast google-u na ovom, definitivno moj prvi i zadnji nexus.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

kopitaneskita, Ocigledno si ti naleteo na losiji primerak n5-ice. Ja koristim nexus 4 vec 2 godine i nikakvih problema nisam imao...I dalje radi kao nov

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

artifex,

"There have been a number of reports of Nexus 5 displays with dead pixels. If you see a spot on your screen that never changes then it’s possible you have a dead pixel. Before you panic, try using a free app like Dead Pixel Test to confirm. If you can still see it when the screen is off (and it won’t wipe away) then it’s more likely to be dust trapped under the screen, but the solution is the same.

Solution: You’re going to need to get a replacement handset. Contact Google or your carrier and arrange for a replacement."


dakle, ne radi se samo o mom lošem primerku. očigledno je telefon s manjom pažnjom i kontrolom kvalitete ubačen u proizvodnju i posle toga pušten u prodaju. još je moj primerak čak i novija serija (nije mi kutija pri ruci, ali piše 5 ili 6 mesec 2014).

kad već spominješ n4, na google support forumu (kojeg sam u zadje vreme nažalost dosta čitao) su dvojica likova koji imaju i n4 i n5, i mnogo više hvale kvalitet n4 i da su s njim manje problema imali nego sa n5.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 19. Avg 2014. 16:40, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: LG Nexus 5

Post od Deksi »

Pitam za druga koji hoće da kupi ivaj telefon ali ga plaši baterija, kako se ona pokazala. Youtube ne gleda i neigra igrice i muziku ne sluša. Koristi ga najviše za pozive ne nešto mnogo oko sat vremena i osnovna pretraga interneta.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Nexus 5

Post od iLuka »

Evo kod komsije sam se malo igrao sa ovim modelom i on je zadoboljan... Ne gasi auto data connection, ne ustrucava se ni oko cega... Kaze baterija je super... Meni se svidja izrada kod njega, nekako je gumiran...

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

deksicom napisao:Pitam za druga koji hoće da kupi ivaj telefon ali ga plaši baterija, kako se ona pokazala. Youtube ne gleda i neigra igrice i muziku ne sluša. Koristi ga najviše za pozive ne nešto mnogo oko sat vremena i osnovna pretraga interneta.
meni bude otprilike na 18% nakon 2 dana i cca 11h.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5

Post od Baraba »

Već sam pisao svoje iskustvo u ovoj temi.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

nakon zadnjih apdejta vibera i hangoutsa, baterija je katastrofa. nešto vuče, ali ne znam šta je u pitanju. radio restart, clear data i cash, zasad ništa ne pomaže.

phone idle 23%, ovo se nikad pre nije desilo, a sve nakon apdejta prvo vibera, pa onda hangoutsa.

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: LG Nexus 5

Post od danil80 »

Instaliraj better battery stats pa će ti on pokazati šta vuče bateriju.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

ta aplikacija koju preporučuješ se plaća.

problemi su počeli posle viber apdejta, pa zatim je dan-dva posle došao i hangouts apdejt. pre toga je baterija radila normalno. dakle logičan zaključak je da je nešto povezano s te dve aplikacije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 5

Post od Azimuth »

Možda jeste logično, ali ne mora da znaci da je kriva neka od te dve aplikacije. Evo meni konkretno ništa manje ne drži baterija posle ta dva apdejta. Tako da bolje pokušaj da nađeš šta je uzrok. A što plaćanja aplikacije tiče, pa potrazi je na alternativnim mestima, tamo gde se ne plaća.

Odgovori