[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Bizmark, pa da bi proverio jel root-ovan ugasis telefon i pri paljenju drzis home i power dugme zajedno jedno par sekundi dok ti ne izbaci ekran koji izgleda kao bios kod kompa naravno ako je rootovan ako nije izabacice ti znak uzvika u trouglu
Iphone 4s white clear install

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Imali neki postupak za ovo preko htc sync ili tema......nisam sa ovim jos nista probao.
Negde sam nesto citao da taj program treba instalirati pa ga posle deinstalirati ali ostaviti drajvere i neke slicne zezancije.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

tesko da ima postupak preko HTC SYNC-a ja bar nisam video da moze pogledaj na htc-ov sajt ako tu ima skini 2.2 i instaliraj ga na telefon direktno preko kompa ja mislim da ima na njihovom sajtu
Iphone 4s white clear install

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Bizmark, to je zbog rutovanja unrEVOked3 metodom...
A da proveris da li je vec rutovan:
Pera Detlic napisao:ili vidi da li u meniju postoji applikacija SUPERUSER, ikonica izgleda ovako:
Slika
;)
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Jbg nema te ikonice i bilo kakvog naziva superuser.
Idem sad da probam skinuti taj htc sync pa probati da vidim sta ce moci da se odradi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja nikad nisam radio OTA update, ali znam da moze nekako preko kompa, predpostavljam da je preko tog softvera, ali proveri na njihovom sajtu.... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Probao sam malo pre preko htc sync i nema sanse,nece da prepozna fon,ma nema sanse,neznam sta mu sve nisam radio,pokusavao ali nece i nece,pa dali je moguce da orginalni i oficijalni htc sync nece da prepozna uredjaj.
Evo slike:
http://i51.tinypic.com/34zeue0.jpg

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jesi li odabrao na samom telefonu mod >HTC Sync< ?
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

U fonu za htc sync imam da samo potvrdim opcije za sync:
-gmail
-calendar
-contacts

Ima i opcija Auto Sync koja je aktivirana i nista vise nema.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

ja sam na HD2 sa nand romom odradio root na ovaj nacin i dobio onu inkonicu superuser ali dzaba, kada instaliram aplikacije koje traze rutovan tel ipak mi je javi ono da nije rutovan tel?????
SGS2, iPhone 4 32GB

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Bizmark, ajmo ispocetka, kada nakacis telefon na USB kabl, na telefonu ti se pojavi opcija u notification bar-u da li ces da koristis telefon kao:
-Disk drive
-HTC Sync
-Charge only

Zatim izaberes Htc Sync, dok ti je Htc Sync otvoren na kompu i furas....

Ako ti ne izbaci notifikaciju kad ga nakacis, napisi pa cemo dalje...
Samo nek se rolaju....sarme.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Evo i mene nakon duze vremena,jbg posao mi nezgodan,odem na put pa me nema par dana,pa onda kuci dan,dva,nekad bude i tri pa opet na put,uglavnom odradio sam rutovanje telefona,sad bi trebalo da predjem na ovaj deo gde se ubacuje verzija 2.2,pa dosad ste bili od pomoci,nadam se i dalje vasoj dobroj i nesebicnoj pomoci oko ovoga.
Znaci sta sad nako izvrsenog rutovanja treba uraditi da bi ga podigao na 2.2 :wink:

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Ljudi molim za pomoc,znaci nasao par verzja 2.2 i sve to skinuo,preimenovao u update.zip i probao jedan po jedan ali svaki kad zavrsi treba restart ali nakon restarta samo stoji pocetna slika i nista dalje se neucitava,dali postoji neki nacin za vracanje na predhodno stanje. :cry:

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Bizmark, je si li proverio jel odgovara tvom telefonu rom jeli za 32a ili 32b verziju telefona,onda posle toga radio i spl koji ti je dali odgovara tom romu koji instaliras???? ugasi telefon i pri paljenju drzi power i back dugme uci ce u h-boot stanje tu ti sve pise koji ti je radio spl i verzija i naravno jeli s-off ili s-on
Iphone 4s white clear install

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Zeleo bih da rootujem telefon,ali na marketu nema z4root...A ne bih ni preko kompa jer je pun virusa...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Bizmark, jel imas instaliran neki od custom recovery-ja? Pomocu njega instaliras ROM koji odgovara tvom Magicu, a to utvrdis onako kako je Xerosoft napisao...

Nazalost ne znam kako tacno najlakse nabaciti custom recovery, ali ima nekoliko nacina: pomocu fastboot-a, adb shell-a, moze i preko neke clockwork aplikacije sa marketa...

Znaci pre svega, utvrdi dobro koja je verzija tvog Magic-a, 32a ili 32b, da li je HTC ili Google branded, da li odgovaraju SPL i Radio verzije ROM-u koji hoces da nabacis... ima dosta zajebancije, ali to je zato sto je stariji telefon, pretpostavljam.

dragang
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 13:19

Post od dragang »

Evo jednog pitanja posto sam nov u ovome. Imam HTC Gratiu sa fabrickim android 2.2. Da li je moguce odraditi root i kako.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

dragang, naravno da je moguce mislim ako vec su izbacili taj toolkit za rootovanje.Pogledaj na XDA forumima i videces da li imam i ako slucajno nema pisat ce kad ce bit otprilike posto su oni najvise upuceni :wink:
Iphone 4s white clear install

dragang
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 13:19

Post od dragang »

Evo sta sam probao i nije uspelo. Znaci imam HTC Gratiu sa android 2.2 froyo.

Prvo sam probao sa unrevoked skinuo sam unrevoked za htc ariu posto nisam nasao za gratiu, instalirao drajvere prema uputstvu i pokrenuo ga. On je radio neko vreme, pa restart , dosao do root i onda nakon nekog vremena mi prijavio "failed to unlock NAND flash". Probao sam tri puta i sva tri puta isto. Ako neko zna u cemu je problem neka kaze.

Drugo sam probao z4root aplikaciju. Instalirao je i pokrenuo. Ona nudi stalni root i privremeni do prvog restarta. Kada pokrenem privremeni on sve odradi i kaze da je uspesno odradio root ali telefon i dalje nema root kad probam.
Kada pokrenem stalni root on radi neko vreme onda prijavi da ide u restart i nakon restarta i dalje telefon nema root.

Eto to sam probao pa ako neko moze da mi pomogne kako da odradim root bio bih mu jako zahvalan.

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

ljudi ja imam htc hd desire i drzim dugme za paljenje i smanjivanje zvuka i nista se ne desava,nece ni da se upali dok ne pustim ono za paljenje i onda se normalno upali,jel moze pomoc posto zelim da instaliram igo a ne mogu bez rutovanja

Odgovori