Opsta android pitanja

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Opsta android pitanja

Post od Lobachewsky »

Imam nekoliko pitanja?
1. Kako najbolje podesiti sinhronizaciju sa internetom jer mi mnogo jede bateriju... i protok.
A) U podesavanjima sam lako podesio vreme i vesti, medjutim, nije mi bas najjasnije sta znaci ona HTC sense sinhronizacija, a jos manje da za razliku od ostalih koje su podesene na vremenski interval, ona je podesena na push. Jel je ona ustvari glavni kanal za sinhronizaciju pa se pali po potrebi (push) kada se updateuje vreme, vesti i sl'.
B) Facebook sinhronizacija? Osvezavala mi se na svakih sat, ja sam to smanjio na dva puta dnevno. Da li se ona odnosi i na sinhronizaciju slika u mojim kontaktima koji su povezani sa facebook nalogom ili se to podesava na nekom posebnom mestu.
C) Aplikacije Mail, gmail i gtalk. Na kom principu one funkcionisu sa internetom? Meni mail bukvalno stize kao sms, gde mogu da taj refresh malo usporim?
U mail aplikaciji sam naisao na peak times, off peak times? Sta to predstavlja. btw to je jedino mesto gde se uopste spominju neki minuti. U gmail aplikaciji nisam nista pronasao. Mozda ne gledam na pravom mestu.
2. kako ubaciti moje licne melodije? Da li moze klasicno kako menjam ove koje sam vec dobio uz htc ili?
3. Kako iskljuciti automatsko prebacivanje (konvertovanje) sms-a u mms, dok kucam poruku, ako poruka postane previse dugacka?
Za sada je to to :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Lobachewsky, postoje vec 2 slične teme..

1. Par pitanja u vezi Androida.. viewtopic.php?t=21186
i
2. Android OS.. viewtopic.php?t=19009

Nisi morao da otvaraš novu temu..:-) Ajde postavi pitanja u nekoj od već postojećih tema..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori