LG G5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G5

Post od Joxy »

To je Baraba pisao za brzu memoriju i da mu sd slot ne treba, meni lično je i 16GB bez sd slota dovoljno u telefonu i po tom pitanju mi je potpuno svejedno imao telefon sd slot ili ne.
Razumem da si se možda malo razočarao u LG nakon ovoga ali sačekaj da telefoni dođu kod nas, vreme će pokazati mada Samsung je za sada ubedljivo favorit za ovu godinu (ponovo).
Poslednja izmena od Joxy u Ned, 21. Feb 2016. 22:00, izmenjeno 1 put ukupno.

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: LG G5

Post od bacom »

Kakav mu je kvalitet izrade. Prednosti i mane.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od Dexter »

Dizajn, realno nije nesto lep, zlatna i roze verzija mi se uopste ne svidjaju, titan i silver mogu da prodju. Zaobljene ivice, mislim da ce lepse da lezi u ruci od G3 i G4.

Ovi dodaci/moduli su mogli da budu neke druge boje, ovako se ne uklapaju bas sa telefonom. Ocekujem odndrugih firmi da naprave vise i boljih modula.

Baterija, steta sto su je smanjili, razumem da je manji ekran i da je S820 ekonomicniji, ali opet, baterije nikad dosta.

Ima novina, videcemo uskoro kako ce se sve to pokazati.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G5

Post od Evindzer »

Jutros se ubih tražeći ovu temu na forumu, i baš kad sam mislio da je otvorim (a ne volim da otvaram teme), vidim da me je čika-Baraba preduhitrio. :wink:
Lepo. 8)
Uglavnom, ja sam bio prilično oduševljen izgledom V10-ke, ali, iako mi je ovaj manje "muški", više mi se sviđa. :)
Ne smeta mi zadnja strana, a prednja je sasvim lepo urađena - jedino mi malo bode oči poveći gornji "bezel", kao i bočne ivice veće od nekih ranijih modela iz serije G. Što se mene tiče, po pitanju izgleda, to su jedine zamerke. Naravno, sve je to na osnovu par klipova sa neta - kad dođe, pa se vidi, onda će moći da se komentariše realnije.
U svakom slučaju, ove godine se više radujem susretu uživo s njim nego sa Samsungovim flegšipom.
https://www.youtube.com/watch?v=QnEMXU1xdfo
https://www.youtube.com/watch?v=PTemanLlUIk
https://www.youtube.com/watch?v=x5fQGDNkAqQ
https://www.youtube.com/watch?v=Pwo5mwJsQ7M
I, dakle, da sumiramo: ako naš prijatelj kutijagreha ni ovog puta ne uzme LG-ov flegšip, onda se svetu ne piše dobro. ;) :D
(PS: desnom kucam, levom jedem leskovačku! :lol: :lol: :lol: :lol:)

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: LG G5

Post od vlade93 »

Evindzer napisao: Uglavnom, ja sam bio prilično oduševljen izgledom V10-ke, ali, iako mi je ovaj manje "muški", više mi se sviđa. :)
Ceo dan imam taj neki utisak ali nisam znao kako da se izrazim :D bas zato sto je nekako manje muski meni se ne svidja. Kada ga uporedim sa V10, place mi se koliko je izgled V10-tke mocniji, jaci, robusniji..
A i zameram G5 velike bazele. 5.3 inca telefon, 0.1 inca vise od G2, jedva veci ekran od G2 a telefon po dimenzijama maltene isti k'o G4 koji ima 5.5. Nista mi ne znaci ako mi smanje ekran a bazele ostave onolike, a napravili G2 koji ne moze biti kompaktniji od onoga..
I glavna mana po meni zato sto su sklonili dugmice sa strane, po tome su bili prepoznatljivi svi modeli G serije (sem G1) i po meni prakticna stvar...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: LG G5

Post od Cooomi »

Pod pritiskom konkurencije su morali da promene dizajn i da pocnu da koriste "premium" materijale, time su uzeli da eksperimentisu i od toga ispade ovo cudo... Licno mi je od lg-a mi je g3 najlepsi model bio i trebali su toga da se drze :)

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG G5

Post od Mikrikorisnik »

Ma ionako nije bitno ima li sd slot ili nema.po meni je 32gb sasvim dovoljno za cak i napredne korisnike.ubacis muziku i apps.slike i zapise povremeno prebacis na komp i to je to.moram priznati da stvarno deluje malo ruznjikavo na slikama.s7 i s7edge su onako fensi a ovaj kao iz filma povratak u buducnost.mada ako cena bude ok a verujem da hoce bice to dobra kupovina.svaka cast lg u u svakom slucaju sto se bar trudi da svake godine napravi neku korisnu inovaciju.zahvaljujuci tom pristupu i nasli su put do mnogih korisnika

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: LG G5

Post od Pikeli »

Po meni izgled tu i tamo, i svidja mi se i ne.. Treba sacekati da se slegnu utiaci. Velika prednost koju niste naveli je metalno kuciste, a ovaj dio sa baterijom me odusevio.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: LG G5

Post od novak »

Na prvu vala izgledom nije cemu. Ubacili su metal, al fali mu neka prefinjenost. Dodaci izgledaju zanimljivo, al tesko da ce oni napraviti neku razliku u prodaji. Jos dodati na to kasnjenje datuma izlaska u odnosu na Samsung...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G5

Post od Behemoth »

Au jel moguce da su ga ovako usrali dizajnom?
Nisam ni pratio telefone duze vreme,ovo je katastrofa
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Professional »

Sto se tice slota za sd karticu... Po meni je mnogo bolje kad telefon ima sd slot nego kad nema.
Prije G3 sam imao HTC Sensation sa microSD 32 gb i bilo je dosta. Kad sam kupio G3 (32 gb), karticu sam dao tati, vodeci se misljenjem ima 32 gb (iako je na raspolaganju cca 25gb) memorije. Malo po malo, malo po malo postade ta interna memorija mala i sad nikako da se nakanim da kupim sd i ubacim u telefon :)
Uglavnom, znate i svi da memorije nikad dosta, sto je vise ima, vise ce se puniti :)
Mozda ovaj post nema veze sa temom, ali eto oprastajte ako je tako :D
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G5

Post od Green »

Veciti problemi, dizajn i memorija ...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od kvaka33 »

I baterija
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G5

Post od Evindzer »

Meni je i dalje super. ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G5

Post od Baraba »

Malo info i slika:
http://www.theverge.com/2016/2/21/11077 ... e-mwc-2016

Sada, da vas pitam nešto, smeta li ovo uokvireno još nekom ili samo meni?
Slika

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: LG G5

Post od novak »

Na slici izgleda lose. Jedino sto ne znam jel taj dio gdje su navigacione tipke uvijek crn ili je ovdje podloga ispod. Ako je uvijek crn onda bas fail.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G5

Post od Behemoth »

To je prvo sto sam uocio,ogroman donji bezel,nekako mi deluje neskladno telefon.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: LG G5

Post od novak »

Sad pogledah slike sto je stavio evinger i ipak je taj dio providan, al ima malo crni bezel.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Professional »

Sacekacemo i vidjeti kakav je uzivo :)
Trenutno mi je S7 mnooogo ljepsi nego G5, ali kao sto rekoh prvo da ga vidimo uzivo :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G5

Post od filip11314 »

Upeglajte lepo G2 zvaničnim apdejtom na 6.0 i neće mi trebati drugi fon naredne 2 godine. Amin.
Što se tiče kompaktnosti to više nije sinonim za G seriju.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori