iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

cekao sam i duze....sigurno i sat i po...a imam jednu nedoumicu...jel u DFU mode-u ekran na tel treba da bude bijeli?...to sam sinoc nasao na jednom forumu pa me zbunilo jer kod mene ne bude bijelo...nije valjda da sam ga unistio toliko da ni u DFUmode ne moze... :( :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moguce je sve... A u DFU koliko ja znam treba da bude beo ekran. Probaj jos jedan trik - to sam sinoc negde procitao - Ugasis telefon, drzis Home dugme jedno 5 sec, a onda ga prikopchas na kabel. Trebalo bi sam da se upali i da se ubaci u DFU mode. E onda ga cepni... Aj pa javi sta si uspeo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

eh ovako...nesto sam izgleda i uspio...morao sam na drugi komp da prikljucim pa da krene preko itunes....uglavnom odradio sam restore...eh sada je izgleda zakljucan jer mi pise sljedece...

The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported

Only compatible SIM cards from a supported Carrier may be used to activate iPhone. Please insert the SIM card that came with your iPhone or visit a supported Carrier's store to receive a replacement SIM card.

to mi pise u itunes kada ga prikljucim...eh mozes li mi sada korak po korak reci sta i kako da dalje radim...da ne bi zeznuo nesto...ili ako ima neki link sa uputama...da odradim ovo kako treba...

nadam se da smijem ovako izmjenut malo...

nasao sam na netu kako da odradim Jailbreak...odradio sam to preko redsn0wa...tako je instalirana i cydia....eh sada imam drugi problem...ne mogu nikako da odradim ovo preko cydia...sto treba da se ukucava nesto i to...jer moju karticu kad ubacim samo mogu emergency call, nista vise...imal lijeka za to?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno da ima, na koju si ga verziju restorovao ? Koji je firmware i njemu? Posto imas Cydia, ubaci repo666.ultrasn0w.com i instaliraj ultrasn0w i trebalo bi da radi dalje sa svim karticama.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

Iphone1,2_3.1.2_7D11_Restore

eh na taj sam ga restore...ali problem mi je sto ne mogu da udjem na cydia-u i da ubacim ovaj ultrasn0w...jer kao sto sam gore napisao kada upalim samo mogu emergency call i nista vise...jedino sam mislio...mozda ovo glupo zvuci...da mi treba neka americka kartica na koju nije zakljucan...pa da udjem na cydia-u i ubacim ultrasn0w i da bi onda bilo ok...

evo mene sa izmjenom opet...nakon cijelog dana provedenog za kompom i cackajuci sve ovo...skoro pa sve odradjeno...medjutim...mislim da imam problem...nece unlock...odradio sam sve sa ultrasn0wom ali nece kartica...ne mogu uopste da trazim mrezu...a kada ubacim karticu stoji jedno vrijeme searching i poslije no servise...nece nista...

ali nisam odustajao...onda sam nasao nesto u vezi sa baseband-om...jer je pisalo kao da se odredjeni baseband moze otkljucati...moj baseband je 05.14.02...trebao sam da ga downgraderujem...skinem 3D Fuzzyband DOwngrader...ali onda opet problem...ne moze...skinem Fuzzyband...opet ne moze jer je moj bootloader 06.04...onda sam po forumima gledao i svi pisu da je nemoguce otkljucati baseband 05.14.02 i bootloader 06.04....pa se pitam jel moguce da sam toliki baksuz...imal ikakve sanse da se ovo rijesi...

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Ljudi, moram da vas pitam, da li znate da li iPhone 3G podrzava reprodukciju eAAC+ (aacplus) muzickog formata? ( http://en.wikipedia.org/wiki/High-Effic ... dio_Coding ) Googlao sam dosta, ali nista konkretno nisam uspeo da nadjem...
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vuchko987, trebalo bi da podrzava....
eldar2604, pa vidi ovako, dok ne izadje unlock za taj baseband imas iPod Touch 2G. Radi se o sledecem, telefon ti je bio dignut na 4.1 software i to preko update u iTunes. Sad nema pomoci, i ostaje ti samo da cekas. Jebiga, zao mi je. Update-uj slobodno na 4.1 i igraj se sa uredjajem kao da je iPod, ima sve isto osim mogucnosti da telefoniras preko GSM mreze... Koristi Skype :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

hehe...ne preostaje mi nista drugo nego da cekam...nisam jedini...trazeci po forumima...vidio sam da je dosta raje zeznulo se...tako da cekam sada pa kad bude otkljucat i svima lijepo...
miodrage tebi hvala svakako na pomoci...vjerujem da sam bio jedan od tezih slucajeva...hehe...al et ipak smo uspjeli nesto napravit od njega...

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Pozdra, nikako da ukapiram kako i da li mogu uopste da skinem fotografije sa telefona kao i voice memo na racunar? Pomoc :))

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Voice memo mislim da ne mozes,a fotke ako su ti u camera roll onda samo prikachish komp, prepoznace ga kao USB flash disk i odatle ih svuches. Bar ja tako radim :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

CCCCccccc.. a imam tako dobrih zapisa :( I sad kad ostanem bez telefona, znaci gubim i njih :(
Hvala za slike.. uspeo sam :)
A ima li neka fora dase kopira imenik na komp?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Voice memo mozes da prebacis, samo cekiraj u iTunes (Sync music) Inculde Voice memos ;)

Kontakte mozes isto preko iTunes da prebacis, u delu Info imas Sync contacts, pa imas da izaberes kako/gde hoces da ih prebacis.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

sasa111, za kontakte ti preporucujem da ih syncujes preko neta. Imas iDrive Contacts besplatno u AppStore, a imas i People Sync koji sinhronizuje kontakte sa Vodafone360.com stranicom, i onda mozes online da vidis sve svoje kontakte, kao i da ih na taj nachin prebacis za par sec u drugi telefon. Ja ovo koristim od 2007. jos od vremena E61 za mene :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

sasa111, skini besplatan Panda PC Suite for iPhone i možeš da sačuvaš sve što ti treba. :wink:

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Hvala ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)
Sad cu sve da isprobam :)
Mada planiram da se resim svog ljubimca :(

pera1104
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 07:47

Post od pera1104 »

treba mi pomoc! cydia mi neradi,kako da otklonim kvar? inace,imam iphone 3g 16gb
hvala unapred

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Sinhronizovao sam preko Itunes muziku i voice memo.. ali sad ne mogu da nadjem gde mi se to nalazi na kompu :(
nema ga u My Music/Itunes.. Ideja?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

pera1104, moze malo detaljnije? Sta ti tacno ne radi?
sasa111, pa trebalo bi da si imao prethodno da odredis gde si zeleo da snimas... Odnosno, da na kompu odredis koji je direktorijum za muziku...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Miškoni napisao:sasa111, skini besplatan Panda PC Suite for iPhone i možeš da sačuvaš sve što ti treba. :wink:
Jao programa kineza, jedva promenih jezik... :lol: Uradio sam backup, da li ce sada program da prebaci ove podatke na i4 (backup sam uradio na 3Gs)
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

pera1104
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 07:47

Post od pera1104 »

[quote="miodrage"]pera1104, moze malo detaljnije? Sta ti tacno ne radi?

pozdrav! radila je normalno,a sada kada pritisnem ikonicu"cydia",krene da otvara program( pojavi se ona kutija i u njoj telefon) i odmah mi vrati na pocetni ekran!! sta da radim? hvala

Odgovori