Mini

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Mini

Post od Baraba »

Slika

Slika



1024 x 768 :o

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mini

Post od Baraba »


iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Mini

Post od iKe »

Ljudi, šta je sa ovim forumom? Veliki događaj sa dosta novih uređaja i samo jedna Baraba, :) komentariše?!

Moja prva reakcija kad sam video iPad mini bila je : WOW, kako je tanak, uzani okvir, privlačan izgled....
A kad su počeli da ga upoređuju sa Nexus-om 7, shvatio sam da je Nexus skoro u svemu bolji.... procesor, rezolucija.... meni lično i OS, osim u aplikacijama, izgledu i korišćenim materijalima. I to sve za skoro 200$ nižu cenu ( Nexus 7 32 Gb : 249$ vs. iPad mini 32 Gb . 429$) ! Mada uz jak ekosistem, kakav ima Apple i privlačan izgled sigurno će se dobro prodavati.

Drugo, novi iPad, samo 6 meseci posle prethodnog. Zamislite one koji su kupili iPad(3) i sada izlazi novi sa duplo jačim procesorom.

Nekako mi deluje da bi sve bilo drugačije da je Steve živ.

Zvezda večeri mi je svakako novi iMac, kako dobro izgleda :o .
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Mini

Post od Tacty »

iKe napisao:Drugo, novi iPad, samo 6 meseci posle prethodnog. Zamislite one koji su kupili iPad(3) i sada izlazi novi sa duplo jačim procesorom.
ne moraš da zamišljaš, ja ga imam. pa prosto je, od mene apple više neće dobiti ni prebijene pare...nije stvar u tome da je on loš, daleko od toga, ali stvar je principa da se negde povuče linija. to što je duplo jači je takođe trabunjanje, pošto su do sada svi procesori bili duplo ili 4x jači od prethodnih a onda kad krene priča o realnom radu razlike su minorne...utešno je što ipad mini ima a5 procesor pa će zbog njega dugo morati da se prilagođava rad sistema i aplikacija, tako da nema zime za ipad 3 a kad bude krenuo da trokira tad će ionako biti vreme za nešto drugo i novo. ali ne apple svakako :disgust:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Mini

Post od miodrage »

Ko je kupio iPad3 u poslednjih 30 dana uz prilozen racun dobija iPad4 potpuno besplatno. Procitao sam na Twitteru mislim da je izvor RedmondPie.
Meni je lep iPad mini ali nije ono sto ja zelim, da ima GSM, kupio bih ga odmah kao all-in-one iliti Phablet. Nesto tipa Galaxy tab 7" bi mi leg'o samo tako, jedino ato necu Android
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Mini

Post od Adams »

Mislim da ce Ipad mini naci svoj put do potrosaca koji zele uredjaj te velicine, ali s obzirom da sam pre 3 nedelje uzeo iPad 2 mogu da kazem da meni licno vise odgovara 10 inca, pogotovo za gledanje filmova. Nije Stevica bio sasav. :)
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Mini

Post od Green »

Nije Stevica bio sasav, ali ne sme se sada dozvoliti da Google-u i Amazonu pripadne najveci deo kolaca u segmentu tablet uredjaja manjih dimenzija od vec ustaljenih 10-ak inca...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Mini

Post od iKe »

Tacty, verujem. Sad će i ovaj mini da dobije retina displej i jači procesor, za jedno 6 meseci. Ne znam ne liči mi to na Apple. I što je najbolje, zadnjih par godina samo pominju velike rezolucije (retina), ništa manje ne valja i onda izbace jedan ovakav iPad.

iPad mini vs. Nexus 7.

Mada ja sam rešio da uzmem jedan tablet. Nadam se da Google predstavi Nexus 10, pa da onda odlučim. Biće i mnogo Windows tableta u ponudi, i naravno iPad. Prvenstveno ću gledati da uzmem neki od 10 inča, a ako se na kraju odlučim za sedmicu biće ili nexus ili ovaj mini.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Mini

Post od miodrage »

Pa nexus10 je vec najavljen. Sto se minia tice, iako nema retinu, ima istu rezoluciju kao iPad2, a manji ekran sto ce reci ipak da je bolji prikaz slike. Steta sto nema GSM:(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Mini

Post od iKe »

miodrage, jel si siguran da je najavljen? Ja nigde ne videh nešto zvanično, još uvek je to u sferi nagađanja.
Stoji to za mini, ali kažem, Apple je toliko insistirao na retini da je ovo malo odstupanje od njihove filozofije.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Mini

Post od Behemoth »

Da je imao retinu kostao bi jos 2 puta vise nego Nexus 7.To im se verovatno nije uklopilo u racunicu
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Mini

Post od gargamel4 »

miodrage, pa ti sve vreme pričaš: "da ima...... da ima GSM." A on IMA GSM :? E sad ni jedan tablet se nije prodavao uz VOICE pakete nago samo uz DATA, jer su tako koncipirani, a sad to što slučajno ne ispunjavaju tu tvoju konkretnu potrebu...... Jedino što Samsung to na 7ici nije ograničio a Apple jeste.

Meni lično neoprostiv procesor i neoprostiva rezolucija, a skuplji od konkurencije (dobro to za cenu je i očekivano), ali ja svakako nisam publika za tablete, a kad bih i bio to bi svakako bio Android.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Mini

Post od iKe »

Evo i prvih reklama za iPad mini :

iPad mini

i reakcije "korisnika" :

Jimmy Kimmel Live
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Mini

Post od miodrage »

Gargamel4 to nije GSM, to je data over cellular i ima samo najjaci model. Meni treba voice i SMS, i na taj nacin imam all-in-one, tj. pravi Phablet. Ovako, thanx but no thanx.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Mini

Post od iKe »

Stvarno nemam ništa protiv ovog tableta, možda i uzmem jedan, ali ovi momci ih konstantno zezaju i to baš dobro. Jednostavno moram da postavim ovu "reklamu" Banned iPad mini promo
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Mini

Post od Tacty »

zanimljiva je njihova priča sa ciframa. prodalo se navodno 3 miliona ipada ( mini plus svi ostali) za 3 dana. uvek je isti šablon. 3 miliona za 3 dana, 5 miliona za 5 dana, 4 miliona za 4 dana...nikad se nije desilo da se proda recimo 482.585 bilo čega od iuređaja, ili 670.000, uvek je to milion po danu. onda na to idu priče o nestašicama i eto kako se ljudi polakome da brže bolje appleu daju pare...a uz svu tu prodaju market share ipada je pao na 50%...

Odgovori