Mane Androida?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

antec, Neće tattoo dobiti flash (ako izađe update), pošto ni hero updateom neće dobiti flash.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

E steta, da je ovo bio slucaj odmah bi otisao po Tatoo-a. Ovako moram da cekam da Legend-u ili N900 padne cena i to mnogo.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

Meni je Android OS veoma intuitivan, ja sam sa N82 presao na Tattoo, ne znam ali ja za sada ali ni jedan problem nisam imao,ni jednom nisam ugasio telefon,a i veoma sam se brzo snasao.
jedino kao manu Androida mogu da navedem vek trajanja baterije,ali meni vecinu vremena visi okacen na USB-u tako da ni to nije toliki problem.Na marketu se na Tattoo-u pojavljuju aplikacije koje podrzava Tattoo.A jedina mana mi je ekran koji je neupotrebljiv na suncu,ali je to hardverski problem...E da,a sto se update-a tice,googlao sam malo po tom pitanju i naleteo na neki thread na xda developersu,kazu da ce za neke modela HTC-a izaci update krajem aprila i da ce biti over the air,cim se nakacimo na net,a za nas model postoji update (nadam se i Tattoo), izaci ce pop-up prozor sa porukom da ima update...sve ostalo ce se samo kasti :wink: ,e ovaj info je je iz nekih mailova koji je HTC slao korisnicima koji su se raspitivali direktno kod HTC. Ufff al se raspisa..naddam se da je nekom ovaj info od koristi! 8)

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Vlada Zem, Imam full verziju "Audio Player With EQ" i yxFlash totalno radi crackovana naravno tako da su i ti problemi reseni eto ako se jos neko pita vise to nisu mane androida
Iphone 4s white clear install

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

xerosoft, eto, mana manje :) Svaka čast što si pronašao ful "APwithEQ", ja je ne videh nigde...
Meni je mana (to tvrdim od kad se Android pojavio) mnogo "hardware" dugmića, al'to je tako.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Narode, dajte neki link za taj plejer s ekvilajzerima... ;)

Insider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 01:43
Lokacija: NBGD

Post od Insider »

Jedina mana po mom skromnom misljenju je to, sto ima malo android uredjaja na nasem trzistu ;) Cudi me zasto VIP, ako vec nece da uvrsti Desire u svoju ponudu ( suska se da ce stici u Telenor ) ne "ubaci" Milestone kao u Hrvatskoj ?

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Po meni ogroman minus 1.6 sistema je to sto ne postoji opcija za contact card ili kako vec se zove.
Velika je glupost sto se ne moze poslati neciji broj preko poruke jednostavnom opcijom, nego mora da se radi copy/paste. Nije ni to komplikovano, ali kako neko rece: pa to ima na najsugavijim telefonima!!!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Jorda, može, držiš prst na kontaktu pa "Send contact via SMS". Na šta misliš "contact card", postoji app Contact2SimPro.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Insider, HTC Desire i Sony Ericsson Xperia X10 su već u Vip Ponudi, jutros videh kod njih na sajtu, tako da silno grešiš sinko :wink:

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

mozda nije bilo kad je on napisao post jer je ipak razlika u 4 dana... :uhuh: :P ;) Desire & Legend.
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Vid' stvarno. Mada opet nije toliko jednostavno koliko bi trebalo da bude.
Na mom starom D600 lepo insert/add ili kako vec pa phonebook i stikliras koga dodajes. Peace of cake.
Lepo pise ime, a ispod br. i cao zdravo.

Alexander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Okt 2006. 14:36

Post od Alexander »

Konstantno updatovanje Android platforme...moze li se to iskljuciti ako krenem u inostranstvo ? Zbog rominga i kontrole prekoracenja racuna ? Ili je moja strepnja neopravdana ?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Alexander, trebalo bi da moze... meni je to u onom "vizardu" selektujes 'wi-fi only'...(trebalo bi da je tako svakome...?) tako da se konektujes samo ako si nakacen na neki wireless... sto mozes bilo gde (osim u Francuskoj, gde je zabranjeno koristenje WiFi-ja kada si napolju...) a ne trosis nista... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Alexander, u network settings imas opciju data connection while roaming, ili tako nesto. to odstikliras i cim nisi u maticnoj mrezi, ostaje ti samo pozivi i sms.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Meni se cini da zbog velikog broja ROM-ova i verzija androida koje su izasle(i koje ce izaci) android telefoni brze "stare".Npr. tatto ce vec za pola godine da bude star model android telefona jer ce da izbace novi android a tatto jos nije dobio 2.1 update.Ne koristim andorid telefona ali to je neko moje misljenje.Mada ovo i nije tako lolse za proizvodjace...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dimi89, Pa po toj logici sta tek onda sa WM da se radi, gde ima gomile ROMova? Sto se tice update-a na noviju verziju za neke telefone, tu se slazem. Osim ako HTC izbaci novi low end model da zameni Tattoo, moralo bi da se pojavi neko zvanicno resenje za ovaj model, jer mislim da ima potencijala da dugo bude veoma trazen telefon, pod uslovom da se taj update odradi. E sad, sta HTC planira, to niko sa sigurnoscu ne zna.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Brže stare, to je sigurno, ali za zvaničan apdejt krivica ide na operatera, on treba to da ponudi ako se ne varam.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, iskljucivo HTC radi update za svoje uredjaje, samo sto odredjene prilagodjava operaterima, zbog brendiranih detalja. Operater je tu da distribuira update svojim korisnicima. Barem sam ja to tako shvatio.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

pricate nesto za Tattoo kako je zastareo i to sve, a sta bi trbalo da se kaze za Hero koji takodje jos nije dobio oficijalni update na 2.0 ili 2.1.... iako je izasao [dosta?] kasnije u odnosu na Tattoo...! sto se tice HTC-a polako pocinje da lici na SE sa svojim 'kasnjenjem'... :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori