iPhone 6 Plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

Uzmu oni lep novac na to.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 6 Plus

Post od Green »

luca napisao:@green - svi oni kupuju po apple store-ovima u EU i onda prodaju po svojim cenama... nigde nije vise od 650e ip6 16GB, tako da... :wink:
Pojma nemam, zaista. Moguce...
Bas cu da odem do Apple Store-a sad za koji dan, ima u jednom mnogo vecem shopping centru, pa da uporedim cene tamo i kod operatera.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6 Plus

Post od Adams »

Joca-Samsung napisao:^ +1 Realno. Ni meni nije jasno zašto su izbacili verziju od 32GB.
Pa zato da bi naterali vise ljudi da kupe 64gb, a milion ljudi vise koji uzimaju 64gb je 100 miliona dolara prihoda vise.


Ne znam na koliko ce se stabilizovati cena, ali danas moze u Bgu sa se nabavi MB Air 128gb, i5 procesor, 2014. za 750 evra, a iP6+ 64gb za sada 1200.
Nadam se kad se stabilizuje cena da ce biti niza od MB-a... Posto burazer ima MBA od 13" sve vise dolazim u iskusenje da odustanem od high end telefona i uzmem najnoviji MBA 11". :dry:
Nokia Lumia 1520

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

Adams napisao: Pa zato da bi naterali vise ljudi da kupe 64gb, a milion ljudi vise koji uzimaju 64gb je 100 miliona dolara prihoda vise.


Ne znam na koliko ce se stabilizovati cena, ali danas moze u Bgu sa se nabavi MB Air 128gb, i5 procesor, 2014. za 750 evra, a iP6+ 64gb za sada 1200.
Nadam se kad se stabilizuje cena da ce biti niza od MB-a... Posto burazer ima MBA od 13" sve vise dolazim u iskusenje da odustanem od high end telefona i uzmem najnoviji MBA 11". :dry:
Naravno, potpuno si u pravu, MB je odličan.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 6 Plus

Post od zoreli »

First camera samples from the Apple iPhone 6 and 6 Plus


Link: http://www.phonearena.com/news/First-ca ... us_id60870
16 godina na forumu MOBILNISVET

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »


dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6 Plus

Post od dachakragujevac80 »


Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iPhone 6 Plus

Post od Nennad »

Isuviše se lako savija. iPhone 6 Plus Bend Test

https://www.youtube.com/watch?v=znK652H ... e=youtu.be

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6 Plus

Post od fannY »

Jel to samo 6 plus?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Ovo deluje strašno. Isto su urađeni telefoni, kontam da se 6+ lakše savija zbog dimenzija, ali da ni 6 nije spašen. No, videćemo, ne sumnjam da neće i to isprobati.
Samo se pitam da li će i ovakve uređaje prihvatati u zamenu u Apple prodavnicama i servisima ;)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6 Plus

Post od Adams »

http://www.wpcentral.com/iphone-6-plus- ... 520-camera

Jos Apple ima prostora za napredak.
808PW i L1020 i dalje glavne face u kraju...
Nokia Lumia 1520

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iPhone 6 Plus

Post od Nennad »

fannY napisao:Jel to samo 6 plus?
Izgleda da je samo 6+, pune su društvene mreže primera. A počelo je i zezanje: :lol:

https://lh5.googleusercontent.com/-MzLq ... 14%2B-%2B1

https://lh3.googleusercontent.com/-PCC- ... 1-week.jpg


Bending test sa Note 3:

https://www.youtube.com/watch?v=FwM4ypi3at0

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6 Plus

Post od 1808 »

Auuu,... kakav je ovo propust. Šta li će sad da kažu oni što stalno ističu metalno
kućište kao neku prednost u odnosu na ove „plastikance“ kao što je Note 3?
Adams napisao:Jos Apple ima prostora za napredak.
808PW i L1020 i dalje glavne face u kraju...
Meni bolje izgledaju fotografije koje je pravio iP6+.
Čak ni ove tvoje „glavne face“ u kraju nisu više na vrhu, ako je suditi po specijalizovanim testovima koje pravi sajt DxOMark.
Pogledaj na ovom linku ispod kako su rangirane kamere u mobilnim telefonima....

http://www.dxomark.com/Mobiles
Poslednja izmena od 1808 u Sre, 24. Sep 2014. 09:39, izmenjeno 1 put ukupno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Evo ja cu prvi. Uopste ali uopste mi se ne svidja ovo. Od pocetka sam naglasio da mi je prvo izrada sumnjiva a i ta velicina nepotrebna... Ok prate se trendovi, samo sad je apple izgubio onaj smek koji je sa 5s imao...
Debelo cu se razmisliti u vezi ovih 6 i 6+ modela... Videcemo sta ce biti sa zvanicnom prodajom kod nas i sa cenama do nove godine kao i sa utiscima posle koriscenja od 3-4 meseca ljud koji su ga odmah uzeli...

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iPhone 6 Plus

Post od Nennad »

Šteta za ovo savijanje, taman su krenuli u dobrom pravcu i sa softverom i sa hardverom. Ne mogu da verujem da nisu testirali uređaje na savijanje, ili pak jesu, ali su odlučili da rizikuju sa tankim frejmom i laganim aluminijumom kako bi telefon bio što lakši.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

luca napisao:Evo ja cu prvi. Uopste ali uopste mi se ne svidja ovo. Od pocetka sam naglasio da mi je prvo izrada sumnjiva a i ta velicina nepotrebna... Ok prate se trendovi, samo sad je apple izgubio onaj smek koji je sa 5s imao...
Debelo cu se razmisliti u vezi ovih 6 i 6+ modela... Videcemo sta ce biti sa zvanicnom prodajom kod nas i sa cenama do nove godine kao i sa utiscima posle koriscenja od 3-4 meseca ljud koji su ga odmah uzeli...
Potpuno razumno razmišljanje. Da sam na tvom mestu dobro bih razmislio o zameni i to ne odmah nego kako kažeš da se slegnu malo utisci ljudi koji su ih uzeli među prvima.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6 Plus

Post od Adams »

1808 napisao:
Meni bolje izgledaju fotografije koje je pravio iP6+.
Čak ni ove tvoje „glavne face“ u kraju nisu više na vrhu, ako je suditi po specijalizovanim testovima koje pravi sajt DxOMark.
Pogledaj na ovom linku ispod kako su rangirane kamere u mobilnim telefonima....

http://www.dxomark.com/Mobiles
Izvini, ali listu na kojoj su Sony Z2, Z3, Samsung GS5 ispred 808PW a jos na to SGS 4 i iPhone 5S ispred Lumie 1020 ne mogu da uzmem za ozbiljno koliko god ozbiljan sajt bio. ;)

Svako ko se malo vise cima oko fotografije zna da je 808PW po nekim stvarima i dalje neprevezidjena...
Svaka cast Apple-u i Samsungu sto iz onako mallih senzora izvlace odlicne rezultate dobrim softverom, ali da idem na neko lepo putovanje i da ne mogu da ponesem aparat, 808 ili 1020 all the way...
Nokia Lumia 1520

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 6 Plus

Post od zoreli »

:)

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6 Plus

Post od 1808 »

Adams napisao:....ne mogu da uzmem za ozbiljno koliko god ozbiljan sajt bio. ;)
To je zato što si preterano vezan za brend Nokia, pa tražiš da i stručni sjatovi budu saglasni sa tvojim očekivanjima.
Adams napisao:Svako ko se malo vise cima oko fotografije zna da je 808PW po nekim stvarima i dalje neprevezidjena...
Eto vidiš, DxOMark se baš mnogo cima oko fotografije (to im je specijalnost), pa ne znaju ovo što ti tvrdiš.
Zašto si toliko samouveren,... pročitaj malo šta kažu stručni ljudi, pogledaj njihova obrazloženja i način bodovanja
po kojem se formirala ta rang lista. Nije baš sve u megapiselima da bi se tako jednostavno donosili zaključci.
iPhone u prodaji sigurno dan nakon ulaska Srbije u EU
:lol: :lol: :lol:
Taman za nekih 7-8 godina, a možda i duže... a možda i nikad... :D

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6 Plus

Post od Adams »

1808 napisao: To je zato što si preterano vezan za brend Nokia, pa tražiš da i stručni sjatovi budu saglasni sa tvojim očekivanjima.
Ne, nego zato sto sam do januara ove godine imao 808PW i znam koliko moze. Letos sam bio u gradu sa drugaricom koja je tada kupila S5 i trebalo je grupno da se slikamo. Posle mi je trazila da slikam sa 1520 i ono ispadose bolje slike. A posto mi je 808PW bio mnogo bolji od 1520 ne treba mi mnogo dalje da zakljucim.
1808 napisao: Eto vidiš, DxOMark se baš mnogo cima oko fotografije (to im je specijalnost), pa ne znaju ovo što ti tvrdiš.
Zašto si toliko samouveren,... pročitaj malo šta kažu stručni ljudi, pogledaj njihova obrazloženja i način bodovanja
po kojem se formirala ta rang lista. Nije baš sve u megapiselima da bi se tako jednostavno donosili zaključci.
Jbg, i CNN i BBC se bave novinarstvom i to im je specijalnost, pa bas ne verujem svemu sto objave. Ako znas na sta mislim.
Naravno da nije sve u broju piksela, ali posao koji je Nokia uradila sa 808PW i 1020 je i dalje iznad ostalih jer su se odrekli kompromisa tankog telefona i stavili dobar senzor i xenonski blic, a uz to su i odlicno odradili softver.

Opet da ponovim, svaka cast Apple-u, njihove kamere su mi se uvek vise svidjale vise nego ono sto je radio Samsung, Sony, LG i verujem da ce se mnooogo fenomenalnih slika biti napravljeno, ali mogu da stavim ruku u vatru da bi oni sto su radili te testove isto postupili kao ja da idu na neko putovanje a da ne mogu da ponesu pravi aparat. ;) No, vreme ce pokazati, veruje da ce biti dosta poredjenja na netu.
Nokia Lumia 1520

Odgovori