LG KS20

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

sve u svemu dimi, ni od tog nista, ti si to bas isprobao sve :)ajd mi daj link gdje se skidao official da vidim kako radi ne znam sta da stavim vise na telefon...ovi kuvani sve losiji i losiji

znaci kako god se okrene najbolji je onaj fabricki, svuda prodji svome dome doji tako nekako....ne znam ni sam sta bi rekao...iskreno nemam vremena da se pozabavim sopstvenim romom al izgleda da ce biti raditi tako nesto...nas par da to napravi kako valja....ili udati ovaj ks i kupiti si dobar htc ;)

misadjole
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2010. 19:15
:: samsung ace plus
Lokacija: Srbija-provincijalac
Kontakt:

Post od misadjole »

Ja isprobavam Arthemusov KisS20.5b_Extendir 2M_PP4M_Arthemus, a ima i neki PP6M. U taj extendir se ne razumem, da li ima flash, net 3.5 nemam pojma, ali radi dobro. Da bi mi sve lepse izgledalo, a i za lakse touch koriscenje ubacio sam wisbar advance (ne WA desktop, nego WA), koji daje malo bolji izgled, krupnije pop-up i start-up menije kao na wm6.5. Konacno mi rade drugi contact manageri i s2u2 i ostalo sto mi je bagovalo na wm6.5.x i za sada ne menjam nista jer mi treba 2-3 dana da telefon posle podesim za sebe.
android ili wp8 ?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

misadjole, vidis meni taj kiss rom (koji je inace doradio Arthemus tj. rickou) nije uopste hteo da se pokrene normalno.Koji si rom imao pre nesgo sto si ga flesavao ? Mene WA jedino nervira zato sto nikako ne mogu da namestim da mi start panel ne vuce pozadinu ili da namestim da slova budu bele boje (stavim crnu pozadinu i slova se ne vide) ina ce ima dobrih tema za WA. Bilo bi dobro da napravis nekoliko slika menia teleofna i dektopa da vidimo kako si napravio.


P.S. Extendir ukratko ti dodje kao virtuelna memorija tj. da ne bi forsirao windows i previse ga natrpavao programima samim tim ti telefon brze radi i stabilnije (barem bi tako trebalo a bude).Takodje probar RamDisk kazu da je i on dobar.Flesovacu ja ovih dana ponovo pa cemo da uporedimo misljenja.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ma 6.1 rom je katastrofa....kako sta instaliram sto mi treba on steka ko nenormalan, stvarno ne znam do cega je....ipak je 6.5 ona stariaj verzija dobar ;)
pitanje za dimija, onaj oficijalni 6.0 c ne mogu raspakujem nikako....koja je caka?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

hirurg, vec sam ti dao odgovor preko MSN-a ali ajde da napisem i na forumu ako nekom bude zatrebalo. Ak oskidate oficijalni KS20 ROM necete moci da ga ekstraktujete preko DZextracta (meni barem nije uspelo) vec cete morati da skinete LG kitchen i preko njega da ekstraktujete (imate uputstvo u lg kitchenu kako se to radi i veoma je jednostavno).Sto se tice ovog WM 6.1 ROM-a sto je predlozio misadjole, flesovao sam telefon njime juce i za sad super radi smao videcemo koliko ce da izgura.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

misadjole
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2010. 19:15
:: samsung ace plus
Lokacija: Srbija-provincijalac
Kontakt:

Post od misadjole »

Evo napravio sam klip, losijeg je kvaliteta ali vise se vidi nego slike... Ovo dole je Ultimate Launcher, a start meni i pop up je WA4. Jeste malo je WA4 bagovit sa nekim programima ali sve radi zadovoljavajuce za mene i imam 30-32mb slobodnih.
http://www.youtube.com/watch?v=5oCpKt4l_Qw
android ili wp8 ?

kave
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 11:30

Post od kave »

Koji win i rom preporucujete da instaliram, koji su provereni ?
Pozdrav
PS. Da li mogu samo eng. rom da instaliram pa da bude sve na engleskom? (mozda glupo pitanje ali nov sam ui ovom)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

rom na engleskom je kopletan na tom jeziku....i ne preporucujem jezike...koji rom? pa zavisno sta trazis od telefona, brzinu kvalitet, puno aplikacija, ili nesto trece?ja imam sad ovaj zadnji skuvani w6.5 i zadovoljan sam..e sad svako ima svoj ukus
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

kave
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 11:30

Post od kave »

Najvise me zanima brzina i kvalitet.
Pozdrav

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

e ovako ja imam ovaj zadnji 6.5 rom od rickou...i zadovoljan sam do sada sa radom, najvise mi se dopada sto ne trosi toliko bateriju i mislim da nam je to svima na mjestu broj jedan, zar ne...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

hirurg, flesovao sam 21680(mislim da mu je taj poslednji koji je izbacio) i uopste nemam iste utiske kao ti .Laguje,WM market nisam mogo da pokrenem itd. Za sad sam najzadovoljniji WM 6.1 Kiss 5b Rickou edition.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kave
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 11:30

Post od kave »

Pozdrav,

Kupio sam USB, instalirao Corona USB Drajver. Kad mobilni prikljucim na pc, upali se lampica na lg-iju sto znaci (valjda) da je prikljucen. LGMPD nece da ga nadje, i ne znam kako da pristupim mobilnom. Device Menager ga prepoznaje kao LGE RNDIS (u sekcije Other Devices) ?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

JEL TI TELEFON BRAND ILI UNBRAND? JESI LI SKINUO FLASH? MORAS DA POSKIDAS SVE POTREBNE ALATE ZA FLESOVANJE...TELEFON UKLJUCI NA EMERGENCY MODE A TO RADI TAKO STO DRZIS TASTER ZA POZIVANJE + PLUS OVAJ POMOCNI TASTER PORED TASTERA OD FOTOAPARATA I +TASTER ZA UKLJUCIVANJE TELEFONA TJ POWER...ZNACI OVO RADIS KAD JE TEL UGASEN, I TADA TREBA DA TI SVJETLI ZELENA LAMPICA...TAD GA SPOJI NA RACUNAR I ONDA POKRENI LGMPD EURO...TADA BI MORAO DA GA VIDI..


DIMI NADAM SE DA SE SLAZES SAMNOM DA JE OVAJ ROM NAJBOLJI OD DOSADA NAPRAVLJENIH 6.5? STO SE TICE ROMA 6.1 NEMA TU RASPRAVE ...MENI IMAJU NEDOSTATKE TIPA SAMOG IZGLEDA...I ONDA DOK NABACIS NEKIH PROGRAMCICA...HAOS...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

hirurg, kao sto sam reko vec misljenja nam se razlikuju u pogledu wm 6.5 builda jer se meni iskreno ne dopada.Koliko vidim promenio je start animaciju i ona je ok ali izgleda da zbog nje duze ucitava.

kave, udjes u emergency mod kao sto ti je hirurg, objasnio i kad prikljucis telfon na usb ides u dev menager i nadjes Corona USB drajver ides desni klik disable onda izvadis usb kabl iz fona ponovo ga prikljucis pa enable na drajver i prepoznace ti fon u LGMPD Euro.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kave
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 11:30

Post od kave »

Pozdrav ,

Telefon nije brendiran , skinuo sam Oficial ROM English HKG Unbranded 10a .

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

To nije ništa... na PP ću ti poslati šta da skineš i da radiš... Ako imaš MSN ostavi ga ili pošalji na PP

Izmenila Ninolina:: zabranjeno je pisanje celih poruka velikim slovima... Pročitaj pravila foruma...

kave
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 11:30

Post od kave »

Pozdrav ,


Uspeo flash, puno hvala hirurgu na asistenciji. WM6.5 je zasada super pravo osvezenje.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

@ninolina izvini, nisma obratio paznju na caps :)

@kave pa brate ala si skrt na rijecima :) opisi malo iskustvo :) probaj sad neki od romova sam...i sl ;)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

i ako sam sada na androidu prati m i dalje XDA i nove romove za KS..moram da vam kazem da je izasao novi rom od strane rickou...upravo ga testiram....ako ima jos neko vremena neka se javi ;)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

E ljudi pozdrav sta ima? nesto ste ovu temu zapustili ili sta je upitanju da niko ne pise? Samo da javim da je skuvan novi rom za KS 20 i testiram ga vec 15 dana...velika vrlina mu je mala al zaista mala potrosnja baterije...a takodje je isto tako dobro kad se isprazni baterija ne pisu oni ludi znakovi vec pisu napokon slova :) tj upozorenje da je bateriaj prazna
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori