Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joker123 »

ciklon, istina ali koliko će im trebati da uzmu koliko-toliko tržišta sa tim novim OS-om sve i da bude bolji od Androida?!
Nešto ne vjerujem da će ovo ovako ostati na duže staze ali vidjećemo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Što ste napali direktno Google kad je lično Tramp potpisao zabranu saradnje američkim kompanijama sa stranim telekomunikacionim kompanijama? Izgovor su kao neki sigurnosni rizici.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Pon, 20. Maj 2019. 15:58, izmenjeno 2 puta ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Huawei u Kini ima najbolju prodaju, tamo moze da se zivi i bez Gugla.
Pokvareni Ameri znaju odakle preti najveca opasnost. Zasto ne sankcionisu OP ili Xiaomi?
Uz toliko sabotiranja i bez prisustva na odredjenim trzistima oni se i dalje ravnopravno bore za prevlast na trzistu. Ne moze se protiv Kine. Sto pre to skapiraju bezmozgasi sa zapada to ce im biti lakse.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Kakav novi OS, vodeće svetske softverske kompanije kompanije ne prave OS i ceo njegov ekosistem koji ide uz njega tek tako.

Hardved može da se pravi gde hoćeš, eto sad Zapadu Indija recimo. Ovo do sad što su Kinezi radili sa telefonima, a u poređenju sa Googlom, Applom, pa i Microsoftom, je kao da poredimo modovanje igrice u odnosu na njen sam razvoj. Barem ja to tako vidim.

E sad, s druge strane, ako oni budu i dalje imali pristup Androidu, pa budu trebali da nadomeste tih nekoliko servisa koji će im zafaliti, tako bi ipak bilo izvodljivo da opstanu, pa i da korisnici ne vide mnogo razliku. Naprave svoj Store u koji bi korisnici mogli da stavljaju svoje Android aplikacije za Huawei telefone, a sve uz određene modifikacije samo koje bi mogle biti u fazonu "nemoj ovo uštekati tamo, nego ovde". Mada, mogao bi Google da ih zeza kao što je ranije zezao i Microsoft sa YouTubom, Google Drivom, Google mapama, i slično.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Garantujem da je i Apple tu umesao svoju prljavu politiku. Sastanak s Trampom nije slucajan.
Pored toga, ni jedan jedini cvrst dokaz da Huaweijeva oprema "spijunira" nije proizveden.
Google je mogao da ulozi protest, s obzirom na popularnost Androida i servisa, ali posto su ista bagra, to se nije desilo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Kao što reče Džon Proser u videu koji sam okačio u drugoj temi, ovo će biti rešeno ili vrlo brzo ili nikako. Stičem utisak da će biti ovo drugo. Nije u pitanju samo Gugl, i druge američke firme prekidaju rad sa havajcima, a očekujem da ih za dva-tri dana bude još više.
Lično bih voleo da havajci opstanu na tržištu telefona (za druge poslovne sfere mi nije stalo [emoji1]) a najviše bih voleo da su u mogućnosti da za kratko vreme puste neki svoj OS: ne mora da bude savršen, za početak bi bilo (skoro pa) dovoljno da bude stabilan i ima osnovne i najkorišćenije stvari koje imaju dva današnja OS-a.
I na kraju, očekujem da Kinezi, kao kontraudar, raspale po Eplu, koji je već počeo da izmešta proizvodnju Ajfona iz Kine u Indiju. Sve u svemu - ako za kratko vreme ne dođu do nekog sporazuma - iz ovoga će, bar po pitanju telefona, najveću korist izvući Samsung. [emoji23]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ako ne mozes da ih pobedis, banuj ih. Tako to sad ameri vole... Bilo bi divno kad bi Kinezi udarili kontru i zaustavili sve sto se ikad ticalo Apple-a, na primer.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

A čemu bi vodilo to da Kinezi pobede... Više radnika zavijenih u pelene na radnom mestu širom sveta.

Niko nije cveća, ni Ameri, ni Kinezi, i jedni i drugi imaju metode da eksploatišu druge i uzmu im resurse.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

I sta je onsa izlaz? Kom se carstvu privoleti?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Samo kažem da su ista bagra, svako se otima za resurse na način na koji najbolje ume. A ako bi odgovorio na pitanje "kome se privoleti", to je već politika, jer lično ne moraš da se privoliš nikome.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Uf, a ti se sad bas nesto potresao za kineske radnike.

Amere izgleda treba stalno podsecati da nisu jedini na svetu i zbog toga bi im trebalo zavrnuti koju slavinu iz Kine. Nesto slicno kao kad su evropske zapadne zemlje pretile Rusiji nekakvim sankcijama, na sta su Rusi uzvratili da ce im stopirati dovod gasa.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vesti i dešavanja

Post od m@c|-|oR »

Uf dobro je, nisu još stavili Xiaomi na tu cenu listu.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Samo kažem - svako od njih bezdušno gleda svoje interese, i Rusi, i Ameri, i Kinezi. Do sad je bila tema čelik valjda, i šta sve ne, a sad je došla na tapet tema koja se nas više tiče. Kad je Google saplitao noge Microsoftu, tako se govorilo, a sad kad su Havajci, sad su ipak zloće. A jesu zloće, sve vreme.

No kako bilo, ako su Havajci sposobni, a kapiram da toliko jesu, trebalo bi da budu u mogućnosti da se održe sa Androidom uz nekoliko alternativnih servisa - što tuđih, koji nisu Američki, i da nema problema. Kao što je Nokia, ako se ne varam, napravila telefone sa svojim Storom, a kapiram da bi svaki developer u tom slučaju samo trebao duplo da šalje novu verziju aplikacije u oba stora paralelno. A za sve Googlovo postoji zamena, ili alternativna aplikacija za taj servis (u slučaju YouTuba).

Kako je Windows 10 mobile gurao skoro bez ičega od Googlovih servisa.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

HMD SHIPPED MORE THAN 16 MILLION NOKIA PHONES IN Q1 2019

https://nokiamob.net/2019/05/21/hmd-shi ... n-q1-2019/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

гари napisao:Samo kažem - svako od njih bezdušno gleda svoje interese, i Rusi, i Ameri, i Kinezi. Do sad je bila tema čelik valjda, i šta sve ne, a sad je došla na tapet tema koja se nas više tiče. Kad je Google saplitao noge Microsoftu, tako se govorilo, a sad kad su Havajci, sad su ipak zloće. A jesu zloće, sve vreme.

No kako bilo, ako su Havajci sposobni, a kapiram da toliko jesu, trebalo bi da budu u mogućnosti da se održe sa Androidom uz nekoliko alternativnih servisa - što tuđih, koji nisu Američki, i da nema problema. Kao što je Nokia, ako se ne varam, napravila telefone sa svojim Storom, a kapiram da bi svaki developer u tom slučaju samo trebao duplo da šalje novu verziju aplikacije u oba stora paralelno. A za sve Googlovo postoji zamena, ili alternativna aplikacija za taj servis (u slučaju YouTuba).

Kako je Windows 10 mobile gurao skoro bez ičega od Googlovih servisa.
:D secam se bila je samo jedna njihova aplikacija zvala se Google , otvoris i pokaze ti search bar i preusmeri na browser prilikom pretrage hahahaha.
na WP sam koristio od googla samo njihov account u MS aplikaciji za email eto toliko , i nista mi nije falilo dok sam koristio WP od 2012 - 2018 aktivno.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Vidim da se dosta po drugim forumima piše, pa čak je mislim neko i ovde spomenuo, da će Huawei da pokrene svoj market za app (koji već i imaju par godina) ili svoj OS.
Da, oni to mogu, ali postoji jedna velika začkoljica. SVIM američkim kompanijama je zabranjena saradnja, što znači ne bi mogli imati nikakve aplikacije za FB, YT, Twitter, Instagram... Mislim da već svi znamo da bez toga kao i da ne postojiš na tržištu.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

Naime rade sistem koji ce pokretati android aplikacije ...

Dakle to moze koristiti i Amazon market ili koji vec drugi npr Kineski ...

BB je tako radio na svojoj OS 10 verziji.

Nije se proslavio. :(
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Za Facebook, YouTube i slične aplikacije mogu da se naprave i third party. Nije to mnogo aplikacija. Ali da, ako bi za svaku sitnicu Ameri terali inat, onda to ipak ne bi mogli da nadoknade.

A što se tiče tih eventualnih third party aplikacija, Android je za to izrazito nezahvalan, i morao bi da ih napravi sam Huawei. Najlakše je doći do "narodne verzije" Android aplikacije, i to koliko je zgodno, toliko iz tog razloga na Androidu ima jako malo third party aplikacija.

Evo Flickr na primer, mislim da su neke Flickr third party aplikacije na Windowsu bolje nego možda i sve third party na Androidu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Vesti i dešavanja

Post od srđan obradović »

Ako Huawei ubaci svoj OS u svoje telefone, taman, iduće godine u septembru eto mene saHuaweiem. Volim da probam nesto novo a ovo bi bilo extra. Jaka su oni firma, neće to biti neki a-la Tizen promašaj.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^ Bolje da bude pun pogodak kao Fajerfoks OS. [emoji23][emoji23]

Odgovori