LG Optimus 2X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Imam neko misljenje da je do softvera, jer mu se desilo dva puta da se sam restartuje iz cista mira, i to jednom kad sam izasao iz igo.
mislio sam da ga root-ujem i pobrisem nepotrebne stvari tipa car mode i f-secure, ali posto bas i nisam toliko upoznat sa tematikom rootovanja, mogu li da rootujem telefon a da mi ostane ova verzija androida(da to ne diram, jer mi se svidja kako radi) ? :)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG Optimus 2X

Post od mazzy »

A da li je izasao oficijelni ics ili jb za taj telefon ? ako jeste uradi update... ako ne , ja bih radije odnio nekome ko zna oko toga:)

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Jeste ics, ali za ovu moju verziju softvera kaze da nema update, nego mora da se vrati na staru neku v10i (valjda), pa tek onda da se radi update, a i nakon update-a na ics telefon radi sporije nego na 2.3.4 :)

Probacu nekako sam da sredim ovo, jer verujem da nije veliki problem, nego da je samo do softvera

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG Optimus 2X

Post od mazzy »

Pa sta ja znam, ja bih prvo probao hard reset, ako do sada nisi .. pa tek onda ostalo .

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Ja sam uradio reset svih podataka i naloga kad sam ga uzeo, tipa otisao u privatnost pa obrisi sve podatke :)
E sad hard reset, to ne znam tacno kako se radi, a i citao sam na drugim izvorima da su ljudi i to radili i da nije pomoglo

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG Optimus 2X

Post od mazzy »

Drzis tipku HOME + VOLUME DOWN + POWER dok se telefon ne upali ...
PA sta ja znam, probaj to ..ako ti to ne uspije, onda pravac servis.
Tesko da je do software-a ako ne bude radilo kad uradis hard reset.

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Hvala, to cu probati neki dan jer me trenutno mrzi da opet vracam sve podatke, naloge i aplikacije :)
Totalno mi je sve to cudno, jer evo u medjuvremenu sam root-ovao telefon, ubacio konfiguracioni fajl za gps sa nekog drugog telefona samo malo izmenjen sto sam nasao na netu, i u sustini iz stana sam za nekih 3-4 minuta nasao 10 satelita, problem je sto ih telefon samo vidi, nece da se poveze ni na jedan, narednih 5 minuta je samo "gledao" te satelite, ali da se poveze nije uspeo, tako da zbog toga mislim da nije do hardwera, a mozda i gresim :)

U svakom slucaju, hvala na pomoci :)

EDIT:
Evo uradio sam i hard reset, i prica je jos
gora, nakon 15 minuta provedenih napolju
telefon je "video" svega 3 satelita, a nije se
prikacio ni na jedan, i jos plus je i mobile data
upaljen, tako da sad tek ne znam sta da radim

Odgovori