[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lesa0208, hvala :) :wink:
and justice for all...

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

ja odradio rutovanje unVORked3 programom i dobio nindza ikonicu u meniju ali sad kad treba da promenim ROM nemogu da dobijem wipe meni iako pritiskam pover+home a probao power+meni
kad sam radio rutovanje pisalo mi je u progra,mu da je sve ok i da je rutovan
zna li neko o cemu se radi?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

kada ugasis telefon, treba da ga upalis tako sto ces zadrzati Home + Power dugme [kod starijih modela] kod novijih je Power + Volume Down dugme....

Koji telefon je u pitanju...?
Samo nek se rolaju....sarme.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ljudi imam dizajer (obican) sa androidom 2.2 da se rutuje?? :chytry:
and justice for all...

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Kako rutovati HTC HD2 sa NANDROMOM?
pokusavao sam sa raznim tutorijalima ali nista :(

kada pustim evo3 da radi, on nesto kao instalira na fon i resetuje ga, ali kada se upali telefon ipak nista....

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

pozz.
juce se menjao za moj prvi android fon,uzeo sam htc magic koji ima verziju 1.6 i sad ono sto mene zanima dali bi mogao i pre svega koju verziju da instaliram na svoj fon i sta je sve potrebno uraditi,citam sve ove teme ali me totalno pogubise,pa ajd da bolje pitam nego da sam eksperimentisem.
unapred hvala.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Bizmark, mozes da ubacis 2.2 oficionalni, posti ima za magic, a imas custom romove do 2.3 mada jos nije 2.3 kako treba, najbolje je da ubacis 2.2 e sada na tebi ostaje da li ces custom da li oficionalni

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

lesa0208, kakav bre oficijalni 2.2 za magic ?? :chytry:
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Hoci bilo koji 2.2 ali samo mi reci kako to druze da odradim jer ovo mi je prvi susret sa androidom,vec deset godina sam bio na symbianu i ovo je prvi susret i dosta toga mi je nejasno. :smutny:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pera Detlic, Izašao je oficijelni 2.2 za Magica sa američke T-mobile mreže, koji radi na svim telefonima.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Bizmark, pa prvo ide Root, postoveticu to sa Hack-om na symbianu iako nije isto... E sad Postupak imas na XDA sajtu, jer za Magic ne vazi onaj program unrEVOked3, e sad, verovatno ce kolega lesa0208 da ti priskoci u pomoc, ja nisam na polju za magic... Srecno. :wink:


telep, opa, lepe vesti za korisnike Magica, lepo lepo... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Ma meni bitno da ubacim taj 2.2 na bilo koji nacin ali samo da ga ubacim,svaka pomoc i objasnjenje dobro doslo,dal ovde ili na pm.
A ujedno da pitam posto nikako da skontam foru kako da neke MP3 melodije postavim za ton zvona,negde mi kazu napravi na kartici folder media pa tamo podfoldere audio,ringitones i notrification pa tamo prekopirati zeljene zvukove ali kad to odradim nista se nemenja,ostaju samo oni default zvukovi. :uhuh:

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Za melodije prosto odes u music pustis pesmu i set as ringtone .

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Bizmark, pa imas ovaj oficijelni 2.2 koji mozes i putem neta preko OTA update da uradis,znaci odesn negde gde ima wi-fi i nakacis se odes posle u podesavanja i izaberes zadnje dole o telefonu podesavanje tu imas software updates dugme to pritisne i ja mislim da ce ti ponudi da skines novi softwer bar je tako na magicu bilo od mog drugara sto ima
Iphone 4s white clear install

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Imam kuci ruter sa WiFi i vec sam isao na onaj Makret i skidao neke aplikacije,sve sljaka super bar sto se tice interneta,e sada ovo za update nece,znaci odem u Setings pa u zadnje dole je about phone,tamo ima System Updates i odem na check for system updates i onda mi izbaci Your system is currently up to date.
E sada kako je up to date kad je verzija 1.6 i znam da ima 2.2

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

vjeruj mi da neznam zasto nece jer znam da kod mog druga je samo pojavilo da ima update znas sta treba da pokusas.udji na dialer i kucaj *#*#2432546#*#* ovi brojevi u prevodu kada kucas znace checkin znaci proveravanje
Iphone 4s white clear install

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

odradio sam ovo *#*#2432546#*#* napise checkih suces i nista se nedesava,bas cudno,fon normalno radi,znam da bi sa 2.2 radio jos bolje ali nema sanse da se snadjem da ovo podignem na noviju verziju. :(

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Bizmark, ne padaj u depresiju imam jos jedno pitanje za tebe,dali znas da li ti je telefon root-ovan i koja verzija ti je telefona?Ako je uradjen root na njemu iznas koja je verzija poseti xda-developres forume i tamo imas sve moguce room-ove za instaliranje sve ti je do detalja objasnjeno kako i sta vjeruj mi procitaj par puta pa odradi menjanje softwera prosto je
Iphone 4s white clear install

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Neznam dal je rootovan,jel sam se menjao i tu infomaciju nisam dobio,a pitanje je kako da to proverim jel rootovan ili ne. :blinky:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Bizmark, ako ti ne prikazuje OTA update, verovatno je tel rutovan i dalje modifikacije... Ili jednostavno nesto nije u redu, ali mislim da mozes da mu dignes verziju androida preko HTC Sync-a... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori