iPhone 7

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 7

Post od iamivan »

Bilo koji FP senzor ne možeš da koristiš sa vlažnim/mokrim rukama. Nije problem konkretno do ovog modela.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7

Post od Azimuth »

Ne možeš pod vodom, ali možeš sa vlažnim ili od kreme masnim rukama na s7 edge. To me je baš prijatno iznenadilo. Znam da ni na ip6 nije htelo ako su makar malo vlažni prsti.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

Negde sam procitao da na ip6s na primer radi, jer je fizicko dugme, a na 7 nece zato sto nije,sta znam, nekad bas ume da me iznervira, neko hoce da vidi telefon i ja da mu otkljucam, 3x mi izbacuje da nece da ga ocita i onda kucam sifru.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 7

Post od znemanja »

Možete da volite ili ne volite iOS i iPhone, ali ne može se poreći da je iOS neverovatno dobro optimizovan.

https://youtu.be/o6OlJjnnkCk


Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

Lepo radi ova sedmica,ali desilo mi se vec 2x da je skroz zakucala i morao je hard reset, nije moglo nista drugo da se uradi,i namucio sam se da postavim neku pesmu za zvono kao da sam ga pravio u studiju, toliko vole da komplikuju da je to neverovatno, a tako lak za koriscenje :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

iPhone 7

Post od iLuka »

Mozda neke stvari nisu logicne ali se sve brzo i lako odradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

iLuka, Moguce je da sam ja isao nekako okolo jer nisam to pre radio,ali svakako nije brze nego na Androidu,bar ovako kako sam ja to uradio :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7

Post od iLuka »

Sigurno nije ni isto ni brze ali to i nije bitno jer zasto bi poredili?! Meni je bilo glupo pa sam naucio i shvatio da nema potrebe da se poredi...

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 7

Post od Alsap »

Radi dobro jer ga gura mocan hardver ali je to jos uvek daleko od 9.3.5.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

iLuka, Ma cisto kazem, da mi toliko smeta ne bih ga ni imao,ali mi fale tako neke sitnice sa Androida,nista vise :)

Alsap, Cuo sam da ga svi hvale, ali nisam imao Iphone pre pa ne znam sto je toliko bolji od 10ke.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

Evo vec treci put mi se desilo da zakuca i ne reaguje nijedno dugme, samo moze da se skroluje levo, desno i da udje u neku aplikaciju i onda ne mogu da izadjem iz nje, ne radi ni home ni lock nista. Je l se desava jos nekome to?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7

Post od iLuka »

Meni ne. Moguce da nesto sto si instalirao zeza a moguce da jednostavno iOS10 sam po sebi zeza.
Za pocetak imas taj reset - power + volume down a ako je veci problem - restore preko itunes...


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7

Post od гари »

NestorC napisao:Lepo radi ova sedmica,ali desilo mi se vec 2x da je skroz zakucala i morao je hard reset, nije moglo nista drugo da se uradi,i namucio sam se da postavim neku pesmu za zvono kao da sam ga pravio u studiju, toliko vole da komplikuju da je to neverovatno, a tako lak za koriscenje :D
Da nisi možda hteo da kažeš soft reset? Ili si ga baš vraćao na fabrička podešavanja?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

iLuka, Na taj reset reaguje, i danas sam ga ostavio nekih 10tak minuta da vidim hoce li biti ok, i onda sam pritiskao sve sto moze i posle 15tak sekundi je sve te funkcije odradio,zakljucao se otkljucao par puta sa tim kasnjenjem.
гари, Pa da soft reset, svako drugacije to zove, uglavnom power off i volume down sam drzao, to resi problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7

Post od гари »

Da, to ima više smisla. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 7

Post od NestorC »

Sad mi se prvi put desilo, uzeo telefon da okrenem nekoga i umesto da cujem signal i sta vec, neko jako sustanje se culo neprekidno. Ugasio upalio za sad je ok.
I je l neko primetio da ima problema sa autofokusom, bas sporo fokusira, i kad priblizis nekom objektu ne moze da ga fokusira, bude mutna slka?

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Re: iPhone 7

Post od cbv »

Ljudi pomagajte, kako da backupujem sa 6 na 7? Fora je sto sam zaobisao wizard sa pocetka, tj nisam tamo uradio preuzimanje sa iclouda. Kako da udjem i preuzmem podatke sad na sedmici?


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 7

Post od iLuka »

udji na itunes pa vrati zadnji backup koji si radio... nekima je podeseno da i automatski se backup-uje kad se povezu telefon i komp...

Nestore, probaj da zadrzis malo prst na kameri dok ne zakljuca fokus, ne bi trebalo da zeza posle... naravno, svaki put kad nesto fotografises moras da ponovis isto...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 7

Post od Evindzer »

NestorC napisao:uzeo telefon da okrenem nekoga i umesto da cujem signal i sta vec, neko jako sustanje se culo neprekidno.
Ovo me podseti da pitam: ima li iko od vas sa 'sedmicama' onaj čuveni problem sa "hisgejtom"? :)

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Re: iPhone 7

Post od cbv »

Uspeo sam da opet reset da odradim, krenem od pocetka i kad izaberem backup on mi trazi pasword za neki hotmail.gr i ne prihvata moj ID. Nista ne razumem..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori