SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

Ne pratim ni ja, ali jednostavno ova metoda rešava problem male interne memorije, tako da ne može i jare i pare :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od Zile995 »

Ima u TWRP-u, tacnije u advanced delu, opcija Partition SD Card. Nisam probao, verovatno radi :)

Slika
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od acamatic »

Ja sam probao preko CWM i radi. Nisam imao sd reader pa sam morao ovako da odradim. To sam isto zaboravio da kažem.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

Zašto se mučiti sa TWRP, particionisanje Micro SD kartice možete da izvršite i preko app koja se zove AParted, free je na play store.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od Zile995 »

Ne, nego kazem da postoji mogucnost iz TWRP-a. :) Opusteno Nemanja ;)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od toda81 »

Znemanja, svaka cast na objasnjenju!
Note IV N9100 dual

stefanrudi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2015. 18:03
:: ...

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od stefanrudi »

znemanja, Ostao si nam duzan turtoriala kako prebaciti u potpunosti aplikaciju u sd karticu :)

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nesta »

Mogu li i ja da se nadovezuje pitanjem. Na mom tabletu iz aplikacije es explorer ne mogu da iskopiram fajlove sa memorije tableta na sd karticu. Probao sam i neke druge programe i neće. Ali fabrički my file odrađuje posao bez greške. Es Explorer javlja grešku i kaze mi da moram da odobrim pristup kartici ali ja to ne uspevam. U pitanju je Android 5.1.1. Pozdrav

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

nesta, Skini poslednju verziju FX explore-a sa Play Store i iz menija izaberi opciju Enable write access, kada se otvori seledeći dijalog box, izaberi SD karticu i to je to.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nesta »

Znemanja, imam instaliran fx explorer i našao sam tu opciju. Ali kada je aktiviram izbaci mi prozor gde sa leve strane pise recent a sa desne no items, a pretpostavljam da treba da mi negde prikaže sd card i da nju izaberem.... Isti ovaj meni sam uspeo da dobijem i iz es explorera ali izadje identičan ekran. Moguće da je nešto do sistema a ne do file managera....

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nesta »

Reših problem :) Instalirati apps2sd koji pored ostalog ima opciju sdfix, koja u stvari dozvoljava upis na sd karticu na nivou sistema. Posle ovoga treba restartovati mašinu i posle ovoga, upis radi bez problema. Probao sam i iz es explorera i iz fx explorera, radi iz oba. Mada mislim da je ovo androidu ne potrebno. Pogotovu sto npr. Samsungova fabrička file aplikacija po difoltu ima dozvoljen upis a ostale aplikacije nemaju i samo se izgubi vreme da se dozvoli nešto što ne vidim da bi trebalo biti zabranjeno [WHITE SMILING FACE]

nemanjav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2016. 02:48
:: Huawei G630

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nemanjav »

znemanja Pozdrav! Imam problem oko particije SD kartice na svom Huawei telefonu. Znači, prvi put ovo radim. Skinuo sam Mini partition tool i odradio prvi korak, ali izgleda nešto dobro nisam uradio...

SS: http://prntscr.com/9t71ho

Izgubio sam se ovde. :smutny:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

nemanjav, Ako ti I označava memorijsku karticu, onda klikni desni klik na karticu i odaberi Move/Resize. Kada se otvori prozor, potrebno je izabrati veličinu particije, taj broj se upisuje u polje Partition size. Posle toga se dobija se unallocated space u vrednosti koja je unešena u predhodnom koraku, tu zatim klikneš desni klik na unallocated space i izabereš Create, dalje ide po uspustvu sa predhodne strane.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nemanjav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2016. 02:48
:: Huawei G630

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nemanjav »

znemanja Išao sam na Move/Resize i upisao veličinu particije i kliknuo na OK i ovo mi je izbacilo. Kada kliknem desni klik na unallocated pa na Create izbacuje mi ovaj error: http://prntscr.com/9tgg15

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

nemanjav, Formatiraj celu karticu ponovo, pa kreni sa upustvom iz početka.Ti si pokušao da kreiraš particiju od svega 44MB.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nemanjav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2016. 02:48
:: Huawei G630

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nemanjav »

znemanja, Nisam baš najbolje shvatio to na koliko GB da je podelim uopšte. Da li po pola na svaku ili?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

nemanjav, Podeliš je onako kako ti želiš. Stavi 1 ili 2GB za ext4 particiju, a ostalo za podatke.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nemanjav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2016. 02:48
:: Huawei G630

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nemanjav »

znemanja, Format mogu odraditi preko ovog istog programa? Nisam baš najbolje upućen u to. Kontam da kad je formatiram gubim sve što je na njoj, ma da nemam nekih bitnih podataka. Sve te aplikacije mogu ponovo skinuti kad to sve sredim.

Može mala pomoć ovde: http://prntscr.com/9tk4tc Da li ostavljam sve ovako ili treba nešto promijeniti? Izvini što smaram, ali prvi put ovo radim pa ne bih da nešto zeznem. Hvala. :)

EDIT: Zanima me i da li postoji opcija da sačuvam podatke sa SD kartice nekako na kompjuter?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od znemanja »

nemanjav, Karticu možeš da formatiraš tako što otvoriš File Explorer/MyComputer, desni klik na karticu i format.
Podatke sačuvaš tako što jednostavno kopiraš sva sadržaj sa kartice na HDD.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nemanjav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2016. 02:48
:: Huawei G630

Re: SD kartica i kako prebaciti aplikacije na nju?

Post od nemanjav »

znemanja, Još jedno pitanje, ova Ext4 particija... je 'l ta treba biti veća, mislim je l' tu trpam aplikacije ili na onoj drugoj?

EDIT: Skontao sam ovo gore, već si mi rekao kako, nisam opazio.

Zanima me ovo što sam sve snimio od prije sa kartice, na koju particiju vraćam?
Poslednja izmena od nemanjav u Sub, 23. Jan 2016. 02:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori