iPhone, za i protiv

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori

iPhone, za ili protiv

za
48
55%
protiv
40
45%
 
Ukupno glasova: 88

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

iPhone, za i protiv

Post od Miškoni »

Teme u kojima smo dotakli sve, a najmanje ono čemu su teme posvećene:
Nokia vs iPhone
Apple tuzi HTC
iPhone OS 4.0
Next iPhone (4.0)

Sve nedoumice, zablude, veličanja, srozavanja, tračevi, itd.
Pokloni se i počni...

Edit:
Dodata opcija za glasanje i link ka temi "Nokia vs iPhone".
Poslednja izmena od Miškoni u Sub, 04. Dec 2010. 07:42, izmenjeno 2 puta ukupno.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Pošto je tema zaključana gde je ovo postovano preneću je u celosti
MilančeBGD napisao:gameforce, kad si naveo mane i mi nismo demantovali?? Ajde ponovo pa da vidimo svi ;) ??
Pa u Appstore ima oko 185 000+ (po zvanicnim i poslednjim informacijama) i sa sigurnoscu mogu da kazem da je 20% beskorisno i da su to uglavnom neke uzasne aplikacije (pod ovim mislim i na sadrzaj i na dizajn) koje izbacuju ljudi koji se prvi put srecu sa programiranjem...
pa npr (one koje ja uglavnom svakodnevno koristim):

Tweetie
Reeder
Things
TV forecast
Pastebot
Classics
Dropbox
BeeJive (ima za WM, za ostale nema)
...

Igre i aplikacije za ubijanje dosade necu ni da nabrajam jer takvih nema ni za TS symbian, ni za android.
Uzmi telefon na 5 dana pa ces videti :)
Milion je figurativno rečeno.

Da počnem od app.
Tweetie čisto za korisnike iPhone? Tweets60 za symb
Pastebot i ne treba, to postoji u OS odkako postoji WM ili Symb (btw bruka da za to treba app)
Reeder? RSS feeds imam ugradjen u OS browseru
Things? Projekt60 recimo a ima ih ...
Classics? Pa bar 10 book readera sam probao na N82 i 5800
Dropbox se čak isto zove
BeeJive? instant messaging? koliko ti duša hoće.
Jesam neku zaboravio?

Za uzvrat ti mi nadji Garmin recimo za iP

Argument "Uzmi telefon na 5 dana pa ces videti " baš i nije to

A mane?
Pa toliko sam ih navodio da mi rekoše da sam dosadan.

miodrage napisao:Posto mi malo puca film, sad cu da krenem redom da se osvrcen na sve sto se setim oko My Precious:
BT - ima ga, i funkcionalan, zbog DRM je onemogucen Obex FTP (reseno sa iBlueNova). Ali pre iPhoneta, mnogi znaju da sam imao HP 6915, pre njega Nokiu E61 (koju i danas smatram zverinom), i ti telefoni su imali funkcionalan BT. E pa ja licno mogu da izbrojim na prste jedne ruke koliko sam puta to koristio, i jos ce mi ostati slobodnih prstitja.
Radio - Ima Internet radio, a to sto mi zivimo u nekom kamenom dobu gde nemamo makar 10 GB Internet saobracaja uracunato u pretplatu, nije krivica cika S-a. Telefon je ionako projektovan za operatera i njegove usluge.
Baterija - slazem se da bi mogla da bude jacha, ali je pitanje koliko bi to uticalo na velicinu samog uredjaja.
Flash podrska - cekaj... kad mi je ono bila potrebna? A da, nikad do sad, kao ni JAVA. Pre E61 sam imao 3300, i jedva sam cekao da se otarasim *ebene JAVE.
Flash za kameru - hmmm, i tu je ista pricha kao sa BT i prstitji... kad zelimd a slikam nosim digitalca, a ne telefon.
Video - ima aplikacija Cycorder :D A pojavila se i gomila free aplikacija u AppStore-u za snimanje video sadrzaja.
Evo, pozivam sve, pre svih gameforce-a da svaku manu iPhoneta ovde napishete, a ja ili Miškoni, ili MilančeBGD, ili ko god, cemo to pokusati da opovrgnemo, i dokazemo da takva mana nije mana, ida neka po vama nepostojeca opcija postoji. Upotreba piratskog softvera je TAKODJE prihvatljiva, jer postoji. Ja sebe necega da lishavam zato sto nije legalno necu. I Win mi je piratski i tako ce i da ostane! Neka me cika Bill i cika Steve i razne druge cike pokusaju da spreche u koriscenju softvera kojeg ja zelim!
To je i suština priče o Apple.
Davanje na kašičicu a ono što ne daju je i nepotrebno.
Mada ste svi vi bar jednom zažalili što nema btt da prebacite sliku ili muziku pa ste ubacili program za to. Naravno ne odobren nego 3th.A da je potreban drugima, ne moraš ti biti etalon, pokazuje kukanje po forumima vlasnika.
Isto važi i za flash i za JAVU.
Kukaju ljudi što to ni sada nije najavljeno.
Flash player je sada must za sve ozbiljnije browsere.
AT&T jeste ekskluzivac za USA a šta sa onima van? Što su oni osakaćeni za slušanje radija? Zamisli neki imaju i RDS i snimanje fm a vlasnicima iP to "ne treba"
Da je najavljen u 4G aplauz bi se čuo do Japana gore nego cunami.
Ovako..nema potrebe, šta će to nama.
Nama su krivlji naši operateri što nam ne daju ALTERNATIVU?!?!
Baterija je toliko slaba kada se malo ozbiljnije koristi da prosto plaču svuda zbog toga.Alternative kao punjači za kola i anex baterije (eto ti primer Miškoni) idu kao alva.
Zato i nema blica koji itekako treba osim ako nećeš da vucaraš i kameru sa sobom u klub recimo?
Tvrdim da je xenon flash nezamenjiv a LED kao štaka može da prodje.
No iP nema...pa nam i ne treba jel da?

Agresivni marketing Aplle protura svoje vidjenje a mi treba da klimamo glavom i sa nestrpljenjem očekujemo šta će nam dati sa novim 5G ili 5Gs?

To je suština!
Hoću slobodu i hoću da sam odlučim da li je neko nezavisan napravio bolji program od onog koji mi nudi Apple.
Neću da mi mane pretvaraju u vrline.
Zato i ne kupih iPhone pored FENOMENALNOG ekrana.
Sve ostalo ... poništava tu prednost
Uostalom 4G stiže uskoro prema najavama pa će vlasnici 3Gs preći na 4 a onda čekati 5 pa 6 pa
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Uh,ne ulazi mi se u ovu temu jer joj nesto ne vidim kraj i moguce resenje,ali 'ajd'.
Miškoni napisao:U potpunosti uvažavam nečiji izbor da mu se nešto ne sviđa, ali to nikako ne znači da to nešto ne valja. Koliko sam puta do sada istakao ovakav stav? I što ti kažeš - "stvarno zna da smori i iznervira naročito onoga ko zna objektivne činjenice". Zna ih onaj ko ima debelo provedeno vreme uz određenu stvar, sve ostalo su nagađanja i površna naklapanja.


Uvazavam i ja stav da se nekome nesto svidja ali to takodje ne mora automtski da znaci da valja.
Ovo oko cinjenica,pa znas ja mogu sa tobom diskutovati i to odrzati na nekom viskom nivou,ali sta da se radi sa onima koji ne znaju ni 80% (ne)mogucnosti modela koji nose u dzepu a ratobrni su i samo njihov model valja?Ne zaboravi,takvih je bar 85% od ukupnog broja.
Tu il' da dignes ruke il' da bijes,a ja sam ipak vise za diplomatiju,koja uzgred zna da pojede zivce. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Nema razloga za dizanje tenzije jeli je iPhone dobar ili ne. Pratio sam "prepirke" glavnih "aktera" ove teme i podrzavam stavove obojice clanova.

Posebno cenim Miskonijev komentar da na iPhone treba gledati kao na parce hardvera i na ono sta sve moze, a ne gledati na Apple kao marku koja namece potrosacima svoje proizvode kao da su Bozjih ruku delo. To je ionako vec neka druga tema.

Cinjenica je da se kod iPhone-a maltene sve obavlja putem aplikacija, ali vecini korisnika bas to i odgovara, jer obozavaju da se zezaju sa trazenjem istih. Mene trenutni modeli 3G i 3Gs ne privlace, ali me je ozbiljno zainteresovao novi "4G" model, pogotovo dizajnom koji je nekako ozbiljniji (pod uslovom da takav i ostane).

Kolega sa posla ima 3G i celu smenu stalno nesto trazi, klikce, skida.U firmi imamo "open" wi-fi mrezu i moram priznati da wi-fi modul iPhone-a radi mnogo bolje od onog u mojoj Nokiji E71. Uverio sam se mnogo puta. Nekad ne mogu uopste da se konektujem satima, dok kolega gleda youtube snimke i pretrazuje App Store.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Baš zbog takvog stava Apple i iPhone nije moguće posmatrati odvojeno.
iPhone ne postoji bez Apple.
I baš zato bih zamolio Miškonija da temu preimenuje dodajući Apple na početku naslova recimo.
Green napisao:moram priznati da wi-fi modul iPhone-a radi mnogo bolje od onog u mojoj Nokiji E71
Moje iskustvo je suprotno.
Na poslu je mreža samo sa passwordom i bez broadcast ssid.
Ja sam mrežu jednom setovao na oba moja telefona i izlazim na net samo ukucavanjem dnevnog pass dok kolega sa 3Gs šizi i stalno radi neku proceduru paljenja, gašenja, reseta gde se gube svi pass i settingsi i ide iz početka.
Pokušao sam da mu pomognem ali i na Apple support site piše da je to pravilna procedura i da je to potrebno odraditi ako neće da se zakači.
Šta više na istom supportu nadjosmo i tipično Aplle "rešenje" ako i dalje imate problem ISKLJUČITE WiFi I KONEKTUJTE SE NA NET PREKO GPRS.
Dakle stvarno...samo što ne rekoše "pa vama zapravo WiFi i ne treba, nemojte da nas smarate glupostima"
Naravno i on i ja smo se pogledali, nasmejali i u glas izgovorili Apple!!!
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju jer se polako vracam u formu. 8)
LM, ova diskusija je u pravom smilsu diskusija i nemojte se nadati da ce joj biti kraja. Jedna od osnovnih stvari kod funkcionisanja racia u glavi coveka je da koristi ono sto mu je potrebno, ono sto mu je interesantno ili ono sto ga na neki nacin privlaci. Posto je teorija teorija a praksa ipak realnost, stvari su potpuno drugacije. Naviknuti smo i dresirani da nam je potrebno samo ono sto nam neko kaze i daje kao potrebno i to je tipicna fiilozofija vecine americkih korporacija (sto proizvodnog sto usluznog tipa). Mozda i najbolji predstavnik je Apple kako za svoje racunare tako i za sve gadgete koje proizvode. Jednim velikim delom su stvarno u pravu i ta njihova filozofija je dobra. Odlicno optimizuju softver i naprave da radi upravo ono sto treba da radi i tu su neprikosnoveni. Uvek imaju inovacije i tu prednjace vrlo cesto. I stvarno ti vecinu stvari koje ti realno daju realno i trebaju.
Pa sta je onda problem? Pa problem je sto su BOLESNO jako sebicni. Smatraju da sve sto oni zamisle tako treba i mora da bude i da je to "normalan" nacin. Da ceo svet dubi na glavi oni ce reci ok i terati po svome dok ne pocnu i sami da dube na glavi (gde se normalan svet oddubio vec) i tada ce agresivnom kampanjom da nateraju i ostale da dube na glavi!?!? Dozvolite da je to njiova filozofija.

Apple pravi funkcionalne uradjaje koji su u biti ono sto trebaju biti...Iphone-telefon, Imac-komp, Ipod-muzicki player i te stvari rade valjano i u velikom broju bolje od konkurenata. Shvatite i da smo mi i malo razmazeni i da cemo svemu traziti manu. Apple kad bi imao sve te stvari koje mi trazimo ne bi vise bio Apple-ov telefon vec bi se zvao samo telefon i svi bi na svetu imali samo jedan tel. Toliko novca, toliko inzinjera i toliko iskustva nema mnogo korporacija na svetu i smisljeno rade nekoliko koraka unapred.

Stvar je jako opipljiva i ja licno nisam fan iphon-a i generalno Apple-a mada su me neke stvari zaista zadivile a neke apsurdne potpuno udaljile.

Ima jos jedna stvar.....morate se navici da smo mi ipak u Srbiji i to sa velikim S i da je u svetu potpuno normalno imati 20 gb mesecno free interneta i da su pokriveni sa 3G i sa WIFI svuda ili bar skoro svuda. To je logican uzrok ili posledica, kako god hocete, sto se sve kod njih zasniva na netu i sto je nama ovde apsurdno.

Izvinjavam se ako sam(a jesam ) bio opsiran.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Можда треба додати и опцију за гласање, када је већ тема "за и против"?
Слобода или смрт

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Za razliku od prethodnih u kojima smo se izduvali, ova tema počinje da zvuči konstruktivno. Ali obzirom da većina nas zna i prednosti i mane, izgleda da se raspravljamo samo oko kvalifikacije, tj. da li je i zašto on za nekoga dobar ili loš. Neko će zbog nekoliko mana reći da je izuzetno loš, a neko zbog nekoliko prednosti da je jako dobar, a istina je negde između. Važno je samo izabrati na osnovu potreba i preferencija, a sve je u životu stvar kompromisa, pa i biranje telefona (a ne životnog partnera :wink: ). Neko ne može bez radija, neko može a neko ne može bez prednje kamere (ja je imam i za 4 godine je ni jednom nisam upotrebio), neko bez Jave, neko bez............ Po meni je nedostatak Flash podrške jako veliki propust, ali barem donekle rešen youtube klijentom, ali slažem se da to nije to.
Samo ne volim hejt tipa: Stiv ovo, Stiv ono, jer za niko nikada ni za jednu zamerku na rad googla, neće reći da su Sergej i Leri nešto uradili, ali Apple = Steve's uni-mind.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, ne, ne, ne... Rekao si koje to aplikacije postoje za iPhone, a ne postoje za druge telefone. Lepo sam naveo samo nekoliko kojih nema za ostale OS, a za iPhone ih ima. Te zamene koje navodis su mnooogo daleko od nabrojanih aplikacija.

Wicker Man, i meni se isto ne ulazi, i stvarno ne vidim kraj pljuvanjem iPhone-a i ostalih Apple uredjaja...
gameforce napisao: Davanje na kašičicu a ono što ne daju je i nepotrebno.
Mada ste svi vi bar jednom zažalili što nema btt da prebacite sliku ili muziku pa ste ubacili program za to. Naravno ne odobren nego 3th.A da je potreban drugima, ne moraš ti biti etalon, pokazuje kukanje po forumima vlasnika.
Isto važi i za flash i za JAVU.
Kukaju ljudi što to ni sada nije najavljeno.
Flash player je sada must za sve ozbiljnije browsere.
AT&T jeste ekskluzivac za USA a šta sa onima van? Što su oni osakaćeni za slušanje radija? Zamisli neki imaju i RDS i snimanje fm a vlasnicima iP to "ne treba"
Da je najavljen u 4G aplauz bi se čuo do Japana gore nego cunami.
Ovako..nema potrebe, šta će to nama.
Nama su krivlji naši operateri što nam ne daju ALTERNATIVU?!?!
Baterija je toliko slaba kada se malo ozbiljnije koristi da prosto plaču svuda zbog toga.Alternative kao punjači za kola i anex baterije (eto ti primer Miškoni) idu kao alva.
Zato i nema blica koji itekako treba osim ako nećeš da vucaraš i kameru sa sobom u klub recimo?
Tvrdim da je xenon flash nezamenjiv a LED kao štaka može da prodje.
No iP nema...pa nam i ne treba jel da?
flash i java, pa flash polako odlazi to je sigurno, polako ali sigurno odlazi! Prelazi se na HTML5... Samo jednom mi je flash zatrebao jer je u pitanju bio sajt koji je bio ceo odradjen u flashu...
Java?? Pa Java je proslost, nikad nisam video sta Java uopste i doprinosi telefonima...

Nisam rekao da mi ne treba radio, ali jednostavno nije neophodan, lepo je imati, do sad sam imao skoro sve mobilne sa radio prijemnikom i mogu sa sigurnoscu da kazem da sam ga u toku godinu dana koristio bukvalno 2h. Pa pored toliko memorije na iPhone/iPod touch/iPad, zar je potreban nekom radio i RDS?? (a i radio sam skoro jedno istrazivanje, cak 90% ljudi u Srbiji ne slusa radio, 10% uglavnom slusa putem interneta ili u kolima jer nemaju CD player).

Pa naravno da su nasi operateri krivi, u svim normalnim zemljama postoji dosta besplatnog internet saobracaja, a negde je i internet saobracaj neogranicen...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, jesam ja lud ili sam zaboravio srpski za ovo kratko vreme pa se ne razumemo?
Dakle stvarno...pokažem ti da ili postoje iste app za druge os ili su već inkorporirane u os a ti u stilu Stevea proglašavaš sve što nije iPhone ništavnim?
Mda...prvo su bile amebe pa iPhone..
Ček bre malo, ima nas koji se sećamo šta smo doručkovali juče.Nismo svi ispranog mozga pa da mi mažu oči reinvenotori tople vode u bojleru.
SKORO SVE APLIKACIJE SU VEĆ POSTOJALE za druge os kada se pojavio iP.
Win na mobilnim postoji od 2000 i od tada do danas svi su čekali da vide šta će da napravi Apple pa da ga iskopiraju? Da, da i onda je mrmot zamotao čokoladu!
Tweetie postoji od kraja 2008 a pre njega je bio samo bezdan i ništavilo u social network servisima?
Čuo si za Friendster ili MySpace ili Facebook? Da te obavestim da oni postoje bar 5 godina pre iPhone i da su se prvi programi za mobilne pojavili bar 2 ili 3 godine pre "MyPrecious".
Copy-Paste sam imao na pomenutom 7650 još 2003 a ti pričaš o programima koji su unikatni.
Pa naravno da su unikatni kada copy-paste ima danas i Kinez od 20$ pa to nikome ne treba kao app i mora da je unikat.
Čim sam pročitao deo "ne vidim kraj pljuvanjem iPhone-a i ostalih Apple uredjaja" bilo mi je jasno da će post biti u stilu "ako nečeg nema i ne treba da ima!".
Pitam se samo šta ćeš reći kada bude flash ubačen u 4.5 ii 5? Ili java? WoooW! Pa to nema niko ko iP? ili ćeš priznati da je to trebalo da bude odmah na početku?
Tako su pričali i za kameru pa kada je ubačena nije postojala bolja od nje iako je tada već bilo 5Mpix kod nekih telefona.
Kada bude 2011 ubačen AMOLED hoćeš li se setiti da je to imao npr Samsung HD pre nego što je izašao i 3Gs?
Vidim o blicu ni reči? Ćutanje je znak odobravanja ili ćeš slikati u mraku?
Ni o bateriji?

U kojim to zemljama ne plaćaš debelo za free protok?
Gde to ima da se preselim odmah? Nećemo bajke za malu decu, daj argumente.
Sve se plaća prijatelju. Ili kroz kb ili kroz pretplatu ili kroz otplatu telefona ili...ali se plaća!
Džabe nema ni kod babe!

Postaviću ti samo jedno pitanje na koje bih jako voleo da dobijem odgovor:
Da li to što nema (i vama ne treba) ga čini kompletnijim od ostalih telefona i samim tim i boljim?
Ili je bolje imati kompletan telefon i po svim karakteristikama bolji (osim možda ekrana), pa makar se ne zvao iPhone?
Ili je baš to što se tako zove ono najbitnije?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, postojale su slicne ;) ali aplikacije takvog dizajna i same izrade nisu pre postojale.
Cuo sam i za FB i za myspace, i za sve ostale socijale sajtove (za tvoju informaciju Tweetie je app za iPhone za socijalnu mrezu Twitter).
A kad si se vec uhvatio FB i myspace, samo mi reci da li su te 2 mreze imale svoje aplikacije (zvanicne) za ostale OS??
Da ubacimo u tu pricu i YT, koji dolazi kao preinstalirana aplikacija na iPhone, i to je bilo jedinstveno za iPhone OS dok nisu krenuli svi da ubacuju (pa cak i SE je ubacio u svoje java telefone).

Kao sto sam rekao ni flash ni java mi nisu potrebni, i nadam se da ih Apple nece nikad ubaciti (zasto ubaciti nesto sto je prevazidjeno?!? :? )

Blic?? Pa kameri na 2G i 3G nije potreban blic, jer su kamere prosecne tako da blic nece puno doneti kvalitetu fotografija, jedino ako je nekom potreban blic da bi mrtav pijan u mraku "ubo" kljuc u bravu :D Ali i to nije potrebno, tu je app flashlight i to je reseno.

Kad iPhone dobije pristojnu kameru trebao bi i da dobije blic, a ako cemo da verujemo da ce Apple izbaciti nepromenjen prototip iPhone 4G, to potvrdjuje moje tvrdnje da cemo imati bolju kameru i blic.

Baterija?? Novi iPhone 4G ima bateriju veceg kapaciteta, za starije uredjaje i ova je odlicna. Kad vec uporedjujes telefone, evo da ubacimo N82 koji sa normalnom upotrebom jedva izgura 2 dana.

Kao sto rekoh mozemo do sutra ovako, i zato necu da ulazim vise na ovu temu (iako sam to vec rekao pa sam usao, Miskoni je kriv jer je postavio link pa sam morao da kliknem da vidim da li su se ljudi opametili :) ).
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, izvini koliko imaš godina?
Koji će mi djavo YT aplikacija kada imam player i gledam sve flv i swf iz default browsera??????
Kada već pomenu i na N82 sam to gledao u default payeru pre...kada sam ga ono kupio?
Sem TS i danas je N82 10x kompletniji i telefon od iP.
A da je normalno da bolje izgledaju te prekomponovane app na iP, normalno je, jer su nastale toliko godina kasnije. Kada su nastale za ostale sisteme tada su ekrani još bili 128x 480 ili tome slično.
Pogledaj sada kako izgledaju.
Kada dobije i "da cemo" :lol:
Ne smejem se gramatici nego kašičici.
Za sve čekate novi kvartal i hiper-giga-mega-novi iP koji će vas i dalje ostaviti uskraćene za neke stvari.
To je priča o Apple!
To je poenta koju vi ne želite da vidite!
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, a to je mnogo bitno koliko neko godina ima??
Naravno da je bolje imati YT aplikaciju nego pristupati iz browsera ;) N82 kompletniji od iPhone-a? :lol:
Prekomponovane?? Pa symbian i android su dobili prekomponovane app koje su pravljene za iPhone, da nije bilo iPhone verovatno bi i dalje imali perfektan dizajn programa koji su na symbianu ne promenjeni jos od 7650...

Mislim da sam nasao tvoj problem mrznje prema iPhone-u, a to je sto moras da se zadovoljas zastarelim i vec zaboravljenim symbianom. Nazalost iPhone OS je daleko ispred symbiana, a i Andorid salje symbian u zaborav... A verovatno i za koju godinu (mozda i za godinu dana) andorid ce da prestigne iPhone OS, ali iPhone OS nece tako lako otici u zaborav.
Samo ti uzivaj u 5800 :wink: Iskljucujem se iz ove teme ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, ja i dalje imam N82 a 5800 je samo tu dok ne nadjem neki kompletan telefon.
Naravno da je kompletniji.Reci šta mu fali sem TS?
Fenomenalnu 5M kameru je imao pre koliko a iP je tek sada dobija i to je imao sa xenonom koji iP može da očekuje možda 2021.
Meni telefoni nisu mezimci i bolje polovine već samo telefoni i uredjaji koji olakšavaju svakodnevicu.
Android je budućnost, apsolutno se slažem ali dok ne izadje sa dobrom kamerom, xenonom i garminom (zbog posla mi treba) i bar istim brojem korisnih app kao win i symb, meni ne treba.Tj ne treba mi da se patim i čekam.
Ja hoću max sada i odmah a ne sa novim kvartalom naredne godine.

"Mislim da sam nasao tvoj problem mrznje prema iPhone-u, a to je sto moras da se zadovoljas zastarelim i vec zaboravljenim symbianom."
Moram? Ovo je već patetika i u najmanju ruku smešna izjava da ne kažem nešto teže.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Cek cek... Milance kao Stiv a Gameforce kao Bil? Ljudi pa toliko dugo se vodi taj rat da nece nikad ni prestati...a ako i prestane nece se ni znati da je stao.

Zakljucili smo neke stvari....Postoje i prednosti i mane kako jednih tako i drugih. Ja bih ovako rezimirao... Kome treba lep fency telefon koji odradjuje osnovne funkcije pa i vise od njih pritom stabilan i kvalitetan....to je Iphone
Ko zeli telefon slicnih karakteristika kao Iphone a zeli i potpuno prilagodjavanje telefona i svim porama onda mu je potreban neki od WM, Androida ili u krajnjem slucaju symbiana. Opet na ustrb nekih drugih karakteristika.

Zapitajte se sta je danas telefon a sta je bio kao i sta treba da bude?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gameforce, naravno da se Internet placa, ali makar moze da se kupi. U Srbiji ni to ne moze. Evo ti primer: u Italiji za 79.90€ uz pretplatu na 2 godine, iPhone 3G 8GB kosta 0€, a u sklopu ove pretplate dobija se mesecno 2000 minuta nacionalnog I internacionalnog saobracaja (neki happy hours i vazi samo za EU), 600 SMS/MMS i 20 GB Interneta.
Ok, ajde sada da uporedimo cene kod nas: neka tarifa koja ovo podrzava u minutima je MIX 3000 na Telekomu, odnosno, Prenesi 1500 na Telenoru, ili Postpaid 1500 na Vip-u. To kosta oko oko 30€. Za te pare se dobije znachi 1500 min i 1500 poruka u nacionalnom saobracaju. Ok, nije loshe. Ajmo dalje. Preko mt:s Surf Pro paket od 30GB kosta 3500 din, sto je 35€. Sjajno, za sada smo na 65€, i dalje jeftiniji od Italije, ali bez telefona. Cene telefona su znacajno vece, a iPhone i nema kod nas legalno ALI, to i nije poenta sve ove moje priche. Poenta je da ja NE MOGU da dobijem tih 20 GB Internet saobracaja na svom telefonu, iako sam recimo zeljan i spreman da ih platim. Razlog - operater ne da. 066 tarifni paketi su takodje vrlo dobri, ja opet na svom broju NE MOGU da ih dobijem jer operater ne da. Moze, ali da uzmem novu karticu - E NECU!!!
Da se vratimo na iPhone. Ja rekoh, neka mi se nadje sta to drugi telefoni imaju, a iPhone nema, i ja cu to da opovrgnem odmah. So far, so good. Niko se nije javio ni sa cim. I samo mi nemoj prichati nekakve ode o legalnosti jer ja to nikad necu postovati, ako je nesto napravljeno, a meni je potrebno, ja cu to imati na bilo koji nacin. Sto se Symbiana tiche, do pre koji mesec je moralo da se hakuje na teze nacine nego iP. A da platis sve aplikacije koje ti zaista trebaju, trebalo bi ti pravo malo bogatstvo.
Ajde malo i ja da pljunem na 5800. Eto jedan drugar ga ima, pa sam ga malo uzeo da se poigram. Znachi strasno! Ekran koji moram da stiskam. Covece, kako je to retro i prevazidjeno. Prvo sam se 10 min iscudjavao zasto mi telefon ne reaguje na dodir. A onda sam shvatio tragediju. Drugi jedan kolega ima N97mini... ista stvar, samo sam onda vec znao o cemu se radi, jedino me bilo strah da od pritiska ne unistim LCD ili da mu pukne ekran. Kod iP, samo pipnes, jedva dodirnes i on za divno chudo RADI!!! Zamisli to. I to radi pod prstima, a ne trebaju ti nikakvi stylusi i sl.
E da, onda mi je drugar pustio film na 5800, a onda sam mu ja kontrirao sa My Precious... I rezultat, 5800 je morao da podvije rep. I ne mozes da me ubedis u suprotno, iako specifikacije na papiru izgledaju daleko drugacije, na iP je prikaz daleko ostriji, daleko bolji, daleko zasiceniji bojama, ne deluje retusirano nego prirodno! Nazalost na drugom si kraju sveta, i ne mogu da ti pokazem i dokazem svoje tvrdjenje.
Toliko, i sad mogu da kazem I rest my case Your Honor!
A moj poziv za trazenje onoga sto neki drugi telefon ima a iPhone nema i dalje stoji.
EDIT: Spomenuo si Garmin. Licno jako mi je losh, mnogo mi je bolji IGo, a ni TomTom ni Navgon nisu za baciti. Jednostavno, Garmin nikad nisam imao, ni na Symbianu, ni na WM. Nekako mi je gadan. Cak ni Garmin GPS uredjaj nisam hteo da uzmem, nego sam dao 38€ vishe da bih imao Win 5.0 CEi IGo u njemu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

miodrage napisao:na. Cene telefona su znacajno vece, a iPhone i nema kod nas legalno
http://www.handy.rs/list_products.php?i ... 3cc0541c19

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

miodrage, neke stvari nisi u pravu odnosno nisi upucen. Drugar koji zivi u Becu ima paket od 1000 min 1000sms/mms i slagacu te 10 gb, vazi mu za sve mreze cak i za Evropu(samo nisam siguran da li se jos nesto placa kad zove npr Francusku) i ima recimo Iphone za 100,150e. Mesecno placa, slagacu te opet, izmedju 15 i 19eur. On je uzeo za 1eur neki android cini mi se Tatoo. U Francuskoj ima slicnih tarifa gde su ukomponovali ono sto Telekom sada pocinje a to je kucni i mobilni br isti kao i zajednicki racun i kod njih je to nesto oko 25 30e i to isto imaju full uslove.

Daleko smo za Evropske uslove jer ono sto se nama ovde kao top izbor daje tamo je medju najnizim tarifama i zato su dosta jeftinije. Opet ima tarifa i operatera koji su za neke stvari skuplji nego kod nas. Generalno je da je tamo mnogo povoljnije i to je ziva istina.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, moras moras, jer ako predjes na iPhone onda bi upao u kategoriju maloumnih ljudi koji koriste iPhone (to si sam rekao), tako da moras da se zadovoljavas sa symbianom i da pored toga izmisljas svakakve izgovore i mane kako je iPhone nesto najgore i kako je namenjen samo maloumnim korisnicima.

Ako uzivas u Symbianu i ako mislis da je on perfektan, zasto se onda uopste uvlacis u teme o iPhone?? Da bi pravio preprike?? Da bi ponizavao druge ljude jer imas neko svoje misljenje o iPhone?? Uopste mi nije jasno...
Niko nigde u bilo kojoj temi nije dizao iPhone u nebo i pricao kako je on savrsen i kako bi trebao svako da ga ima, sam si uleteo u temu o iPhone OS i o iPhone 4G i krenuo sa spamovanjem kako su korisnici Apple uredjaja maloumni, kako su svi uredjaji obicno smece.

Svako ima svoje zahteve i svako ima svoje misljenje, to misljenje moze da se izlozi (kao sto sam ja uradio i kao sto si ti uradio) ali ti uporno pokusavas da nametnes svima tvoje misljenje kako je iPhone i iPhone OS smece i kako smo mi maloumni i hipnotisani od strane Stiva i kako ne vidimo nista drugo osim iPhone OS i iPhone.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Citiraću sebe da se ne bih ponavljao, pa ću se nadovezati. Ovo je pisano 23.01.2010. u temi Nokia vs iPhone i odnosilo se na poređenje N97-ice i 3GS-a.
Miškoni napisao:Ninolina je već navela najbitnije prednosti N97-ice, ja ću dodati još "mass storage" opciju koju iPhone može ima samo uz pomoć traljavog softvera koji predstavlja drndanje za korišćenje. Kamera je takođe bolja, doduše i na 3GS-u nisu loše slike i super je opcija "touch-to-focus" ali kvalitet video snimanja ne može da se poredi. 3GS u mračnom i bučnom okruženju pravi katrastofalno loše snimke.

Na 3GS-u još uvek ne može da se koristi BT za razmenu fajlova sa drugim uređajima (sem sa drugim Apple spravicama) ali je zato sve prebačeno na WiFi.

iTunes je najveće zlo koje postoji, srećom ima drugih rešenja za prebacivanje muzike, filmova, slika i ostalog ali je to u poređenju sa N97 toliko komplikovano za običnog korisnika da bi verovatno digao ruke i koristio iTunes.

Takođe je zakomplikovana zamena melodija za zvono, sms, itd. jer mora da se rovari po sistemu ili da se uz pomoć kojekakvih programa ubacuju prilično loše konvertovane melodije sa ograničenim trajanjem od 30 sekundi. Naravno, postoji mogućnost kupovine melodija i muzike preko iTunes-a i onda je sve lako i jednostavno.

iPhone dobija pravi smisao tek kada ima vezu sa Internetom (kao i Android) dok 97-ica nema toliku potrebu za istim. Kada je WiFi "pri ruci" to nije problem, ali ako ide preko GPRS/EDGE/3G mreže - račun će biti astronomski ako nemate net u paketu.

Ima još zvrčki kod aJfona ali da pređem malo na hvaljenje.

Hardverski je 3GS moćniji i brži u svakom smislu. Jedan od najboljih ekrana trenutno ali nije za ljude sa izrazito suvom i grubom kožom (na prstima, naravno) i one sa malo dužim noktima.

OS zasnovan na Unix platformi (kao i Linux, Maemo i ostali X-oliki sistemi), pruža ogromne mogućnosti u radu sa administracijom mreža, kompjutera, itd. Odlično optimizovanih 256MB DDR2 RAM-a, jako brza "storage" memorija (kopiranje 1GB fajla preko USB-a traje oko 65 sekundi). Ozbiljan Cortex A8 procesor sa L1 i L2 kešom, sjajna grafika - PowerVR SGX535 koja je u proračunima skoro duplo brža od SGX530/1 u N97-ici mada u samom radu to uopšte ne mora da bude toliko izraženo. Itd, itd, itd. Šta ovo predstavlja većini korisnika? Špansko selo. Ne, kinesko selo u nekoj brdovitoj zabiti. Bitan je izgled i koliko će dugačak biti "wooouououow" ili "šjeeeeee"... :lol: ;)

Ono što softverski daje prednost aJfonu je da svaki dan izlazi nešto novo. Stalno se nešto dešava. Tona raznih aplikacija, igrica, korisnog, ultra-beskorisnog, zanimljivog, aplikacija za koje se zapitate kako je to nekome uopšte moglo da padne na pamet. Skoro sve što se danas pravi - u većini slučajeva se prvo uradi za aJfon pa tek posle za ostale platforme. Sve ono što mu je nekad falilo i što mu trenutno u startu fali može da se doda, samo ako čovek ima vremena i volje da se tome posveti. I kad sve to instalirate i fino podesite - cvrc - puče sistem! :D

Da rezimiram: iPhone je pre svega moćan mali kompjuter i tek na kraju telefon. Zahteva dosta čačkanja i znanja da bi pružio sve ono što može. N97 će u startu raditi mnogo toga i većini prosečnih korisnika će to biti sasvim dovoljno.
Na kraju krajeva, kao što je mnogo puta dokazano - sve je stvar navike i subjektivnih afiniteta. Uvek čeznemo za onim što nemamo i hoćemo nešto jedinstveno što niko drugi nema. A iPhone i WM korisnici jure Android teme, Android i Nokia korisnici jure iPhone teme, proizvođači se međusobno dogovaraju šta će ko da pusti a šta da izostavi, i tako u krug. Dok se na leto ne pojavi iPhone 4G... :lol:
Šta se u međuvremenu promenilo? BT transfer je moguć i na GS-u, ne radi baš uvek kako treba sa starijim BT uređajima ali vrši posao. Izašla je Opera, takođe je pušten i CloudBrowse pretraživač koji omogućava pregled sajtova kroz njihove servere i tada je moguće koristiti i flash. Servis nažalost nije uvek dostupan, ali kad radi - radi. Kad smo već kod toga, ja sam flash potpuno ugasio na kompu jer se toliko preteruje sa upotrebom istog da je postalo smaranje koliko ume da optereti sistem. Uključujem ga samo po potrebi. Što reče Milanče, budućnost je u nečem drugom.
Wicker Man napisao:Uvazavam i ja stav da se nekome nesto svidja ali to takodje ne mora automtski da znaci da valja.
Naravno, to je podrazumevani nastavak na moju izjavu. Valja onome kome vrši posao u potpunosti.
Wicker Man napisao:Ovo oko cinjenica,pa znas ja mogu sa tobom diskutovati i to odrzati na nekom viskom nivou,ali sta da se radi sa onima koji ne znaju ni 80% (ne)mogucnosti modela koji nose u dzepu a ratobrni su i samo njihov model valja?Ne zaboravi,takvih je bar 85% od ukupnog broja.
Znam, pominjao sam ih i daleko im lepa kuća. To je ona najgora grupacija zvana "ne znam koliko ne znam a i ono što mislim da znam verovatno ne znam, ali ću se truditi svim silama da ti nametnem svoje mišljenje". Konfučije je uradio lepu klasifikaciju ljudi:
Ko ne zna, a ne zna da ne zna - opasan je, izbegavaj ga.
Ko ne zna, a zna da ne zna - mlad je, nauči ga.
Ko zna, a ne zna da zna - spava, probudi ga.
Ko zna i zna da zna - mudar je, sledi ga.

No, da se vratimo na temu.
gameforce, tvom kolegi je očigledno zapao neki loš primerak ili je sam nešto zeznuo pa mu wifi ne radi kako treba. Ako ne pomogne "reset network settings" ili eventualno "restore", definitivno je loš primerak.

Baterija? Na kom jakom telefonu ona danas može da izgura više od dva dana normalne upotrebe? Druga stvar je što neki ne znaju da poisključuju nepotrebne stvari kada ih ne koriste pa kukaju kako im se baterija brzo isprazni.

Aplikacije? Uporedi nekoliko identičnih aplikacija na iPhone-u i nekoj drugoj platformi. Obrati pažnju na izgled i rad. Retko ko će reći da je na iPhone-u to ružnije ili da lošije radi.

Što se tiče hardverskih stvari koje mu nedostaju, naravno da bi bilo lepo da ima ksenonski blic i recimo 5mpx kameru i da postoji mogućnost zamene baterije. Ali, ako posmatramo stvari realno, za svakodnevnu upotrebu u normalnim uslovima, bateriju mogu da dopunim kad god je potrebno i slike su solidnog kvaliteta. Ako mi zatreba noćno slikanje, poneću fotoaparat. Ako ga i ne ponesem, moja greška, nije kriv Apple. Recimo, šta nekome vredi mogućnost zamene baterije ako nema rezervnu? Ili ima neku kopiju koja jedva može da sastavi par sati. Ok, i tih par sati nekad znači, pogotovo ako si u pustinji ili na safariju. A i tu možeš da je dopuniš ako je neki džip pri ruci. Ako i dozvoliš da ti se isprazni baterija, sam si kriv, ne proizvođač. Oni su naveli koliko može da izgura a ti si znao šta kupuješ. Obezbedi se (auto punjač, AC/DC punjač, kabl, rezervna baterija, eksterna baterija, solarne ćelije, dinama, generator, šta god).

Što se tiče ostatka hardvera, vrlo malo telefona ima isti ili jači. Da ih ne nabrajam, možete to i sami da proverite. Ono što ne možete da proverite gledanjem specifikacije je kako se isti ponašaju u realnom radu. Koja je memorija korišćena, koja je brzina iste, kakav je odziv sistema, kakva je osetljivost ekrana, itd. "Sinak, znam da cifre ne lažu ali kako..." ;)

Opet ću citirati sebe (a mrzim to da radim):
Miškoni napisao:Evo primera, nije me mrzelo da sve ovo "prebrojim", 3GS 16GB je u pitanju:
- slobodno je 1,3GB
- audio/video/slike zauzimaju blizu 4GB
- aplikacije i igrice - 330 komada plus razni sistemski moduli i dodaci - 165 komada
- preko 1600 poruka i skoro 1000 brojeva u imeniku
- sve ukupno 89547(!) fajlova i Bog zna koliko foldera
3GS se jeste usporio ali samo toliko da ne osećam ni najmanji problem u korišćenju. Voleo bih ovako da natovarim neki od konkurentskih telefona, čisto da vidim kako će se ponašati.
Softver, odnosno OS:
Miškoni napisao:Razlika između iPhone OS-a i Android OS-a bi grubo mogla da se svede na sledeće: prvi dosta toga radi automatski, bez pitanja korisnika, dok drugi za sve i svašta pita korisnika. Obe varijante imaju svojih mana i prednosti ali i tu ima rešenja koja omogućavaju da prvi malo više pita a drugi malo više ćuti i radi. Ako kažete da jedan od njih ne valja, automatski to važi i za drugi jer vuku iste korene i u suštini su jako slični.
I gameforce, već smo pričali o tome - ti očigledno zbog pompeznih najava Apple-a očekuješ da izbace neki hiper-mega-giga uređaj ili inovaciju. A pošto se to ne dešava, onda krećeš sa pričom kako to sve već postoji. U suštini postoji, a praktično se ipak malo razlikuje od konkurencije i na neki način je specifično. Nekome to može da se sviđa, nekome ne. Tebe njihov nastup očito jako ljuti, ali to je tvoj problem, ne njihov.

Šta neki telefon čini kompletnim? Treba da ima sve ono što potencijalnom korisniku predstavlja bitne stavke i treba da radi na zadovoljavajući način. Ako ne zadovoljavalja korisnika po bilo kom kriterijumu, onda to za njega nije kompletan telefon. Ali za nekog drugog jeste.

Šta fali N82 sem TS-a? Fali mu kompletno redizajniranje OS-a, koje hardver najverovatnije ne bi mogao da izgura. Što se toga tiče, iz mog ugla gledano - N82 ne da nije kompletan nego je mrtav telefon. Daleko od toga da ne bih mogao da ga koristim, naprotiv, sigurno bi mi sjajno obavljao većinu stvari. Problem je što ja u tome ne bih ni približno uživao kao što uživam dok koristim iPhone.

A na ovo ću se slatko nasmejati, ali baš onako od srca! :lol:
gameforce napisao:Meni telefoni nisu mezimci i bolje polovine...
Moja bolja polovina na koju se odnosilo "My Precious" je moja supruga, a ne telefon. Pobogu gameforce... :lol:
gameforce napisao:Ja hoću max sada i odmah a ne sa novim kvartalom naredne godine.
Zamisli da sedimo u Atrijumu, čavrljamo uz kaficu i ja ti odgovaram:
Onda je pravi trenutak da pređeš na iPhone! ;)

Odgovori