iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Pa to mi se skoro desilo,otkad sam azurirao na najnoviju verziju itunesa! Doduse evo i malopre sam opet azurirao i opet isto! Sad sam sve obrisao iz kompa,pa cu ponovo sve da instaliram! Bukvalno kada god hocu da prebacim muziku on kao da me automatski izbaci iz telefona i ne prepoznaje ga od tad vise,u smislu da mogu da vidim osnovne podatke o njemu i sl.

Edit: Ma jok! Sve odradi kako treba i cim pritisnem edit playlist,odmah izbaci iphone kao da ga ne prepoznaje,doduse stoji muzika sa telefona,i mogu da vidim telefon u my computeru,ali nista sa muzikom ne mogu da uradim

Edit2: Pronasao sta nije u redu! Itunes mi je bio sinhronizovan sa proslim telefonom,pa sam sad sve izbrisao i sad sam ga sinhronizovao sa ovim! Kako,sta,nemam pojma,bitno je da sad sljaka! [emoji16][emoji16][emoji16]
Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

evo.
sa zadnjim 12.4.1.6. radi ok...
dodaj pesmu/e u itunes pa sync sa telefonom... :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Sljaka sad,nego kazem ti bio mi je sinhronizovan sa prethodnim modelom koji se isto zvao [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

aha, sorry, nisam video dodati tekst :)

cesto se u poslednje vreme desavaju apple-u brljotine, nisam tako navikao :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: iPhone 6

Post od jedandecak »

dulebg79 napisao:Da li vredi sada kupovati polovan iphone 6,npr sa mts-a star godinu dana kao nov,od prvog vlasnika i koliko takav telefon vredi realno sada?I na sta obratiti paznju ako se kupuje polovan iphone 6 iz mts-a?
Voditi racuna o tome da znas ko je vlasnik originalni od telefona kako bi mogao da ga otkljuca i naravno najbolje je voditi racuna o tome da se ne kupuje iphone 6.

Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: iPhone 6

Post od jedandecak »

Azimuth napisao:Proveri i taj drugi da nije icloud zakljucan. Takvi telefoni vrede oko 150€ ovima koji ih rasklapaju za delove.
da te ispravim 6ca ne vise od 50e cisto ljudi da imaju predstavu i da vode racuna o tome.

Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

jelena1212
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 13:50
:: iphon 6

Re: iPhone 6

Post od jelena1212 »

Nova sam na forumu i treba mi pomoc ukoliko je moguca :smutny: Naime pre 5 meseci sam uzela iphon 6 nov i ne koristen privatno tako da nemam fiskalni racun ali mi je receno da ima garanciju do januara 2017(sto sam i proverila preko serijskog broja i tacno).E sad da ne duzim previse telefon radio perfektno i radi jos uvek ali se zadnjih mesec dana desava da gubi signal i primetila sam da isto tako ne moze kao ranije sve wifi mreze da uhvati.Probala novu karticu staviti posto mi bila stara u njoj Telenor u pitanju isto..Nekad ima 4 crte,retko svih 5 a nekad padne na 1 crtu.Zabrinuta sam i proverila preko Apple servica danas tj.objasnila o cemu se radi -radnik odmah kao iz topa moze popravka 22000din.otisla ploca.Ja kazem da imam garanciju do januara 2017god.ali da nemam racun na sta mi on kaze da je to isto kao i da nemam garanciju i da samo uz fiskalni mogu da posaljem u servis.Ovo pitam zato sto sam na forumu procitala da Apple daje 1god.garancije i da nije potrebno nista sem telefona naravno da oni mogu da provere i da li ja to mogu da iskoristim?Ukoliko neko zna i moze da mi pomogne hvala puno,inace telefon nijednu ogrebotinu nema niti je padao stvarno mi krivo jer ga cuvam od svega.Unapred hvala

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

Dobro si razumela. Apple daje internacionalnu garanciju godinu dana od dana kupovine. Odnesi telefon u iStyle i oni će ti uvažiti garanciju bez obzira na to što nemaš nikakav papir, pod uslovom da telefon nije niko otvarao ili servisirao ili da je na neki drugi način poništena garancija.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: iPhone 6

Post od PetarI »

A gde mogu,zlu netrebalo pronaći iStyle?Samo da nebude ono kako nemam broj od fejsbuka da ga pozovem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od znemanja »

iStyle možeš da nađeš u TC Ušće

Sent from my Galaxy J7 2016 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: iPhone 6

Post od Borko1989 »

Pozdrav ljudi. Za par dana mi stize iphone 6 pa sad sto mene zanima je sledece. Kako dugo nisam kupio nov mobitel, prvenstveno nikada nisam bio prvi vlasnik iphone-a, da je nov novcat mene zanima koja je fora sa baterijom? Da je punim do kraja i do kraja i prazim par dana ili nema potrebe? IOS na mom telefonu ce biti onaj fabricki na 6 tj. iOS 8. Da li da ostavim iOS 8 ili da uradim apdejt na 9. i neki? Imao sam vec 9.1.3 na ip5s. Svidja mi se kako ce izgledati iOS10, ali do tada ne znam da li da dizem ili ostavim na osmici?
Hvala unaprijed.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

Nema potrebe da puniš i prazniš bateriju tako. Koristi normalno telefon i uživaj.
Ip6 radi najbolje na iOS 8.x.x ali ne radi loše ni na 9.3.3. Imaš i JB za njega ako ti treba. Ja bih ga podigao na poslednji iOS svakako.

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: iPhone 6

Post od Borko1989 »

Hvala Azimuth, cijenim sto si izdvojio svoje vrijeme da odgovoris na moje pitanje.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: iPhone 6

Post od Ledjo »

Da li ste culi za neke momke iz NS koji otkljucavaju icloud zakljucane za 120e, s tim sto ne garantuju za uspesnost radnje.

Danas mi jedan poznanik ubedjuje da je to moguce, pa rekoh da vas pitam dal neko zna nesto o tome

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

Odmah da ti kažem da nije moguće bez lozinke vlasnika. Moguć je simunlock i on košta oko 90-100€.

Sent from my SM-G935F

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od Zile995 »

Jedno pitanje.

Cemu sluzi onaj activaction lock?

Zaboravljen je passcode, a preko IMEI-a na activation lock check sajtu pise da je lock iskljucen.

Moze li nekako preko Restore opcije da se obrise sve?
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Ledjo, jeste moguće, nemam informacije da podelim ko radi, ali može da se odradi i 6 i 6s.
Zile995, ako je uključen Find My iPhone Activation Lock ne može ni restore da odradi, odnosno ne može da pokrene telefon bez vlasnika koji unosi podatke.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od Zile995 »

Ovde nije ukljucen FMI, sto znaci da mogu da odradim restore i pokrenem telefon bez vlasnika. Nadam se da je tako.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Trebalo bi, ali mislim da mora da se unese pre restore kada se poveže sa PC. Probaj pa vidi...

Odgovori