Next iPhone (4.0)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Next iPhone (4.0)

Post od gargamel4 »

Verujem da nije nikakav specijalan istraživački rad bio potreban i da će ovu vest dobiti svi na MSNu, ali možda ja prvi ustajem pa da prvi i postujem:

Next iPhone (4.0) accoring to Gizmodo
How it-s lost and found

Slika

Moguće je da je unutra stvarno "pravi hardver", ali ovako ugojen mi pre liči na radnu verziju. Ne kažem da ništa nije dobijeno novim dizajnom (volim kad TS telefon može da se posdtavi na sto i da se koristi kao digitron, što sa zaobljenom donjom stranom ne može), debljina je, izgleda, ostala ista, a višak prostora kažu potrošen na veću bateriju, izgleda ponovo neizmenjivu, veća rezolucija, malko fizički veći displej, prednju kameru (konačno, nije da mi baš treba, ali zašto do sada nismo imali mogućnost), zadnju sa LEDom......
I razumem neka objektivna, i neka postojeća ogarničenja, ali ovo novo sa mini SIMom :o :shock:

Raspravljajte ako vam se raspravlja, ali bez obzira što ne mogu da utičem, molio bih da tema ne preraste u ono u šta je prerasla prethodna u kojoj sam i sam učestvovao ;)
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 20. Apr 2010. 14:27, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

PM.po
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 23:43
Lokacija: Pozarevac

Post od PM.po »

Izgleda da ce od standardne SIM kartice moci da se napravi micro-SIM. Vec postoje clanci na netu, samo se ceka da izadje iPad 3G pa da se proba.

http://www.techradar.com/news/computing ... sim-681020

Pix
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 17:51
Kontakt:

Post od Pix »

Odlicno izgleda, puno bolje od prethodnih koji su mi iz nekog razloga uvek bili preglomazni i nezgodni za drzanje. Ne svidja mi se sto ima te linije gde je spajan, nadam se da ce taj aluminijumski okvir biti iz jednog dela na finalnoj verziji.
I da, displej navodno nije malo veci, nego malo manji, sto je meni uzasno cudno.
A micro SIM je idiotski zaista, posebno zato sto nema nikakve razlike izmedju cipa na obicnom i na micro SIMu.
You hear the one about the fella who died? Went to the Pearly Gates and St. Peter let him in. Sees a guy in a suit making a closing argument and says, "Who's that?" St. Peter says, "Oooohhh, that's God. Thinks he's Denny Crane."

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ово не изгледа лоше, за мало да направе леп телефон као што је ЛГ Мини :D
А ово за микро СИМ картицу им је најача фора, што рекоше у једном нашем филму "ј***м малог у здав мозак" :lol:
А можда ово и није најновији ајФон :?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Lep ko lutka.
Interesantna priča kako je "nađen", e sad da li je i "za malu decu"? Malo "smrdi"... Mada opet, ne bi sami sebe nagrđivali, cit: "I tried the camera, but it crashed three times." Mnogo i za prototip. Nebitno, lepo izgleda.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

I meni se sviđa, jednostavno i elegantno. :) Micro SIM varijanta se već koristila u onim adapterima veličine standardne SIM kartice u koje idu dva isečena prcoljka. Može to lepo da se uradi i da se zadrži funkcionalnost i velike i male kartice. Na Gizmodu su malko rasturali novu spravicu, vidi se lepo zašto su iskoristili mikro varijantu.
The Next iPhone, Dissected
Pola telefona je baterija. :lol:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Hihi, ovo me podseti na "čuveni slučaj" Roswell :D Jedino što je ovaj dissect-ovani vanzemaljac stvaran...
"After subsequently putting the phone back together, I really feel sorry for the factory workers in China who do this all day." - hard working nation :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Vest sam video odmah cim je procurela na net, a pratim i nastavak price... I ne mogu da verujem da postoji osoba koja je prakticno ukrala telefon i prodala za $5k telefon i ceo dogadjaj, a i identitet onoga ko je posedovao.
Sto se tice gizmoda, uopste me ne cudi, oni su dno dna, bave se uglavnom prepisivanjem tekstova... Koliko sam procitao doticni koji je "nasao"telefon je nudio i ostalim velikim teh. blogovima telefon ali su ga odbili. Ali Gizmodo je resio da kupi Apple-ovu tajnu, kao i buducnost Gray Powell-a za nesto sto ce za 2 meseca biti svima dostupno.

Moje razmisljanje je drugacije, ja bih ga mozda i uzeo za $5k ali me ne bi interesovalo ni gde ni ko ga je izgubio, pozvao bih Apple i vratio im.

Nadam se da ce Gizmodo platiti jedno 10 puta vecu cenu nego taj iPhone 4G.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Možda ovo bude i razlog da se čak malo i redizajnira, i nešto preradi na finalnoj verziji, ali nama je ovde zanimljivo sa apekta onoga što ljudi očekuju da bude implementirano, a to (ako nije patka) uopšte nije loše, ili u najmanju ruku ponovo postavlja standarde, u svom prepoznatljivom maniru.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

А шта мислите о томе да рецимо он уопште није украден и није случајно вест процурела...
Да је Јабука желела да се ово не објави дали би Гизмодоу и 100 000$ (ако би имали ситно) само да ови ништа не објаве али да ли ово иде на штету Јабуци, или можда не :?

Њихов маркетинг ме је одувек одушевљавао :disgust:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

to se lepo videlo kod ipad-a... jednostavno su svi pisali o njemu, ne samo tech blogovi/sajtovi/forum pa su svi culi da se pojavio taj ipad iako negog to ne interesuje ili mrzi apple... i njima je posle dovoljna samo jedna reklama. tako je i za novi iphone uradjeno. apple ima fanove koji kolektivno dozive orgazam kad vide stiva ili neki novi prozivod.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

here we go again...

LittlePrince, a zasto bi uopste Apple placao nekom za nesto cije je u njihovom vlasnistvu?? Ja ne mislim da je to tako bilo (kao sto ti kazes) jer godinama pratim Apple i nema potrebe da oni takve stvari rade, jer takve stvari nikad nisu radili (samo jednom se pojavila neka mrljava slika iPod nano-a 1h pred zvanicno predstavljanje nove linije iPod-ova).

Zligor, pa jbg, sta ces, Apple je taj koji izbacuje nesto revolucionarno, na zalost nije to LG, Motorola, Nokia, SE... Vi Apple hejteri mozete samo da krenete da placete i da secete vene ;)


Da se i ova tema zakljuca sad, dok je ne vide Apple hejteri??
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

MilančeBGD, evo ja sam poceo da secem vene a sto se tice suza to je malo teze kod mene ide ali potrudicu se...To sto radi apple to je mnogo dobar marketing i to je mnogo skup marketing jer oni imaju 3 telefona a nokia -LG -Samsung-SE "malo" vise od njih pa im je malo nepotreban trosak da reklamiraju svaki telefon ko apple sto reklamira iPhone(filmovi,plakate,posteri,poklanjaju poznatim licnostima itd..).....Da me ne shvatis pogresno iPhone je mnooogooo dobar telefon i ima samo nekoliko modela koji zaista mogu da se uporede sa njim i da se kazu da su mu konkurenti...Posto i sam pratis godinama apple onda i sam znao da oni svoje novitete samo i jedino pokazuju na svojoj konferenciji koja je 1-dnom godisnje dok drugi to rade "navodno" kao procurele slike i ostalo ustvari ispituju trziste pa dodjosmo na pitanje zasto i apple ne bi tako nesto pokusao ? Zeznuto je kad napravis nesto sto postane mnogo popularno i onda pokusas da napravis nesto novo sto ce da podseca na staro i da bude dobro i poznato ko staro a da ima novo "odelo"...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

MilančeBGD, Da imas prototip telefona neke kompanije u kojoj radis,da li bi ga onako opusteno nosao okolo,stavljao na sank/stol u baru ili bi ipak bio oprezniji i vodio racuna malo vise zato sto imas "tajnu tehnologiju" u dzepu?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

MilančeBGD, ко је рекао да они плаћају за нешто што је њихово :?

MilančeBGD зашто не можеш да прихватиш да се некоме нешто не свиђа и да неко рецимо није одушевљен са нечим. Зашто сви мора да воле оно што ти волиш а ако не воли треба да се убије, не пада ми на памет ни један не увредљив разлог па ме твој пост поприлично вређа :dry:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Wicker Man, naravno da bih, nisam ni rekao da on nije kriv :) Da se telefon vratio Apple, doticni bi dobio otkaz to je sigurno jer znaju oni kome su podelili prototipove, ovako je samo napravljena glupost... I stvarno se nadam da ce Gizmodo platiti tako nesto.

LittlePrince, ti si rekao ;) Evo da citiram:
LittlePrince napisao: Да је Јабука желела да се ово не објави дали би Гизмодоу и 100 000$
Ja prihvatam sve kojima se ne svidja nesto, ali mrzim postove sa "hejterskim"sadrzajem (ne odnosi se na tvoj), ako se nekom ne svidja zasto onda ne preskoci takvu temu ( i meni se ne svidja N97, HTC Tattoo... pa ne idem po tim temam i pisem komentare kako su telefoni jadni, zastareli, kako takve telefone kupuju samo zaostali ljudi, kako su Nokia i HTC proizvodjaci koji teraju ljude da dozive orgazam...)??

Ja ti se izvinjavam ako si se ti uvredio mojim postom, to mi nije bila namera i nije bas sve upuceno tebi iako sam naveo tvoje ime.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, znači dobili su "zabranu" svi kojima se ne svidja nešto da komentarišu i dozvoljeno je samo divljenje i obožavanje?
SlikaSlika
Po meni je poslednji pasus iz ovog članka koji sam kopirao verovatno tačan jer se na tržištu nalazi toliko "bar-iPhone look" modela da kada ovaj 4GTLXS DELUXE izadje već će biti debelo zastareo u skoro svim segmentima.
Da bi sprečili sve one koji su se zasitili svojim "iIgračkama" i koji bi da probaju nešto novo (npr Androide) morali su da urade nešto ovako. Da izbace nezavršen model kao slučajno i naprave buku. Očigledno da skorašnja prezentacija nije donela željene odjeke.
No da ne bude da samo kudim Apple evo i da ih pohvalim.
Novi iPhone, ako bude ovakav, je kopija kineskog iPhone kojeg sam video u radnjama i za koji sam iskreno pomislio da je lepši od originala.
GO APPLE!
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

gameforce, za predsednika :wink: ,potpuno se slazem sa tobom iako sam vlasnik Iphone 3G ne razmisljam da mi sledeci telefon bude iphone,jer sve nude na kasicicu i jednostavno nista novo nece da ubace,telefoni su im zastareli.Kameru od 3,2 mpx je imao i k800i koji je izasao pre 4 godine,a iphone je to dobio tek sa 3GS-om.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, od mene nisu dobili jer nisam nikakva "vlast" na forumu, ali da sam moderator dobili bi zabranu i svaki post koji bi sadrzao pljuvacine i gluposti bih brisao ;)
Svako moze da izrazi svoje misljenje i nezadovoljstvo na normalan nacin, ali kad neko radi to iz hira i iz glupiranja tako nesto bi trebalo da se odmah brise. A najzanimljivije je sto se uvek takvi komentari (koji sadrze razne pljuvacine i gluposti) vezuju za Apple, jako je malo onih koji pljuju po ostalim proizvodjacima.

Ja bih prvo krenuo da pljujem po Nokiji, ali znam da bi to bilo odmah izbrisano, a i ja nisam takav tip, da idem na svaku temu proizvodjaca i nekog modela i da pljujem...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мораћу да напишем на латиници пошто се изгледа слабо сналазиш са ћирилицом:

"Da je Apple želeo da se ovo ne objavi dali bi Gizmodo-u i 100 000$"

Надам се да је сада јасније а ако још неко на форуму мисли да сам написао "a zasto bi uopste Apple placao nekom za nesto cije je u njihovom vlasnistvu??" признаћу да не знам шта пишем :oops:

Zaključana tema