LG G Stylo

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G Stylo

Post od znemanja »

Razlika između HD i Full HD je skoro neprimetna. Recimo Alpha i S4 ( ta dva modela sam uporedio ) ekran na Alpha deluje bolje iako ima "samo" HD, a S4 full HD.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG G Stylo

Post od Zile995 »

Re_EDuCaTiON napisao:Ne kotistim 2k ekran pa ne mogu da uvidim razliku izmedju full hd i 2k ekrana, ali posto koristim G2 koji ima full hd ekran, i vidim ekran koji ima 720p, bode mi oci, tako je kako je. Mozda neko ko ima jos manju rezoluciju pa predje na 720p njemu je extra, ali ne i nekome ko sa fhd predje na 720p.
Svakako da ce 720p da manje trosi bateriju i brze ce raditi telefon, ali, kupac kupuje telefon da bi u njemu maksimalno uzivao, a ne da se zgrci, bar ja tako uzimam telefon, meni je bar glupo da na ovako velikom ekranu nema full hd rezolucija, za manje ekrane je i prihvatljivo.
Ovo ti nije grcenje, HD je ok. Pricas kao da se neko zgrci sa glupom 480p rezolucijum, e takvo ti je poredjenje. Pogledaj galaxy alpha i z3c. Izbalansirani uredjaji.

Toliko ti bode oci da je razlika prevelika. Fora je u kvalitetu displeja, izradi, gustini piksela. Znas da je 2K cist marketinski trik, zato sam te onako pitao.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G Stylo

Post od sugarcoated_ass »

Opet ista prica... Sve preko 300 ppi je previse sitno da bi se primetila razlika u ostrini slike pri normalnoj upotrebi. 260 ppi je vec dovoljno da bi slika izgledala veoma ostro, ali hajde, nek 300 ppi bude neki standard za jace modele.

Svi koji kazu da vide razliku u stvari primecuju druge karakteristike koje su bolje na ekranu i iste pripisuju gustini piksela jer se tako marketinski servira...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G Stylo

Post od Green »

Re_EDuCaTiON napisao:Mozda neko ko ima jos manju rezoluciju pa predje na 720p njemu je extra, ali ne i nekome ko sa fhd predje na 720p.
Evo ja sam presao sa 1080p (Oppo Find 5) na 720p (LG G Flex) i razlika je skoro neprimetna. Kazem skoro, jer je prelaz ipak bio sa ekrana od 5" na ekran od 6". I mani se vise te price da su 720p ekrani sada inferiorni, jer postoje bolji. Kad si koristio monohromatski ekran nisi se grcio, bilo ti lepo? :roll:

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG G Stylo

Post od Re_EDuCaTiON »

Zasto se raspravljati, ja vidim razliku izmedju 1080p i 720p i kraj , ekran je nesto na cemu najvise obracam paznju kod telefona, sa njim sam u direktnom kontaktu svakodnevno. :wink:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: LG G Stylo

Post od vojkan85 »

Re_EDuCaTiON, Svako moze da primeti ostrije boje, ostriju sliku itd. Neki je prijatniji za oko neki nije, negde je gustina manja negde veca, ali generano, nije to nesto woow da bi bila tolika razlika kod modela koji su vodeci. Meni licno nije problem da i dalje furam 720p jer mislim da je sasvim udobna za oci i lepo prikazuje sve sto treba ;)

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: LG G Stylo

Post od Professional »

Da je ta razlika u rezoluciji na ekranu desktopa ili laptopa, onda ok :)
Npr, ja koristim laptop sa 1920x1200 rezolucijom i sad kad sjednem za neki drugi laptop koji imaju rezoluciju manju od toga, meni sve izgelda kao da je u Safe Mode :)
Ali na telefonu, nije to tolika razlika koja se da primjetiti...
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Odgovori