Vesti i dešavanja

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

@Дејан - Јесте, баш је капитализам крив за све. Немој зајебавати - људи су сами по себи проблем.

@mп3мп3 - Царе, ти и том Гугловом асистенту мораш издекламовати шта желиш да наручиш. Дакле, прекидаш разговор. Ако то и урадиш преко неки апликације, штиклирајући изборе шта желиш, опет донекле прекидаш разговор са пријатељем. И које време ти губиш ако издвојиш два минута да наручиш пицу???

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Po meni, to prepuštanje naručivanja pice virtuelnom asistentu je svakako glupost, i biće zanimljiva mogućnost samo onima koji vole da se igraju sa tehnologijom. Šta ako bude nekih podpitanja, i virtuelni asistent da pogrešan odgovor... Koga bi krivili? (Vi bi bili krivi.) A što već rekoste, koliko vam treba da naručite picu, toliko nam treba i da sve kažete asistentu.

Evo, već sad postoji opcija da se zove taksi na osnovu lokacije kroz aplikaciju. I onda neko tako zove Uber, vozač dođe na pogrešnu adresu, pa ti plati sad što si bio lenj.

Sent from mTalk

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vesti i dešavanja

Post od mp3mp3 »

гари, pizza je glup primer ali lep primer je zakazivanje kod lekara...
možda nisi pogledao video, sve kažeš asistentu u jednoj rečenici. Ne moraš ništa da čekiraš.
Princip remindera, remind me to register car at friday 5pm i asistent odmah napravi podsetnik, nema tu sto biranja :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Srećno tom asistentu da zakaže pregled u Srbiji. :lol: Ili, još bolje, da, neka zakazuje on, da on poludi, a ne ja. :lol:

Šalu na stranu, nisam pogledao konkretno ovaj video, ali hoću kad stignem kući. Mada sam video već par tih demonstracija ovih dana u raznim videima onako usput.

I da, ako ne bih porudžbinu pice prepustio tek tako virtuelnom asistentu, verovatno ne bih ni lekarski pregled.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

mp3mp3, ako tebi brate stalno treba Google asistent da te podseca na sve i svasta, e onda stvarno... :roll:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Vesti i dešavanja

Post od vla-do »

Evindzer napisao:Začetak Skajneta, ili ne?
Mi se ne bi trebali brinuti. Kraj sveta se ionako uvek dogodi u Americi, a od Evrope pogodi eventualno London. :D

Mada, voleo bih videti tog robota (virtuelnog asistenta) koji će pričati srpski. Sve i da ga nauče, zamislite scenu kad mu šalteruša sa kartoteke odbrusi, ima odmah da izvrši format C:. :D

Šalu na stranu, ali ovo je zabrinjavajuće. U pravu je Green, ljudi rađe pričaju sa virtuelnim asistentom, nego sa pravim ljudima. Mora da ih nisu slušali dok su pričali u društvu, ili im fali afirmacije (da u pravu si)...
O lenjosti da ne počinjem.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Naravno da je zabrinjavajuce. Ako bas sve prepustimo masinama i virtuelnom svetu, gde je onda tu sam covek? Kakvi ce to ljudi ispasti iz generacija koje dolaze? Indoktrinisana stoka, nista vise.
Amerika je vec duboko zabrazdila, ali ona je ionako prvi eksperimentalni logor za sva zla.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

A mi ostali i pored toga što vidimo sva ta zla, sve to preuzimamo.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vesti i dešavanja

Post od mp3mp3 »

Green napisao:mp3mp3, ako tebi brate stalno treba Google asistent da te podseca na sve i svasta, e onda stvarno... :roll:
Mislim da nema potrebe da se vređamo. Tehnologije možemo i ne moramo prihvatiti, bitno je da ima opcija.
Ne mogu da verujem koliko osuda za podsetnik običan, aman ljudi.
Pre telefona poslovni ljudi su imali beležnik u kome su upisivali kada imaju sastanak ili bitne obaveze, neke datume. Asistent je samo digitalna forma toga, da ne trošimo papir i zaštitimo životnu okolinu :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

U cemu si ti osetio vredjanje? Ajde ne zezaj...
Ti podrzavas takav oblik tehnologije i komunikacije, ja sam kategoricki protiv, jer nas jos vise udaljava od nas samih. Vec sam pisao u nekoj drugoj temi o tome kako se previse oslanjamo na razna tehnoloska pomagala, ne razmisljajuci u kakvu nas to buducnost vodi. Po mom misljenju ta buducnost nikako nije svetla.

Ja jesam za to da moderna tehnologija olaksa i poboljsa zivot ljudi, ali se sa mnogim stvarima predaleko ide.

A zivot tih poslovnih ljudi koji su imali tefter za razne stvari mora da je bio prava nocna mora. Otpadale im ruke od silnog upisa teksta.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vesti i dešavanja

Post od mp3mp3 »

Elem...
Ne vidim ništa značajno novo u androidu P.
Verovatno ima puno skrivenih promena nadam se bolje perfomanse.

Adroid je jako napredovao, čini mi se da naredne verzije neće doneti puno toga osim peglanja bugova i sitnih dizajnerskih promena.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ipak, ne treba toliko u negativnom svetlu govoriti o obraćanju asistentu radi obavljanja određenih radnji. Recimo, meni je lakše da kažem Cortani da podesi tajmer za 3 minuta nego da sam podešavam ručno tako nešto. Korišćenje virtuelnog asistenta samo po sebi nema nikakve veze sa time da li će neko pričati manje ili više sa ljudima. OK, jedino to možemo reći za ovaj sličaj sa naručivanjem pice, i da, to me već podseća na jednu od epizoda najnovije sezone Dosijea X. Ali što se ostalih stvari tiče, to su sve odlične promene.

Pa osim toga, virtuelni asistent je samo fora, funkcije koje je telefon imao i ranije sad telefon i dalje obavlja, jedino što se naredba zadaje govorom. Kao kad bi neka bankovna aplikacija omogućila podršku za Cortanu, pa da korisnik može samo da kaže "Hey Cortana, u toj i toj aplikaciji mi kupi 20 evra". Naravno da je lakše tako nešto izgovoriti nego klikćati jedno po jedno.

Ja sam naveo primer sa Cortanom samo jer ne znam da li i Google Asistent ima tu mogućnost da ga developeri "nauče" šta da radi na koju komandu u njihovoj aplikaciji?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam gde da trpim nagađanja i curkanja za Pixele... Možda bi i tu godio poseban sub-forum? :D
Anyway,
https://www.forbes.com/sites/gordonkell ... ease-date/

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

Launching Europe's first 5G mobile network

https://www.youtube.com/watch?v=-174tB5yX60

Qualcomm i Nokia na delu
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Google Pixel 3 leaked fully

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^ Vrlo lepo: kod većeg Piksela je obrva savršene veličine, da je se ni IPX 2018 ne postidi, a kod manjeg baš minijaturna gornja i donja ivica - ali u odnosu na prošlogodišnje Sonijeve modele. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Ni prethodni Pixeli nisu bili neki rekorderi prodaje, ovi sledeci ce biti jos gori, pogotovo veci XL. A kladim se u sta hocete da ce biti oko soma dolara minimum. Puno srece, mamicu im prokletu...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti i dešavanja

Post od brankisha »

Au sto mi se dja jedna kamera. Prst u oko svima, a pri tom kamera kao ovi sa milion. Pixel je sledeci telefon. Definitivno malo menj Samsung. Samo cekamo V40, mada mislim da je slaba vajda od LG-a.
Zanimljivo da Pixel uopste nema jaku kampanju po USA koliko Apple i Samsung.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Vesti i dešavanja

Post od andriod »

Operator

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Vesti i dešavanja

Post od dejan87dex »

Google faces record $5 billion EU fine for Android antitrust violations


https://www.theverge.com/2018/7/18/1758 ... -antitrust


Opet pljackaju Gugl.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori