Par pitanja u vezi androida

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ja sam citao po xda forumu da postoje dileme oko toga da li root skida garanciju ili ne, al kazu neki englezi ili sta su vec, da su nosili rootovane telefone u servis i popravljali su im bez reci kao da je telefon pod garancijom, samo su im vracali stock romove :D
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

yes' al to je Engleska, ovde ce da zagledaju svaku sitnicu i da ti zameraju za bilo sta... verujem da bi u nekom slucaju nasli izgovor tipa, nisi trebao da ga punis svako vece... i slicno...
u svakom slucaju, hvala drugari! dobio sam 80% odgovora, dovoljno... naravno, ako neko bude mogao sa sigurnoscu da kaze da li root skida garanciju ili ne... neka se ne stidi... :wink: :D
Samo nek se rolaju....sarme.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Čitao sam komentare debila iz Engleske na xda forumu kojima su ispala 2 desirea (!) i prestala da rade, uredno su zamenjena i sad koriste treći.
A opet kod nas je svaki odlazak na servis mučenje, bio telefon rootovan ili ne, živimo u takvoj zemlji...
Anyway, ako telefon radi u trenutku kad mu zatreba servis a rootovan je, može da se unrootuje; ako ne radi, a pogotovo ako su problemi nastali posle neuspešnih "intervencija" na fonu, flashovanja romova, radija, nerealno je očekivati da će to neko da pokrije garancijom te stvari...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ukratko, rootovanje telefona je rizik. Malo mi je falilo da se zabavim oko toga ali sam odustao. I ako postoji nacin vracanja na staro stanje i brisanje fajlova koji su se ubacili, postoji rizik i mogucnost da telefonu zatreba flash (kako sam svatio). a tada bi sigurno izgubio garanciju.

Jedino ne znam dali postoji spasavanje trenutnog stanja (backup) pa da se onda, ako se sta desi, ubaci taj stari rom koji smo pregazili (a koji smo spasili prije toga). Da li bi se tada primjetilo.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Bilo je primera (inostranstvo opet) gde su recimo "heavy" tvikovani WM telefoni uredno primani i servisirani bez pitanja.
Nije ni bitno, ispravite me ako gresim, ovi nasi tzv servisi imaju odredjen "level" za opravke, tako da ih "boli uvo", fleshuju telefon pa ako i dalje ne radi kako treba salju ga dalje na ekspertizu, samo tada sa oficijelnim romom gde nema sta ko da se buni.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Juče sam uzeo HTC Wildfire sa OS 2.1, i pošto mi je to prvi android telefon molio bih za par (nadam se prostih :D ) odgovora na pitanja:

1. Da li je moguć update Wildfirea sa 2.1 na 2.2 i kako se to uopšte radi?

2. Da li je moguće ubaciti srpski jezik i srpsku tastaturu? Nešto tipa flešovanja Nokijinih telefona...promjena koda, update, ili kako...?

Hvala ;)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Draco, sve to bolje da pitaš u temi za Wildfire. kad bude dosptupan update, dobićeš automatski obaveštenje o tome na telefonu. U suprotnom možeš jedino rootovati, pa potom stavljati neke custom ROMove. Što se srpskog tiče, imaš na marketu Serbian keyboard, ali u samom sistemu ne možeš postaviti da ti sve drugo bude na srpskom, jer ga nema za Android telefone.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

za Wildfire nema josh update na 2.2 ni oficionalni ni neki kuvani rom. Tako da se za to strpi midlim da ce biti do kraja meseca.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Hvala obojici :wink:
Postavio sam u ovoj temi jer sam mislio da je to opšte pitanje u vezi sa Androidom, ali očigledno se sve razlikuje od modela do modela. OK, hvala još jednom ;)

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Moze li mi neko reci kako da iskljucim usb punjenje na android telefonu (x10) ? I kako da namestim da mi browser ide i na mts internet a ne samo na wifi? hvala :)

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Za punjenje ne znam al zasto bi to iskljucivao...al ok, mozda ti smeta. Za internet ides na Settings>Wireless and network>Mobile networks>i stikliras use packet data
Naravno moras imati podesene parametre.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Hocu da iskljucim zato sto cesto stavljam fon na usb, pa stalno se pokrece punjenje i brzo zaustavlja. Nego pre neki dan sam promenio tastaturu i sad ne znam kako da je vratim :D Da li se mogu ubacivati drugacije tastature?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Motoman, Mogu se ubaciti druge tastature, kada instaliraš tastaturu ideš tamo u podešavanjima language & keyboard i tu uključiš tastaturu, onda u porukama na mestu gde se kuca tekst klikneš i zadržiš sekund i izaći će ti input method.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Imam nekoliko pitanja?
1. Kako najbolje podesiti sinhronizaciju sa internetom jer mi mnogo jede bateriju... i protok.
A) U podesavanjima sam lako podesio vreme i vesti, medjutim, nije mi bas najjasnije sta znaci ona HTC sense sinhronizacija, a jos manje da za razliku od ostalih koje su podesene na vremenski interval, ona je podesena na push. Jel je ona ustvari glavni kanal za sinhronizaciju pa se pali po potrebi (push) kada se updateuje vreme, vesti i sl'.
B) Facebook sinhronizacija? Osvezavala mi se na svakih sat, ja sam to smanjio na dva puta dnevno. Da li se ona odnosi i na sinhronizaciju slika u mojim kontaktima koji su povezani sa facebook nalogom ili se to podesava na nekom posebnom mestu.
C) Aplikacije Mail, gmail i gtalk. Na kom principu one funkcionisu sa internetom? Meni mail bukvalno stize kao sms, gde mogu da taj refresh malo usporim?
U mail aplikaciji sam naisao na peak times, off peak times? Sta to predstavlja. btw to je jedino mesto gde se uopste spominju neki minuti. U gmail aplikaciji nisam nista pronasao. Mozda ne gledam na pravom mestu.
2. kako ubaciti moje licne melodije? Da li moze klasicno kako menjam ove koje sam vec dobio uz htc ili?
3. Kako iskljuciti automatsko prebacivanje (konvertovanje) sms-a u mms, dok kucam poruku, ako poruka postane previse dugacka?
Za sada je to to :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori