iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, pa ubrazni model - iPhone 3GS (gde "S" nozi skraćenicu za Speed) :wink:
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Zbunilo me je to sto je reko " Jos samo par dana do fomaznog....." Kojih par dana ? on je pusten u prodaju koliko vidim po netu ameri se ponovo cekaju u redu po nekoliko sati...ako neka da vide kako je nama bilo...doduse za zejtin i hleb smo cekali 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

koliko ja znam,19.jun je datum kad će biti pušten u prodaju :? ako je već pušten,reci mi odakle ti ta inforamcija,da bih ubrzao proces transporta jednog aparata u Srbiju 8)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Mobilni operateri su izbacili cene i mogu da se poruce telefoni i ima na nekim sajtovima da se porucuju..e sad ne znam kolika je isporuka...tako sam barem ja izgooglao...Izgooglao jos da ce uskoro da izadje 3G sim free bez ikakvih obaveza prema operateru...Takodje Apple se odlucio da i sam napravi neke stvari od dodarne opreme za svoje telefone.Suska se da ce da izbace nesto slicno specijalnim edicijama telefona-u drugom pakovanju sa nekom dodatnom opremom...Sve su to navodno glasine.A sto se tice prodaje evo oficijalnog sajta http://www.wireless.att.com/cell-phone- ... phones.jsp 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, hm... Mislim da silno grešiš ovih dana :lol: iPhone 3GS izlazi negde 19. juna, a 3G (i svi iPhone-ovi) neće biti SIMFree, zašto bi se Apple odrekao ugovora i ostalih čuda koji njima idu u profit? To za SIMFree je samo špekulacija, i ništa više...
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Izgleda da ne gresim samo ja...iPhone 2G je izbacen kao sim free jos pre nekolik meseci...tako da vidis da je vec neki iPhone izbacen kao sim free.Odreko bi se ugovora zato sto su i oni svesni da nemaju u svim zemljama dilere i zato sto prodaju zalihe telefona koji su zastareli eto zato izbacuju sim free. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

dimi89, jako gresis.
Idemo redom, prvi 3Gs uredjaji se pojavljuju u SAD,Canadi i sl. 19. juna. U Evropu koliko sam informisan dolaze u avgustu. Sto se SIM-free uredjaja tiche, moj 3G je SIM-free, kupljen u novembru 2008, a prvi primerci su se pojavili jos letos.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

miodrage, onda je moja greška, izvinjavam se. :oops:
Nokia 5800XM

alo1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 14. Jun 2009. 03:07

Post od alo1 »

ja stvarno nemam veze sa iphoneom, it me zanima.. nego me zamolio drug da vas priupitam sledece:
koja je cena iphone-a prve generacije?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

alo1, nov ne znam gde ces naci, a polovni ima da se nadju za 200-injak €. Pregledaj oglase pa ces da vidis. Mada ja ocekujem da ce sada cene silno da padnu sa izlaskom novog 3Gs modela.

Vincent, po zelji!
Daklem, na sta sam mislio kad sam rekao da je iPhone promenio nachin na koji koristim telefon? Pa mislim to da mi je sada sve dostupno na 2-3 pokreta prstom. Drugo ulazak u svaku aplikaciju, a pogotovu ove koje sluze za komunikaciju je skoro pa trenutacan. Nema mnogo cekanja na ucitavanje i sl. to me je recimo smaralo na Symbianu, a isto mi ne prija na WinMob, ali iPhone sve to radi brzo i lako.
Npr, zelim SMS da posaljem, udjem u SMS deo, odjednom mi treba da nekoga pozovem - no problemmo. Zatim zelim recimo da dodam nov kontakt, i to je brzo gotovo, onda zelim da i taj kao i sve druge kontakte backupujem na netu - ukljucim applikaciju - gotovo za 2 sec. Onda ajde da vidim koga ima na IM-ovima (ICQ, MSN, Skype... 10-ak sec dok Nimbuzz sve loaduje, ili 20 sec za fring). Na kraju proverim recimo Facebook, Speeddate, AreYouInterested, Twitter i gomile soc mreza - sve za manje od minut. I onda mogu mirno da ukljucim neku igru. A pre toga, mozda zelim da proverim da li ima neki update za jednu od mnogobrojnih aplikacija koje posedujem? Resenje je na 3 poteza prstom.
Eto na to sam mislio!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Miodrage ako ti je telefon sa WM-om dugo ucitavao poruke (moj inace to ne radi) resenje je bilo krajnje lako ostavis poruke u pozadini i sledeci put kad kliknes ne znam da li ce mu trebali 10 deO sekunde(malo preterujem namerno) da ih otvori.Naravno na iPhone je to nemoguce bez dodatnih programa.Jeste iPhone je brz i dobar telefon ali mnogo podcenjujes WM telefone pogledaj samo nove HTC telefone.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, hehe...sve to moze i Storm,samo uz cuveni osecaj klika kad stiskas ekran :wink:

Malo te zezam,naravno :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

dimi89, ostavim poruke, ostavim ovo-ono, na kraju nemam memorije da nesto ozbiljnije pokrenem. A i nemam puno poruka u fonu - ipak je to sekundarni fon koji prakticno ne koristim, i poruke generalno ne cuvam. I ne treba mu puno da udje u poruke - mozda 1-2 sec, nego sveukupno gledano sporije je. Za HTC nemam iskustva, pisao sam svojevremeno da sam probao HD u prodavnici i da me razocarao koliko je sporiji od E61, koji da se ne lazemo nije medju najbrzim telefonima.
Mozda sam i pristrasan, ali me iPhone razmazio
araphel, ne volem klikove :D I ne moram da stiskam ekran, dovoljno je da ga ovlas pipnem 8)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, ma zezam se ja malo....doduse,posle dve nedelje sa ovim cudom,touchscreenovi bez klika mi deluju totalno cudno...brzo se naviknes...

Nego,jesam li ja to dobro shvatio,Iphone ce od 3.0 verzije imati default video,mms i funkcionalni BT?I jos jedno pitanje:da li i Iphone 3g pati od iste boljke kao Storm,a to je da nema funkcionalne GPS navigacije za ove nase predele?

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

u potpunosti se slažem sa miodragom,imao sam simbian telefone i o njima neću ni da razgovaram,jer svaki uređaj koji sam kupio,jedva sam čekao da zamenim za novi :wacko: jedini telefon od čuvene n serije koji je po meni valjao je n70 8)
što se tiče wm uređaja,tu je već stanje malo bolje.Imao sam neku zver od hp-a,što se performansi tiče i opet je moralo da dođe do kratkih čekanja.Takođe moram da napomenem,da se gomilu puta,morao da resetujem tel :uhuh: kod ajfona,takve stvari se jednostavno ne dešavaju ili se dese 2x godišnje,iako je ceo krekovan :P
o ostalim prednostima ovog uređaja,ne želim da pričam :P

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

araphel napisao:Nego,jesam li ja to dobro shvatio,Iphone ce od 3.0 verzije imati default video,mms i funkcionalni BT?
ja nacuh negde da ce pored ovoga biti i push mail servis i landscape mod za kucanje poruka.
HTC Desire S

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, djolem89, bas tako, i jos dosta toga. Jeste da trenutno nema GPS aplikacija za njega, ali je pre nedelju dana TomTom potpisao neki ugovor sa Apple-om, a to znachi da ce vrlo brzo TomTom da dodje na nase iPhone-ove :)
Trenutno jedina aplikacija koja postoji sa nekim mapama ne racunajuci GMaps (koji iskreno uopste nije losh) je MotionXGPS (ima kakve takve mape nashe zemlje), ali porediti ovo sa jednim Garminom, ili IGO-om je kao porediti Yuga i Lamborghini.
Inache push mail vec postoji za iPhone samo sto bas nesto i ne sljaka kako treba. Bar ja nisam uspeo da ga nateram da radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

miodrage, колико си ти платио ссвоју машину?
И јел можеш да поставиш слике свог мезимца?
Да видим на шта личи телефонче :wink:
Nokia 6220 Classic

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

valdevit, mislio sam da si bio zadovoljan sa N91...
miodrage, OK, prihvatam argumente. Ali tek nakon što dođe taj novi firmware nakon koga neće biti potrebna viša hakerska škola da se najjednostavije stvari osposobe na telefonu...
Iskreno, bio sam oduševljen iPhoneom od najave do prvog kontakta. Naime, out-of-the-box originalni iPhone me (nakon radovanja lijepom pakovanju i fino dizajniranom uređaju) malo smorio pretprošle godine, pa mu otad nisam sklon... I zbog "boljki", naravno. Čačkajući 3G u T-Comu prije nekog vremena mi se malo popravio doživljaj, ali i dalje nisam toliko oduševljen da bih dao 300 i kusur eura (zapravo, preko 400) na telefon koji ne omogućuje neke najjednostavnije stvari. OK, shvatam da stvari kreću na bolje, ali ću mu ozbiljnu šansu dati tek kad mu padne cijena na neku razumnu cijenu (po meni oko 200€) i kad se stabilizuje normalan firmware za njega.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

lala
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 02. Sep 2007. 17:59

Post od lala »

E drugari ovaj novi iPhone 3Gs kostace bez ugovora 600$ od 16giga, ja se ponadao da je 200$ pa da ga kupim pa da ga prodam al jbg!! Inace svi ti iPhonovi su zesce njesra no nema veze !!!

Odgovori