Mrtav android, sve sam zeznuo!

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Zdravo ljudi,

Upravo sam pokusao instalirati Cyanogen mod na mom telefonu. I imao sam neki error sa Google App-som, pa sam se mucio to da popravim... i uglavnom zeznem se i formatiram stock rom koji sam tek instalirao i podesio i tu puknem. Onda uradim ponovo instal CM11 i to preko stoka!!!!!!!!

Restartujem telefon... i nece da se upali. Pojavi mi se onaj mrtav android i nista ne mogu. Ne mogu da udjem ni u onaj fabricki recoveri. Telefon ne reaguje ni na sta samo se restartuje svakih minut-dva.

Pokusao sam da flashujem stok ponovo na moj tel, i nece da ga prepozna RSDLite... da li nema drajvere ili ne moze da ga prepozna kao da je iskljucen :(

Ima li neko ideju sta bih mogao da uradim?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od mrkixxx »

Usao je u bootloop mod sa restarovanjima. Ja bih izvadio bateriju sacekao malo, pa opet probao sa recoverijem. Meni je skoro bio u bootloopu i uspeo sam da ga podignem.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Baraba »

Koji je telefon?

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ne moze da se izvadi baterija na RAZR MAXX... zatvoreno je ono hermeticki da ne ulazi voda :/

EDIT:
Mogu li nekako da ga formatiram skroz, da sve obrisem i ponovo da sve instaliram?

Nece recovery da radi zato sto sam sjebao Stock ROM na kojem je bio recovery... moram nekako ponovo da snimim taj rom, a problem mi je sto RSDLite preko kog treba da ga flashujem ne prepoznaje telefon. A kako da ga prepozna kad nece da se upali? :(
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Baraba »

Press and hold the Power button and Volume down button for 20 seconds, the device will restart and go through the boot-up sequence.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ma ne reaguje... restartuje ga i opet se pojavi onaj mrtav android. Ne znam kako ali samo 2 puta sam uspeo da pokrenem onaj recovery menu, ali mi se prvi put sam restartovao, a drugi put kad sam usao u recovery mi se opet restartovao... i opet mrtav androdi :(

Ne vredi... recovery i ovaj rom nemaju vise sanse. Moram nekako sve da formatiram :(
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Baraba »

Probaj na google kako se formatira. Ili pretrazi kako da ga flesujes i gde ima da se skine za moto fw. Jbg malo ovde ima moto. Predpostavljam moze da se vrati, samo naci nacin i naoruzaj se strpljenjem.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ma flashovao sam ga ranije... imam taj program, ali mi ne prepoznaje uredjaj. Mora biti valjda upaljen da bi ga prepoznao :/

EDIT:
Sad gledam... da li ce mi raditi mozda preko ADB da gurnem ovaj CM11 ROM sto sam skinuo. Samo nikad nisam koristio ADB i nisam siguran ni gde treba da se kucaju te naredbe :(

Ima li neko od vas iskustvo sa ADB?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Baraba »

Sa adb bi morao. Komande u cmd. Ne smem nista da kazem za Moto. Samo da goglas i nadjes neki Moto sajt, ali to pod uslovom da na xda nema vec sve za taj tvoj mob.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Instalirao sam sve za adb... ali sad je opet problem sto mi komp ne prepoznaje device. Drajveri sjebani... i ne znam kako da ih povratim. Instaliram neki glupi motorola Manager koji bi trebao imati drajvere ali mi ne pomaze.

Alternativa za ADB je da instaliram GOogle USB driver koji moze zameniti motorola driver... ali ni to nece :(

Uh... majku mu sta mi je ovo trebalo

EDIT:
Skinuo sam drajvere sa motorolinog sajta x puta i ne pomaze. Komp mi ne preopoznaje uredjaj tj. kaze:

The last USB device conected to this computer is malfunctioned windows can not recognize it.
Recommendation:
Try reconnecting device. If Windows stil does not recognize it, your device may not work properly.

Onda na xda-developers nadjem da su ti drajveri sa motorolinog sajta krsh i skinem neke motohelper kad ono NECE NI TI! :(

Prijavljuje mi isto kao da mi telefon ne radi... Otisao sam na drugi komp! Pokusao to isto i opet nista!!!!!

Jbt ovo je stvarno frustrirajuce
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Green »

JoLoLo, udji u Developer opcije i potvrdi USB debugging, ako je odstiklirano. Utakni kablic u fon pa u komp, trebalo bi tada da se pojavi notifikacija sa USB logom. Spusti notif. bar i odaberi konekciju kakvu zelis. Nadam se da je to problem. Ako ne uspe, skini ponovo drajvere odavde, pa pokusaj ponovnu instalaciju. Probaj na drugi USB port da povezes fon sa kompom. Ako i dalje nece, probaj ovo:
If it's not showing up as drive on your Computer listings (under Devices with Removable Storage) go to Control Panel and select Device Manager and then go to Disk Drives and click the triangle to open up your drives. Do you see something like Motorola XT912 USB Device? Or it's possible it will say Unknown Device. If it has a yellow exclamation symbol then delete it and reboot. See if it reappears without the exclamation point. If it's still not work (with or without the !) right click on it and choose Update Driver Software.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ma ne mogu da udjem u sistem. Ne mogu da udjem ni u recovery!!! Jedino sto mogu je da pogrenem fabricki recovery i to kad drndam sve dugmice naizmenicno pa se pojave opcije:

-reboot system now
-applay update from external storage
-apply update from ADB
-wipe data/factory reset
-wipe cache partition

Reboot system me vraca na dead android sliku koja restartuje telefon svakih minut. Update from external storage ne moze jer nema nista.
Jedino mi pada na pamet ova opcija broj 3 preko ADB. Instalirao sam sve i pogledao tutorijale za ADB, ali mi telefon ne prepoznaje ni jedan komp. Kaze da nije funkcionalan. Instalirao sam i motoroline drajvere i motohelper isao i na drugi komp i opet nista! :(
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Green »

Onda mozda kao jedino resenje preostaje da ga probas povratiti pomocu RSDLite programa, jer kako kazes mozes uci u fabricki recovery. Nadji negde taj program pa pokusaj.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ama to pokusavam od pocetka. Ali RSD Lite mi ne prepoznaje device. Imam ja sve fajlove i taj program instaliran. To je 5 minuta posla, nista lakse ponovo instalirati sistem. Ali je problem da mi komp ne prepoznaje uredjaj. Kaze da je pokvaren uredjaj. I nikako ne mogu da ga povezem preko USB...

Ne znam sad mi pada na pamet da probam neku alternativu da gledam na ovo -apply update from external storage ali nemam SD karticu majku joj... i nisam nigde video upustvo da li moze da se flashuje sistem tako preko SD kartice, da ne bude vezan za komp
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Azimuth »

JoLoLo, a kad ga skrkas u rikaveri, da li ga tada komp prepoznaje?
Inace, sa mem. kartice mozes da mu opalis novi rom, ja sam to radio na Samsungu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Green »

JoLoLo, onda se snadji negde za karticu, stavi rom na nju i recovery telefona bi trebao da ga flesne bez problema i bez kabla.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Nasao sam sd karticu ali ne vredi... krene da instalira i onda prekine:

-- Install /sdcard ...
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
Installation aborted

Ne prepoznaje ga nikako komp... Ovo je kao zacarani krug :(

EDIT:
Jbt skoro 24 sata i niko mi na onom xda-developers nije odgovorio!!!! Poludecu :(
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od wucinac »

Skini ponovo CM11 rom sa sajta. Mozda se neka greska u zip-u pojavila tokom skidanja roma sa servera, desava se.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od JoLoLo »

Ali ne mogu da pristupim telefonu!!! Ne mogu da povezem USB kablom telefon i komp, jer mi komp prijavljuje da je telefon pokvaren! Sve drajvere sam milion puta instalirao i opet isto. Cak i na drugom kompu mi prijalvjuje isto! Nije do drajvera, nije do kabla, nije do kompova... do telefona je.

Evo jutros nece ni dead android da mi se upali. Istrosila se valjda baterija sinoc od silnog restartovanja, i sad sam ga ukljucio da se puni i samo prikazuje logo nista drugo nece.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Mrtav android, sve sam zeznuo!

Post od Behemoth »

A da odneses u servis i skratis sebi muke?
Ovako se samo nerviras i gubis vreme.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori