WIFI i ICS

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

WIFI i ICS

Post od Baraba »

Da li jos neko ima problema na ICS sa wifi koji se manifestuju da telefon nece da se zakaci na otkljucan wifi koji ima jak signal? Znam da je do ICS jer kada se ubaci GB sve radi kako treba (u pitanju je S2), sada i na S3 kada probam. Prvi put se zakaci na wifi normalno, sledeci put nema sanse da se poveze. Jeste da sam na custom romu ali mislim da nije do njega. Negde sam procitao da je resenje da se u opcima ruteta upali apn, ali sta kada nemamo pristup ruteru? Da li je isto i na JB?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WI FI i ICS

Post od Azimuth »

Meni na JB radi sve normalno. Mada sam citao da se ljudi zale, bez obzira koji je rom u pitanju, kuvani ili oficijalni.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WI FI i ICS

Post od Baraba »

Probacu na JB kada izadje zvanicno za nase podrucje na S3 (nemam vremena za akrobacije sa Poljskim i Švajcarskim itd. jer sam sve podesio na ovom custom ics), ali me zanima da li ima neki fix za ics? Kao sto je imao fix za S2 i wifi ko je imao problem na GB na nekim skrnavljenim custom rom.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: WI FI i ICS

Post od Ninolina »

Baraba, na S3 nisam imala takav problem ni na ICS ni na JB. Jesi siguran da nije do ROM-a? Jesi pitao na temi tog ROM-a koji koristiš?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: WI FI i ICS

Post od m@c|-|oR »

Baraba, meni se dešava, ali ponekad. Bar u mom sučaju u pitanju je ruter. Nakon reseta dotičnog, povezivanje ide bez greške.
Znam da je do rutera, jer se ista stvar dešava i sa još dva androida u kući (oba na GB) i čak na laptopu sa Win7.

A, što je najtužnije imam Cisco Linsys, koji nikako ne bi smeo tako da se ponaša!! :(:(:(
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: WI FI i ICS

Post od antec »

Mislim da neki od telefona koji su dobili ics imaju problema sa povezivanjem na n rutere. Za xperia liniju telefona znam sigurno. Da li postoji neko resenje stvarno pojma nemam. Mozda da pretrazis xda za neko univerzalno?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WI FI i ICS

Post od sugarcoated_ass »

Tp-Link TL-WR340G i na njega zakacen laptop sa Linux Mint, zenina Xperia Ray sa stock 4.0.4, Galaxy mini od njenog brata sa stock 2.3.6 i moj RAZR sa stock 4.0.4... No problem at all! :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WI FI i ICS

Post od Baraba »

Ima problem na ICS, smarao sam ljude po kafiću (koji imaju HTC Senzacija, S2 i S3) da se kače na wifi i isto i kod njih, prvi put se zakače bez problema, diskonektuju se i nema trika da se zakače posle osim ako ne restartujemo ruter ili uključimo apn u opcijama, tako znam da nije do S3 i do rom-a. Našao sam po netu da još njih ima ovaj problem sa kačenjem na wifi, neki romovi vidim da su to ispeglali na JB i naglašavaju wifi stabil itd.

Našao sam rešenje:
http://www.xda-developers.com/android/r ... -wifi-fix/

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: WI FI i ICS

Post od toda81 »

Ja do sada nisam imao ovakvih problema na s2
Note IV N9100 dual

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

WI FI i ICS

Post od mladen_bgd »

Moja dva drugara imaju isti problem na ICS-u, jedan korisiti S2 a drugi SE Live with Walkman. I iste simptome imaju zeza ih za kacenje, ali ih takodje zeza i EDGE ili 3G. Dok im na GB savrseno sve radi.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WI FI i ICS

Post od Baraba »

Do ics je i definitivno nema veze sa markom i modelom, ne dešava se na svim verzijama ics. Uglavnom fix sa gornjeg linka xda je rešio problem na ovoj verziji ics i S3, jeee ♥

gogili87
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2010. 23:50

Re: WI FI i ICS

Post od gogili87 »

Meni na Grand X radi savrseno, bez ikakvih problema. Probano na vise rutera.

Savic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 14. Jun 2015. 17:26
:: s5
:: s5

Re: WIFI i ICS

Post od Savic »

Jel ima neko resenje za ovu temu? Imam i ja problem sa ovim povezivanjem, imamo u kuci box paket pa je ruter ukljucen 0-24h na dan, svaki al svaki put kada donesem kuci nov telefon prvi put se nakaci na wifi i posle nema sanse samo ispise neuspesno dobijanje ip adrese. Jedino resenje je da resetujem ruter, al to me vec nervira jel onda pravim problem ostalim ukucanima. Al tako svaki telefon a najveci je problem sto svake nedelje imam drugi telefon i kad nece da se nakaci moram da resetujem i sve uredjaje u kuci koje koriste wifi moram "istovremeno" da povezem na wifi da oni ne bi imali problema sa tim.

To je zanimljivo sto svaki telefon prvi put uspe da se nakaci na wifi i posle resetovanja rutera vise nemaju problem sa tim.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: WIFI i ICS

Post od acamatic »

To nije so telefona bila je priča ovde, već je do samog rutera, koji dele ovi iz telekoma...

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: WIFI i ICS

Post od 9R94 »

Hmm,imao sam ja slican problem tj od drugara sestra. Trebalo bi u podesavanjima rutera da isprobas sve ono za zakljucavanje wifi (wpa, apk...) ne secam se tacno sta i kako al znam da kad sam ja mogao da se nakacim na njihov wifi ona nije mogla i obrnuto, sve dok nismo podesili to u opcijama rutera za wifi.

Odgovori