Apple iPhone X (10)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Apple iPhone X (10)

Post od blackwhite »

Moji prvi utisci za ovo sto sam video ...
ovako ..
-dizajn(izgled)licno nisam odusevljen dizajnom ,tj izgledom telefona ...e sad uzivo verovatno lepse izgleda ...kamera pozadi zaista odudara nekako od celine ...ovaj deo gore sto je zasecen ,sta znam nesto kao novo ,ali meni licno nije bas lepo za oko ..posebno kod modela koji nisu u crnoj boji ..
-Novine ( Face ID ,ukonjen otisak prsta,homme dugme )
-Face ID ..pff ..sta znam ,kako to u praksi funkcionise,u sustini meni se ni to toliko ne svidja ..toliko puta otkljucam telefon kad stoji pored mene na krevetu,i tako pogledam nesto sto hocu..a ovako ,ne znam kako ce da funkcionise ..
-Ukolonjeno Home dugme ..iskreno nekako u sebi sam hteo da ga sklone ,ali ova crta dole sto imitira homme buton (da tako kazem) mi bas onako bezveze izgleda ..opet mislim da je prakticnije na ,,klik,, nego ovako sad na ,,guranje,,

Generalno ,nisam bas odusevljen,ali dok ne vidim u praksi ,nemogu da tvrdim sta je bolje da li staro ili ovo ...
Opet s druge strane ,meni je dovoljno od Applea to sto telefon zaista radi perfektno..evo ja imam IP6s,koji ne pamtim kad sam zadnji put iskljucio pa ukljucio ..a pre toga sam imao samo Androide ...

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Baraba napisao:Izbacili su skener otiska prsta? Ne verujem! Pa što makar nisu stavili u jabuku iza, bilo bi top. Sve ok, ali samsung ispade sjajan jer je ostavio otisak. Najjače je da vam žena/devojka otključa fon dok spavate, samo uperi ispred vaše face. Idioti. A tek ko se vozi busom, gužva, jedan do drugog, aj otključaj fon sa toliko glava. Razočaran sam. Već vidim sledeće godine revoluciju kada vrate skener otiska prsta. Šta reći, konačno su izmislili bežično punjenje :D
Izbacili lagano. Do juce su se i oni i korisnici kleli u brz i precizan touch id a sad kao nije bitno vise. Ono otkljucavanje je, bar meni, katastrofalno reseno. Moras da pogledas u telefon pa da svajpujes nakon toga, wtf?!
Da da, docekali bezicno punjenje konacno. Sad ce odjednom isto postati bitno. :)
Ono izbacivanje home dugmeta i guranje na gore je tek komedija.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Da su bili pametni pa da otključavanje bude double tap po ekranu, kad je već u sistem inkorporirano toliko gesture komandi, ili pozadi finger print senzor u logou. Verujem da će face id da pravi pometnju onima koji budu kupili X. Mada ko zna, sektašima jabuke je sve super, pa makar bila i loša implementacija.
A da ne spominjem kako je sve pre predstavljanja bilo meh, izrez ekrana, dizajn kamere, a sad je sve cool.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone X (10)

Post od miodrage »

Od iPhone 4 naovamo, meni je Apple njah, nista posebno. I nikako da izbace nesto cime bi me kupili. Dobro, ja jesam specifican, i mnogo toga mora da se poklopi, ali ni X me nista nije cak ni zaintrigirao.
Naravno, sad ostaje jos videti kako sve ovo radi u praksi, ako bude kao na prezentaciji, bice tu prituzbi. S obzirom da nemam neki izbor, sad sam zaista u dilemi sta da radim....
Cekam novosti iz Micorosfta :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Apple iPhone X (10)

Post od filip11314 »

miodrage, Možda ne doživimo novi Microsoft-ov telefon. :D :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Apple iPhone X (10)

Post od TosaNS »

Složio bih se sa Miodragom da vidimo da li će MS nešto izbaciti jer ovo dalje više nema smisla. Na drugoj strani respektabilni Samsung od S6 fura istu priču. Jedino neki kinez da preuzme inicijativu ovako dalje ne ide, da li je sledeća novina kod ip vraćanje rupice?

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Nemate vi pojma, braćo, ja bih ovo kupio.. da košta 100 evra. :lol: :lol: :lol: :lol:

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

I ja bih, za preprodaju jedino. :D

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

TosaNS napisao:Složio bih se sa Miodragom da vidimo da li će MS nešto izbaciti jer ovo dalje više nema smisla. Na drugoj strani respektabilni Samsung od S6 fura istu priču. Jedino neki kinez da preuzme inicijativu ovako dalje ne ide, da li je sledeća novina kod ip vraćanje rupice?

Sent from mTalk
Koji crni Kinezi, pa oni tek kopiraju!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=JphZxH1OIDU
iPhone X - 5 Things Apple Didn't Tell You...
----------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=xMjqbyDXm9g
iPhone X: The 4 biggest let-downs

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od гари »

Bo'me se lepo izblamirao sa prepoznavanjem lica. :)

Sent from mTalk on Windows PC

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Apple iPhone X (10)

Post od brankisha »

Bas sam ocekivao da ce sa novim telefonom ubiti ali bas ga ukakise. Ispada da je 7+ i dalje nabolja jabuka.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Apple iPhone X (10)

Post od iamivan »

TosaNS napisao:Složio bih se sa Miodragom da vidimo da li će MS nešto izbaciti jer ovo dalje više nema smisla. Na drugoj strani respektabilni Samsung od S6 fura istu priču. Jedino neki kinez da preuzme inicijativu ovako dalje ne ide, da li je sledeća novina kod ip vraćanje rupice?

Sent from mTalk
Kakvu istu priču fura Samsung od S6?

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Apple iPhone X (10)

Post od fannY »

I mene to zanima. Ljudi pisu takve gluposti da covek ne poveruje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Apolo »

http://mondo.rs/a1040599/Mob-IT/Vesti/i ... poran.html

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone X (10)

Post od novak »

Ne znam kako moze 7+ da bude najbolji model?


Sent from my iPhone using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Apple iPhone X (10)

Post od TosaNS »

Pod istu priču mislim na izgled e sad ako se kozmetika ne računa onda ništa [emoji3] uzgred ako je su to bitne razlike od s6 na ovamo? Nije tema za priču o Samsungu i ne morate odgovoriti, shvatiću da ste mi odgovorili.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

Sad ga gledam na ovim klipovima, i Boga mi, sve mi se vise svidja! Nema sumnje da su pogodili dizajn! E sad ima tu dosta stvari, za koje bih ipak rekao da pre treba privikavanje na njih, nego da nisu kako treba. Tu pre svega mislim na ove svajpove sa raznih ivica ekrana.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

TosaNS, brale, nemoj više da lupaš, tebi su isti S6, S7E i S8? Kapiraš šta si izjavio i ostao živ?

dachakragujevac80, vidiš da displej nije ceo kada gledaš video? Baš grozno izgleda onaj crni deo sa kamerama koji seče video dok gledaš. Ja samo vidim nedostatke i mane.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od sugarcoated_ass »

Baš sad videh kako je to očajno rešeno. Ovako je delovalo zanimljivo, ali to što bukvalno odfikari deo slike je baš debilno.
No, meni i dalje onaj semafor od kamere užasno bode oči. [emoji38]
Sad i nešto gledam, smanjiše maksimalno bezele, ali mi se i dalje čini da je okvir oko ekrana predebeo sa strana ako posmatram naspram npr. S8. :)

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

Odgovori