iPhone iz USA

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
gigagargamel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 21. Feb 2012. 00:06

iPhone iz USA

Post od gigagargamel »

Koji iPhone moze da se koristi kod nas u Srbiji,a da je kupljen u Americi?
Da li moze neko da mi kaze koji model da kupim?
iPhone 4S?
hvala unapred

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Bilo koji, koji uspeš da otključaš. Softverski ili hardverski. I koji nije sa Verizona (Verizon modeli rade na WCDMA, što nije GSM i nemaju čak ni slot za karticu). Trenutno samo 4 i 4S mogu da se kupe, sa iOS5 i zaključani su na 4.10.x ili 4.11.x BB i to ne može da se otključa nikako (za sad), tj. koliko je meni poznato ni Gevey-em. Mislim da ti je trenutno jedina mogućnost simfree a takvih u Americi nema.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ako nadjes povoljno kupi i cekaj da stigne unlock.Do tad ga koristi kao ipod,uz neki drugi telefon.
Ja sam hteo da idem na tu varijantu ali mi se nije cekalo.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ok, moram malo da dam ispravke. BB 4.10 se moze otkljucati Gevey karticom na iPhone4, 4.11 jos ne. Sto se 4s tice, on ima neki BB 1.10, 1.12 i 1.13 ako se ne varam, i jos nije unlockable, mada se najavljuje neki novi SIM interposer, nazvan TPSIM.
Naravno da i u americkom Apple Store ima da se kupi SIMFree telefon, samo sto kosta oko 650-700$
E da, i zakljucani telefoni teoretski mogu da se koriste i kao telefoni uz malo zaobilazenje svega uz pomoc GMATE - www.gmatebluetooth.net.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

E kada bi se nasao jeftino zakljucan 4S bilo bi lepo,a pitao sma u jednom servisu,kazu da je otkljucavanje za Iphone 4 oko 150 evra sto ipak mislim d aje mnogo :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A sada svaki iPhone moze da se otkljuca odmah i za dz. Evo iSrbija je tweetovala da otkljucavaju i 4S na 5.1 (nije mi najjasnije kako bez JB, ali verovatno su nasli nesto)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

e ako su oni nesto tweetovali onda mora da je tako.....mislim sta reci, ne kazem da je forum los, ali su modovi tako napaceni da nema dalje, zato i ne idem vise tamo
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Re: iPhone iz USA

Post od wasssup »

Uskoro mi dolazi ujka iz SAD-a pa dogovaramo da mi kupi 4 tamo... Korstio sam svasta jedino iphone nisam i nista mi tu nije jasno,jailbrakeing, odkljucavanje... :roll: No,to cu da naucim, sad me vise brine kakav iphone da kupim(da mu kazem da kupi), da mogu da ga koristim ovde bez nekih zaj*bancija?
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone iz USA

Post od mladen_bgd »

Samo neka kupi sim free i nece da te boli glava. Nemoj da kupuje sa CDMA ili Verzione mreze iPhone. Ako kupuje sa AT&T postoji mogucnost da ga fabricki otkljucaju tamo ako je istekao ugovor i ako nema nikakvih dugovanja.

E sad ato se tice otkljcavanja ako ne nadje sim free model. Neka gleda da BB (modem frimware) bude 1.59 da bi mogao software-ski da ga otkljucas. Ako nije neka gleda da bude do 4.10, tako mozes sa Gevey karticom da ga koristis. U slucaju da je BB (modem frimware) 4.11 ili 4.12 neka ga ne kupuje ako nije sim free. Jer je njih ne moguce otkljucati. To je sto se tice iPhone 4.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Re: iPhone iz USA

Post od wasssup »

Aha :) A koliko je skuplji simfree? :? A jel se placa to softversko otklucavanje i jel nema nekih bagova(vecih) ?
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone iz USA

Post od mladen_bgd »

Ne placa se kod AT&T, bitno je samo da je istekao ugovor i da vlasnik nema nikakva dugovanja prema njima i otkljucace ti ga bez problema. Naravno brza procesura ce biti ako ima racun. To moze licno da ode kod njih dok je tamo u Americi pa da se raspita. Ja sam svoj otkljucao tako ovde iz Srbije, ali sam ih ja zvao preko Skype.
A sto se tice software-skog otkljucavanja to vazi samo za BB 1.59 i nijedan vise. I takodje se to ne placa nista vec se samo instalira ultrasn0w iz Cydia-e.
Sim free modeli su ti malo skuplji, sad koliko tacno u Americi ne znam. Ali moja preporuka ti je da juri sim free i cao.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Re: iPhone iz USA

Post od wasssup »

Ok,hvala :) Videcu sa njim sta i kako :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone iz USA

Post od mladen_bgd »

Nema na cemu, tu smo da pomognemo. ;)
Ako jos negde zaskripi, vici. :D

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Re: iPhone iz USA

Post od wasssup »

Zaskripace sigurno :lol:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Mimi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2014. 00:07
:: Samsung Note N7000

Re: iPhone iz USA

Post od Mimi »

Da li se možda zna (priča) koja će biti cena iPhone 5 i 5s nakon izlaska iPhone 6?

Da li uopšte mogu da koristim iPhone 5 kupljen u USA van USA?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone iz USA

Post od Azimuth »

Za cene mislim da niko ne zna, sve su to nagađanja ili neke naše želje da budu što jeftiniji.
Svaki telefon koji je kupljen u americi možeš koristiti i kod nas ali ako radi i na našim frekvencijama. Ono na šta bi trebala da obratiš pažnju jeste i da bude simfree. Za ostalo imaš temu, mislim da ju je Baraba otvorio, gde piše na šta sve treba obratiti pažnju prilikom kupovine. Malo je nezgodno na slepo i preko netačno kupovati ove telefone, jbg.

Odgovori