Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti i dešavanja

Post od fannY »

Nije vise ni sistem, samo ga sminkaju.. Bar je to neko moje misljenje. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Pa dobro, to su licna misljenja, ja pricam generalno... svi drugi imaju jedan sistem dok apple jedini ima svoj pa zato mislim da je akcenat na tome... mene je to najvise privuklo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

iLuka napisao:Te ljude ne uzimam i obzir ni u kom slicaju.
Moraš ih uzeti u obzir, takvih je najviše, ne samo kod nas, već svugde u svetu.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Na koji su nacin oni kredibilni da govore o bilo cemu kada im je jedino bitno sta neko, ko ih ni ne poznaje, misli o njima? Njih zanima logo na aparatu iza koga se kriju i lece s neke probleme iz proslosti a to nema veze ni sa softverom ni hardverom... samo nalepnica...


Sent from my iPhone using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti i dešavanja

Post od fannY »

iLuka, zato su oni kupili 7 Plus, a ti nisi. I kupice i 8 Plus sa 4 godine istim dizajnom ako Apple izbaci.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

To ih i dalje ne cini kompetentnim za bilo kakvo misljenje osim "koji je brzi" i slicno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

iLuka napisao:Na koji su nacin oni kredibilni da govore o bilo cemu kada im je jedino bitno sta neko, ko ih ni ne poznaje, misli o njima?
Sve je ovo tačno, ali da nije njih, Ajfon ne bi imao neprikosnovenu planetarnu popularnost i Epl ne bi bio ovde gde sad jeste - ni finansijski, a ni tehnološki, jer za razvoj tehnologije su potrebne finansije koje im obezbeđuju desetine i stotine miliona kupaca koji se vode jedino i isključivo ovakvim motivima:
iLuka napisao:Njih zanima logo na aparatu (...) samo nalepnica.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

iLuka napisao:ako apple ubaci otisak prsta ili sta vec ude primarno kao vid zastite/otkljucavanja na prenji panel - to ce ubiti samsung bar 30%...
dosta se ljudi zali na poziciju otiska kod S8...
Ovo ce se 90% (prema nekim slikama koje se pojavljuju po netu ovih dana) naci na Note 8 koji najverovatnije izlazi pre iP a i Samsung je vec prirpemio teren za to sa S8 i home dugmetom koje se nalazi ispod ekrana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ne brinite za prodaju sledećeg Ajfona, sve i da promene samo boju, opet će se prodavati k'o alva.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

iLuka napisao:
Apple je na prvom mestu sistem pa tek onda hardver i dodaci...
10 sek. mi se palila kamera na 6s, pisao sam već, kada ga nisam razlupao na sajmu automobila. Koji sistem? Bilo nekad. Brže pokreće igrice i to stoji, ostalo sada izgleda dosadno, bezlično, sažvakano i prepakovano par godina iz šupljeg u prazno, jedno te isto.
Na prvom mestu kupcima je sada dizajin, pokazaće S8 da li sam u pravu, pokazaće i apple ako prekopira tj. ne nastavi tradicionalno spomenik izgled. Okrenulo se vreme.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

To su sve licna iskustva i preferencije... razlika izmedju ios i androida je ogromna i to svi znamo... ovo za "doprinos" pozera i udeo u "finansijama" Apple-a ne bih ni da komentatisem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Pa najava je da će izaći 7s i 7s+ koji su dizajnom i dimenzijama kao i prethodne tri generacije, a uz njih izlazi i ovaj koji bi trebao da obeleži deceniju od prvog telefona i sa dijagonalom on 5.8", blago zakrivljen, drugačiji materijali i još mnogo toga...

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od iamivan »

iLuka napisao:To su sve licna iskustva i preferencije... razlika izmedju ios i androida je ogromna i to svi znamo... ovo za "doprinos" pozera i udeo u "finansijama" Apple-a ne bih ni da komentatisem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
U kom smislu ogromna?

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

u svim parametrima rada sistema, stabilnosti, podrsci, garancijama... mogu da nosim i 5c u 2017 i imacu skoro isri tretman kao da imam ip7...
sto se mene licno tice veoma veliku ulogu mi igra i ''lepota'', izgled samog sistema, ikonica, stalni update-ovi aplikacija kao i kvalitet izrade aparata...

ja nikad nisam imao vecih problema ni sa jednim modelom apple-a a kad sam letos imao sansu da uzmem htc 10 bilo me je strah sta bi bilo kad bi bilo jer mi niko nista ne garantuje...

mts daje na 24 rate iphone jer tako apple zahteva i propisuje uslove poslovanja, dok kad kupite neki android - 12 rata po 10.000 a posle bice sta bude...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

I to kod tebe je lično iskustvo, šta da kaže Azimuth, nekoliko defektnih iP? Podrška? Kako to da u Srb nema app store? Ne mogu da se kupe app, nepostojanje domaćih. Ne postoji ni Srpski jezik za meni telefona, šta tu tek reći? Podrška, da pričamo o njoj i dalje? Kakva bre podrška kod nas! Izlaze sitne zakrpe 0.0.1 i 0.0.2 itd. koje ništa ne menjaju, ima i droid mesečne sigurnosne zakrpe, eno xiaomi ima i nedeljno petkom zakrpe... opet ja to ne računam za bitan update koji donosi neke promene i nešto bitno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Dobro de, podrška u smislu da će svaki uređaj dobijati novu verziju sistema (mislim na velike apdejtove) barem 3-4 godine. To mi se sviđa kod njih. Ali opet imaš i brdocnekih drugih stvari koje su ograničavajući faktor. Sve je stvar kompromisa, kome šta više odgovara ili leži. Neko želi da se igra sa telefonom, tako da mu tu iOS nikako ne odgovara, nego želi da sve radi stock pa taj ima izbor između android i iOS-a...
Što se tiče kvaliteta izrade, u svakom žitu ima kukolja. Kako kod iphone tako i kod bilo kog drugog brenda.
Nije lepo što nemam AppStore, ali nije to ni tolika prepreka kad imamo komšije kod kojih možemo da kupujemo aplikacije.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

iLuka napisao:... razlika izmedju ios i androida je ogromna i to svi znamo...
E sad si počeo ko' miodrage u svoje vreme... :lol:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Necemo tako daleko zbog jedne reci hahahahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od iamivan »

Sorry for long post "a la gari"
iLuka napisao:u svim parametrima rada sistema, stabilnosti, podrsci, garancijama... mogu da nosim i 5c u 2017 i imacu skoro isri tretman kao da imam ip7...
sto se mene licno tice veoma veliku ulogu mi igra i ''lepota'', izgled samog sistema, ikonica, stalni update-ovi aplikacija kao i kvalitet izrade aparata...
Pričamo o razlikama između iOS-a i Androida, za to sam pitao gde je tu ogromna razlika. :)

Garancija i odnos Apple-a prema kupcima je druga stvar, ne pričamo o tome. Kao ni o kvalitetu izrade aparata.

Dakle, u kojim se to stvarima vidi ogromna razlika u korist iOS-a u odnosu na Android? :)

Stabilnost?
Zadrži se neko vreme na stock Nexusu 5X/6P ili još bolje Pixelu. Nađeš li razliku u stabilnosti između njih i iPhone-a​, svaka čast.

Podrška?
Nexus i Pixel, mislim da ne moram da pišem o tome. Možda ne obuhvata toliko starih generacija uređaja kao Apple, ali daleko da je loša. Sa druge strane imaš zajednicu koja ti omogućuje da i na starim uređajima guraš najnovije verzije softvera.

Nabroji mi još neke parametre rada da uporedimo. :)

Kažeš da ti veliku ulogu igra i sam UI...

Slažem se, meni itekako to igra ulogu, ali to nije merilo da li je jedan sistem bolji od drugog.
Ja obožavam Google-ov material dizajn, ne samo na mobile apps, već na webu generalno. Postavio je domaći zadatak ostalima.

Isto tako volim i uniformnost na iOS-u, i njihov pravac mi je super.

Ali, to je subjektivno mišljenje. Nekome se sviđa ovo, nekome ono, tako da ne možeš na osnovu toga da kažeš koji sistem je bolji.

Jedina prednost iOS-a može biti povezivanje sa Mekovima, to je odlična stvar.

A prednost Androida može biti ta sloboda. Šta god ti padne na pamet da uradiš na telefonu, već imaš nekog Indijca koji je to napravio i ostaje ti samo da instaliraš to.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

eto, zbog ovakvog misljenja si ti korisnik androida a ja korisnik iOS-a... vidis, meni ne treba toliko razmisljanja i ulazenja u sitna crevca jer ne zelim da razmisljam o tome toliko...
sto nisi kupio taj Pixel do sada? zato sto ga niko nije jos ni video a oni izbacuju za dva meseca naslednika...

Odgovori