LG optimus L7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

LG optimus L7

Post od bojanra »

Slika


OSNOVNE INFORMACIJE

Operativni sistem Android
2G mreža GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
3G mreža HSPA 900 / HSPA 2100
Dimenzije 127.5 x 69 x 8.7 mm
Težina 115g
Tip baterije 1650mAh, Li-Ion
Trajanje baterije 432h (standby), 390 min (razgovor)
EKRAN

Tip IPS LCD osetljiv na dodir
Broj boja 262 k
Dimenzije 800 x 400, 4.3 in
KAMERA

Rezolucija 5MP, autofokus I LED blic
Video zapis Da
ZVUK

Tip melodija MP3 / WAV / AAC / AMR / AAC+ / AC3
FM radio Da
MP3 player Da
Vibracija Da
Spikerfon Da
MEMORIJA

Interna 1GB
Eksterna microSD podrška do 32GB
KOMUNIKACIJA

Prenos podataka HSDPA / EDGE / wLAN / Bluetooth / SMS / MMS / Email / USB / micro USB / A-GPS / DLNA
Slucajno ga sada snimih u Vip-u pa ako neko ima nesto da doda za ovaj model...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: LG optimus L7

Post od Tacty »

budžet high end linija lg telefona, šta god to značilo :unsure: slaba rezolucija, najviše se štedelo na ekranu, ovo ostalo i nije tako loše...

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Jel moguce da ga niko jos nije pazario :D hocu zeni da kupim a nije zahtevan korisnik znaci malo ce na fb malo google i to je to, svidja joj se sto ima malo veci ekran a i lepsi joj je nego "one v" pa me interesuje ako neko ima molim za neki utisak onako iz prve ruke, fala :D

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: LG optimus L7

Post od mironiko »

Video sam ga u jednoj radnji u Varni u Bugarskoj, i posvetio mu par minuta. Jes' da je to vec zastareli hardver, ali radi to vrlo lepo. Sve leti, ne secka, pustio sam YT klip u 480p i nisam primetio probleme. Browser takodje odlicno radi, samo bez flasha.

Inace, tel je vrlo elegantan, kao SII. Plastika je jedini materijal, rekao bih, ali deluje vrlo utegnuto i lepo, pozadi je teksturisana, i stvarno sam bio prijatno iznenadjen, iako jos od pre volim LG telefone.
ASUS ZenFone 2 Laser

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG optimus L7

Post od zoreli »

Danas sam u vipu isprobavao L7 i mogu vam reći da je za te pare telefon fantastičan , u odnosu na stari 3D potpuno je izmenjen interfejs i izgleda zaista lepo počevši od vremenske prognoze , vidžeta i menija. Ekran 4,3 odlično izgleda i skrolovanje je precizno i bez laga , malo mi je bilo smešno što je u meniju pola stavki ćirilično a pola latinično :lol: a na vremenskoj prognozi na početnom ekranu pola na srpskom pola na engleskom , moja jedina zamerka je kamera od 5 mp i vga video zapis ali da su stavili 8 mp i hd video zapis , debelo bi ugrozili skuplje modele ... međutim za cenu od 14990 din uz tarifu Smart 550 / Postpaid 325 / Sigurica 2000 zaista se isplati :wink: ... već ga vidim u oglasima novog za 200tinjak evra.
16 godina na forumu MOBILNISVET

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Uzeo ga juce i sve pohvale na rad samog aparata za nas prosecne korisnike :) , e sad interesuje me samo jedna stvar ako neko zna, dali ovaj tel ima opciju a koju ja ne mogu da nadjem da mi blinka lampica kada se puni ili kada mi stigne poruka kao na bilo kom htc-u

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: LG optimus L7

Post od hirurg »

bojanra, drugar mogao si da procitas na sto mjesta da diodicu za notifikacije ima samo htc :)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Hvala drugar al jbg nisam nigde naisao na taj podatak a možda i jesam al mi se negde zagubilo, u svakom slučaju hvala na podsećanju :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG optimus L7

Post od bestboy »

Зато не ставише макар адрено 205, бре, адрено 200 је за ову резолуцију баш слабо решење... :uhuh:
Слобода или смрт

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

@bestboy Au tebra ajd prevedi šta si hteo da kažeš malo te u opšte nisam razumeo

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: LG optimus L7

Post od mezzano »

"Adreno" su grafički čipovi koji se ugrađuju u mobilne telefone

Adreno 200 (AMD Z430) inside the QSD8x50 (1 GHz) and MSM7x27 (600 MHz A11+L2 cache). It offers a programmable function pipeline and streaming textures with support for OpenGL ES 2.0, OpenGL ES 1.1, OpenVG 1.1, EGL 1.3, Direct3D Mobile, SVGT 1.2 and DirectDraw. (22M triangles/second, 133M pixels/second, clock speed up to 128MHz).

Adreno 205 inside the QSD8x50A (1.3 GHz), MSM7x30 (800MHz+L2 cache), MSM8x55 (1 GHz+L2 cache). Its improvements include Hardware-accelerated SVG and Adobe Flash and better shader-performance than the Adreno 200. It supports OpenGL ES 2.0, OpenGL ES 1.1, OpenVG 1.1, EGL 1.3, Direct3D Mobile, SVGT 1.2, Direct Draw and GDI. (40M triangles/second, 432M pixels/second, clock speed up to 200MHz).

Pored njih, postoje još i Adreno 130, 220 i 225. Više o tome, možeš pročitati ovde.

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Samo mi jos reci jel treba da uradim root da bih ubacio taj adreno 205, hvala unapred

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG optimus L7

Post od bestboy »

bojanra
Не, то је хардверски део телефона и није га могуће заменити.
Слобода или смрт

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Pa kako brate da ga ubacim onda u telefon, gore si rekao "zasto nestavis"... :roll:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: LG optimus L7

Post od mezzano »

bojanra, bestboy je rekao "zašto ne staviše", misleći na proizvođača, a ne na tebe. :D

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od bojanra »

Jaaaaaaoj ala sam se sada posteno obrukao, ijaaooooo :D :D :D

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Pozdrav svima.
Potrebno mi je vase subjektivno misljenje u poredjenju ovog telefona sa HTC One V. Rekao bih da je nedostatak HTC-a manji ekran, nedostatak Gorilla Glass zastite i ceste reklamacije vezane za neke zute mrlje na ekranu. Sa druge strane LG ima stariju generaciju procesora (mada su oba single core i rade na 1GHz) i graficki procesor mu je stariji.
Zaista me interesuje kolika je razlika izmedju Ardeno 200 i 205 u praksi. Nisam bas ljubitelj igara na telefonu, ali sta ocekivati od nekoga ko je do sada ima HTC Tattoo :)

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Da li moze ovaj telefon da pusti video snimak u 720p. Koliko sam shvatio to nije moguce sa player-om koji dolazi uz njega, ali da li je moguce sa npr. MX Player-om?

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: LG optimus L7

Post od Master Joda »

Izasao zvanican update v10g za telefon. Moram priznati da nakon update-a tel radi jos brze ima i vise slobodnog RAM-a

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: LG optimus L7

Post od wucinac »

Master Joda, koliko slobodnog ram-a ti sad ostane sa updateom? video sam u specifikaciji da ima 512, a slobodno oko 110 mgb.
da li je neko uspeo da root-uje L7?
xda jos nije izbacijo podforum i podrsku za ovaj model pa me interesuje da li je neko nasao bilo sta?
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Odgovori