LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

HD120. 1280x720 slow motion bolje mislim da ne moze na telefonu :unsure:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Pa da, najbitnije je da ima tu opciju, to je to nisu potrebne uopšte veće brojke. Teško mi je samo da poverujem da je baterija kako kažeš bolja nego na N3, na N3 je odlična, ako je na njemu bolja utoliko bolje. Ako se ne varam isti je kapacitet baterije kao kod N3, samo malčice veći ekran.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

druze meni je bolja , imao sam dva nota 3 oba nova n9005 32gb ne manje od 3 meseca uz isto koriscenje kao sto sam koristio note koristim i g pro + pro sada na pocetku urnisem od koriscenja tek se sada polako smirujem on mi vise drzi bat od nota i to je to amin.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Lepo, lepo, posebno je cena odlična, ne znam zašto nije više popularan pogotovu na našem tržištu.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Imao sam juce jedan problem sa ovim modelom telefona pa me interesuje sta bi mogao biti problem.Stavio sam telefon oko 4.30 na punjac,bio je na oko 30 posto baterije.Skinuo sam ga sa punjaca oko 9.30 casova.Znaci bio je na 100 posto sto se tice baterije.
Nisam mogao pa skoro dva sata da ostvarim ni jedan poziv,nebitno da li ja zovem ili mene neko zove,u slusalici se nista ne cuje.Ako mene neko pozove telefon zvoni normalno,ja se javim i sa druge strane nista ne cujem niti mene sagovornik cuje.Kad ja pozovem nekoga na mob ne cujem u slusalici da mu fon zvoni vec jednostavno ustanovim da je veza povezana tako sto vidim da odbrojava vreme u sekundama i tako znam da se sagovornik javio na telefon.Ali niti ja njega cujem niti on mene cuje.Pozivao sam i mts mrezu koju i ja koristim i druge mreze.
Inace za sve to vreme viber i skayp funkcionisu normalno koga god da pozovem.
Prvo sto sam uradio bilo je da uradim fabricki reset telefona i vadio sam bateriju,sim karticu i micro sd.Posle par minuta vratio bateriju,probam da pozovem i isto se desava.Probali su da me pozovu i sa fiksnog broja i isto se desavalo da se nista ne cuje.Niti oni mene cuju niti ja njih cujem nebitno ko koga poziva.Instaliram viber i pozovem nekoga sve radi besprekorno.
Fon je star tacno mesec dana i pod garancijom je dve godine.
Fon inace nosi oznaku g pro 2 d838 i pravljen je za azijsko trziste.Verzija softvera je D83810b-466-92.Fabricki je kitkat.
Vec sam se bio spakovao i krenuo do servisa i kad sam dosao do radnje gde sam kupio fon reko aj da pokusam da pozovem jos nekoga da se ne blamiram ako radi i pozovem neki broj telefona i cujem kako fon zvoni kod sagovornika i bez problema se uspostavi veza i ja ga cujem besprekorno a i on mene.
Baterija je u tom trenutku bila na nekih 94 posto.
I dalje sam u cudu.Vise me kopka sta je mogao biti problem i zasto pa skoro dva sata nisam mogao da uspostavim i primim nijedan poziv normalno?
Inace sve ostalo je radilo besprekorno sto se tice 3g mreze,wi-fi mreze.Pokazivao je da ima pun signal.
Kako je moguce da mu ni fabricki reset nije pomogao da se vrati u normalu i kad sam vec resio da ga odnesem do servisa on proradi sam od sebe kao da mu nista nije bilo.
Da li je neko imao mozda slican problem i ako jeste kako ga je resio?Od kada se vratio u normalu telefon radi odlicno.
Zvao sam i servis i oni misle da je fon nesto softverski zabagovao i rekli su mi da ga donesem do njih ako se opet ponovi problem.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G Pro 2

Post od artifex »

Bojke1, ja isto mislim da je to bio 'glitch' u softveru ... I siguran sam da bi flesovanje drugog roma resilo stvar. Ako se ponovi,moja preporuka ti je da probas prvo da reflashujes svoj rom,a ako se opet bude javljao problem,flashujes neki drugi.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Pa nadam se da se nece ponoviti.Ako se ponovi odnecu ga u servis da ga oni fleshuju posto je fon u garanciji dve godine.Ranije sam koristio samsung telefone i njih sam znao kako da fleshujem.Dok to nije slucaj kog lg telefona.Tako da se ne bih zezao sa ubacivanjem softvera pogotovo jer je telefon u garanciji.To mi je receno i u servisu da je najverovatnije softver nesto zabagovao i da ako se ponovi da im donesem telefon.Mene inace vise brine kako fabricki reset nije mogao da ga vrati u normalu nego se posle dva sata sam vratio u normalu i poceo da radi kako treba.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Evo da i ja kažem nešto ukratko o ovom telefonu nakon 2 meseca korišćenja.
Pre svega kao što neko već reče, nepravedno zapostavljen. Jeste izašao posle Note 3 A sa istim hardverom, ali za manje para dobijete isti hardver, bolju kameru, bolju bateriju i (po meni) lepši telefon.
Kamera je fantastična, 4k snimci su zapanjujući, jedino što uz takvu rezoluciju ide i glomazan snimak po pitanju MB. Što se tiče samog rada telefona, 3gb RAM je i više nego dovoljno, nema zabadanja, seckanja itd (nije root, sve na stock), brz i jak telefon.
Veoma je izdržljiv, par puta sam ga ispuštao i bez ogrebotine je, čak i lajsne A o displeju da ne pričam.
Sve u svemu topla, topla preporuka za ovaj model, pre svega pre Note 3 kojem serija drži cenu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G Pro 2

Post od Green »

El Laki, jesi se brzo navikao na velicinu ekrana i samog telefona? Sta si pre koristio?

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LG G Pro 2

Post od bata bogdan »

El Laki...jesi imao priliku da uporedis tvoj fon sa note3???
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

@Green pre ovoga imao sam Huawei G300 oko 2 godine, potom S3 otprilike 3-4 meseca. S3 sam zamenio upravo iz tog razloga što volim veliki ekran (ne telefon, jer ima mnogo uređaja od 15cm+ A displej 4.7"), inače mi je S3 radio kao lud jer sam ga baš stalno budžio. U početku 2-3 dana mi je bilo ono vau, šok (pozitivan) kao koliki ekran. Ali baš sam se brzo prilagodio, čak jednom rukom mogu da radim iako nemam velike šake. Tasteri pozadi mnogo olakšavaju upravljanje. Već nakon nedelju dana se skroz navikneš i uopšte ga ne doživljavaš glomaznim (dok ti neko od prijatelja ne postavi pitanje "šta ti je TO?" :D)

@bata bogdan, na internetu sam dosta istraživao, čitao i gledao, i u dva navrata čačkao Note i mogu reći da se ne vidi velika razlika u radu. Oba uređaja su izuzetno brza, s tim što se meni malo smučio Samsung ui. Jednom prilikom sam opičio antutu na oba i Note 3 je imao 37, a LG 36k, jako mala razlika. Ali kažem u skrolovanju, otvaranju app itd na prvi pogled nema velike razlike u brzini. E sad, kuvani romovi sigurno mogu da podignu Note za lestvicu više, ali ja pričam o stock varijantama.
Sve u svemu zaista sam prezadovoljan telefonom. U početku sam uzeo njega pre Note samo zbog izgleda, ali sada vidim da ni po pitanju rada nisam pogrešio. O kameri i bateriji da ne pričam.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG G Pro 2

Post od cvoruga »

El Laki, čestitke i dobrodošao u LG tabor :roll: .

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Bolje vas našao. Od G2 sam se nameračio na LG i eto konačno kupih jedan. Velik displej, neverovatno tanak okvir oko displeja, tasteri na poleđini... Jako inovativno i (meni lično) moćno izgleda!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LG G Pro 2

Post od bata bogdan »

Još ću da zamenim note3 za g pro2... :) :) :) ccc...
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Hahahaha pa jedino ako možeš da prodaš Note za veću vrednost od G Pro 2, jer ne vredi menjati ako si na gubitku. Ipak su Ova dva modela "ispisnici"

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

G Pro 2 je fantastičan uređaj, ne znam stvarno zašto LG generalno nije popularan kod nas, konkretno ovaj model. Kao što si rekao stvarno je baš lep, po meni lepši od G2, više liči na G3.
Poslednja izmena od Joxy u Čet, 18. Sep 2014. 21:35, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Одг: LG G Pro 2

Post od bata bogdan »

El Laki napisao:Hahahaha pa jedino ako možeš da prodaš Note za veću vrednost od G Pro 2, jer ne vredi menjati ako si na gubitku. Ipak su Ova dva modela "ispisnici"
Ma jok zezam se ja, ne bih sad menjao...g pro2 je odlican fon i svidja mi se...ali sledeći fon može samo da bude Note Edge ili eventualno Iphone 6plus
Huawei

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Kada bi na nekom narednom modelu (G4, G Pro 3) izbacili softverske tastere i spustili ih gde je LG logo, em bi dobili za iste dimenzije veći ekran em bi kupili ljude koji ne gotive softverske tastere jer zauzimaju displej. Uz to bi moglo da ide i dodatno tanji okvir oko displeja... To bi bio pun pogodak. Jedini problem je što bi Logo onda morao nazad, što i nije tako loše, samo bi možda postao monoton od napred

@bata bogdan 6+!! ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G Pro 2

Post od Green »

El Laki napisao:Već nakon nedelju dana se skroz navikneš i uopšte ga ne doživljavaš glomaznim (dok ti neko od prijatelja ne postavi pitanje "šta ti je TO?" :D)
Potpuno ista stvar i kod mene, kad mi je stigao Flex. :D
Navikao maltene odmah, ali moram priznati da sam par dana imao cudan osecaj nosati okolo ovoliku telefoncinu, s obzirom na predjasnji (sad vec "minijaturni" :D ) Oppo Find 5.
Anyway, takodje zelim dobrodoslicu u LG tabor. Telefoni im sve bolji i bolji, ja eto nisam zazalio ni momenta. "Savitljivi" radi ko Doxa...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Nažalost nisam imao priliku da čačkam Flex, i samo iz tog razloga ga nisam pazario jer nisam znao da li ću se i kako prilagoditi na ne mnogo veći (2-3mm) ali zakrivljeni telefon, pa sam išao na siguran izbor. U svakom slučaju ne sumnjam da je odličan uređaj.

Odgovori