KUPI
ISTRAŽI
RAZMENI
PREUZMI
BRZA PRETRAGA
Model telefona
Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE

Započni novu temu  Index boarda » Operativni sistemi » Android OS
Autoru Poruka
 Mirko BGD OffLine Mobil manijak - Čet, 15. Mar 2012. 01:05
Korisnikov avatar
pozdrav
imam iritirajuc problem.. pre nekog vremena sam sredio svoje kontakte, ono ime prezime, slika mail itd, medjutim google uvede onaj njegove krugove i onda mi se u mom imeniku na telefonu pokazuju i te osobe iz krugova a ja to apsolutno ne zelim...
postoji li mogucnost da kazem googlu koje sve foldere ocu tacno da mi sinhronizuje sa telefonom, a koje necu?
1883 poruka od Uto, 01. Jun 2004. 21:46
• Beograd : • samsung s8 plus
 sugarcoated_ass OffLine Sertifikovani Trol - Čet, 15. Mar 2012. 07:29
Korisnikov avatar
people (contacts) - > menu -> view -> only with phone number

Tako sam ja resio i pokazuje mi samo kontakte sa brojem telefona... Ostali su mi vidljivi ako nesto serujem preko gmail-a ili G+. :)
6999 poruka od Pet, 05. Nov 2010. 08:36
• Novi Sad : • Xiaomi MI A1 : • HUAWEI P Smart
Xiaomi MI A1 [black] | HUAWEI P Smart [black]
1808 wrote: ... propao WP kao muda kroz pocepane gaće
 zoreli OffLine Moderator - Ned, 13. Maj 2012. 00:38
Korisnikov avatar
Meni uopšte ne sinhronizuje slike kontakata , na gmailu ih uopšte nemam :?
5065 poruka od Sub, 28. Feb 2004. 01:38
• Шид - Србија : • Galaxy Note 9
14 godina na forumu MOBILNISVET
 Azimuth OffLine Moderator - Pon, 14. Maj 2012. 11:36
Korisnikov avatar
Sta nemas na gmail-u? Pa potrebno je da neko za pocetak stavi slicicu/avatar na gmail-u i onda ce telefon sam da povuce. Druga opcija su ti slicice sa fb-a, ukoliko dozvolis to u samoj aplikaciji.
11419 poruka od Sub, 27. Jan 2007. 20:58
• Novi Sad : • Note 8 DS
Pravila foruma
 cale OffLine Mobil manijak - Pon, 14. Maj 2012. 20:28
Korisnikov avatar
zoreli,po defaultu bi trebao da ih sinhronizuje,ali za svaki slučaj klikni "Merge with Google".
:wink:
1806 poruka od Pon, 01. Nov 2004. 23:38
• Vienna : • Google Nexus 6P
Google Nexus 6P 32GB running Nougat 7.1.1 Stock
 acimks1983 OffLine Povremeni posetilac - Pon, 05. Nov 2012. 23:43
Da li neko moze da mi blize pojasni oko cuvanja kontakata iz imenika? Ne razumem nesto, kada unosim nova imena u android tel da li automatski cuvam sve te brojeve na gmail nalog? Sihronizovao sam imenik i sa fb i pojavili mi se kontakti i mailovi sa fb. Pun mi je tel nekih imena i brojeva..... da li mogu na kompu na mom gmail nalogu da vidim moje kontakte...ako moze blize pojasnjenje? Hvala
34 poruka od Čet, 20. Sep 2012. 22:28
: • htc hd2 : • c905
 Behemoth OffLine Expert - Uto, 06. Nov 2012. 00:38
Korisnikov avatar
Ja nikad ne sinhronizujem jer mi ubaci gomilu drugih gluposti koje me bas i ne interesuju.
2713 poruka od Sub, 10. Okt 2009. 13:59
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.
 Baraba OffLine Akcionar Mobilnog Sveta - Uto, 06. Nov 2012. 00:43
Korisnikov avatar
Meni S3 automatski sinhronizuje kontakte samo, tako imenik imam uvek up poslednju kopiju sačuvanu. Jednom davno sam ostao bez imenika i nikad više :)
@acimks, kada otvoriš google mail na pc imašwgore mape itd. e imaš i kontakte :)
10935 poruka od Ned, 08. Feb 2009. 04:06
: • dumb
Šumadija
 JoLoLo OffLine Redovni učesnik - Sre, 14. Nov 2012. 18:55
Korisnikov avatar
Da li moze nekako da se regulise odakle ce vuci sliku nekog kontakta? ...iz nekog razloga meni sve slike vuce prvo sa linkedIn, pa onda sa google, pa tek onda sa fejsa :dry:

Moze li se to nekako izmeniti, a da nije manuelno uploadovanje svake slike?
125 poruka od Uto, 26. Okt 2010. 23:27
: • Motorola RAZR MAXX
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted
 83stojan OffLine Povremeni posetilac - Sub, 05. Dec 2015. 15:28
Korisnikov avatar
Ljudi moze li pomoc ,hteo bih da sacuvam kontakte iz telefonskog imenika na gmail nalog znaci da imam rezervnu kopiju.Kad udjem u telefonski imenik i idem na Izvoz kontakata dostupne su mi samo dve opcije:

1.SIM kartica
2.Unutrasnje skladiste

Nigde nema opcije za prebacivanje na google nalog :unsure: moze li Pomoc?

Sony Xperia E4
23 poruka od Sub, 26. Jan 2013. 13:24
: • Samsung Galaxy Tab 3 : • Sony Xperia E4
 bata bogdan OffLine Banned - Sub, 05. Dec 2015. 15:33
Korisnikov avatar
Lepo ovako uradi, zajebi Google
Skini aplikaciju Super Backup Pro, nadji Apk,jer na playstore imas običnu super Backup aplikaciju.
Kad otvoriš app, sve će ti se samo reci, odradio sve, sacuvas, spoji fon i komm i čitav folder prebaci na komp i resen problem, em sigurnije em bolje, za svaki slučaj da Google nesto ne pobrljavi sa kontaktima, bilo je slučajeva ovde od članova gde im se to desilo.
4052 poruka od Pet, 16. Dec 2011. 03:33
• Tamo daleko... : • Huawei X2 7.0 LTE : • Huawei M2 10.1 LTE
Huawei
 Azimuth OffLine Moderator - Sub, 05. Dec 2015. 15:37
Korisnikov avatar
@83stojan, ides na settings, pa na naloge tj accounts i onda na google pa tu nadji i cekiraj sinhronizaciju kontakata.
Druga varijanta je ovo sto @bata bogran kaze, ali onda imas kontakte na racunaru i vracas ih isto kao sto si ih bekapovao, samo obrnut redosled.
11419 poruka od Sub, 27. Jan 2007. 20:58
• Novi Sad : • Note 8 DS
Pravila foruma
 83stojan OffLine Povremeni posetilac - Sub, 05. Dec 2015. 19:09
Korisnikov avatar
Hvala ipak bih isao na ovaj nacin sinhronizacija u podesavanjima ,znaci cekirao sam sve one opcije i pise da je sinhronizacija kontakata upravo odradjena.
Gde sada mogu da pronadjem te kontakte na google da vidim da li su sinhronizovani ?
 znemanja OffLine Moderator - Sub, 05. Dec 2015. 19:30
Korisnikov avatar
83stojan, Kada se uloguješ na tvoj gmail, sa desne strane imaš meni i odatle izabereš kontakte:

Slika
7435 poruka od Pon, 07. Jul 2008. 22:16
• Beograd : • Samsung Galaxy S9 : • Galaxy J7 (2017)
Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy J7 (2017), Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 LTE
 83stojan OffLine Povremeni posetilac - Sub, 05. Dec 2015. 19:48
Korisnikov avatar
Uspelo je Hvala svima ! [emoji2]
 Kulijana OffLine Neredovni učesnik - Čet, 01. Jun 2017. 10:13
Korisnikov avatar
Ljudi, da se ja nadovezem....kad sinhronizujem kontakte, sta mi on zapravo radi, npr u gmail kad udjem i kontakti, vidim da imam neke stare koje na telefonu nemam i ne trebaju mi, a opet na telefonu imam neke nove koje nemam u gmail, a opet u podesavanjima sada vidim da mi lista za prikazivanje email tj google nalog, ali verv sam ja obrisao te kontakte posle u telefonu ali nisam sihr...samo vas pitam konkteno sta mi radi, tj necu da izgubim ove nove a isto tako mrzi me nesto da brisem ove nepotrebne, kad ih sihr da li ce mi ovi sa googla isto obrisati se ako nisu u telefonu ili nece, malo komplikovano ali ako moze neko da mi odg ili ukratko samo objasni sta tacno znaci to i kako funkcionise...hvala
72 poruka od Ned, 15. Dec 2013. 13:47
: • Samsung Galaxy S4
 yocasylver OffLine Mobil manijak - Čet, 01. Jun 2017. 11:01
Korisnikov avatar
Meni je sve sinhronizovano sa gmailom i opet kad obrisem telefon ostanem bez dela imenika.Parr puta mi se to desava.Sad najnoviji primer imam broj u imeniku ali bez imena a znam da ni jedan nisam memorisao bez imenika.
1108 poruka od Pet, 10. Okt 2008. 08:54
• Beograd : • Huawei P9
 odorene OffLine Povremeni posetilac - Čet, 01. Jun 2017. 11:46
E, to se i menii desilo poslednji put :wacko: Ranije toga nije bilo i svi brojevi su mi bili tu ...
42 poruka od Čet, 01. Jun 2017. 10:54
: • Honor 7 Lite
 гари OffLine Expert - Čet, 01. Jun 2017. 12:08
Korisnikov avatar
Moguće da je to neko ko te je piše puta zvao, ili s kim si razmenio par poruka, hoće gmail tako i preko browsera da ti doda sam nekog u kontakte. Ne mora biti da je nalog "zaboravio nečije ime". Mada ko zna šta je.

Inače, ako je "sinhronizacija" trebao bi da briše i dodaje dve u zavisnosti od toga šta radiš na telefonu. Ali kako je u praksi sa google nalogom - nisam siguran.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
3787 poruka od Uto, 13. Sep 2016. 17:04
• Novi Sad : • Nokia Lumia 730
 Ivan Cirkovic OffLine Banned - Pet, 02. Jun 2017. 08:33
Korisnikov avatar
Ja sam usao na google, izbrisao sve kontakte i lepo uneo sve rucno nakon cega mi je telefon lepo sve sinhronizovao. Ranije sam drzao kontakte u memoriji telefona, ali sada samo gmail opcija i kako koji izbrisem, tako se sam azurira na gmail.
974 poruka od Sre, 19. Jul 2006. 08:49
• Cacak : • LG G5 SE
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Index boarda » Operativni sistemi » Android OS