Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
markolaza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 20:21
:: Nokia

Post od markolaza »

Ljudi,ajde mi kazite ako hocete kako se bese formatira memorijska kartica nisam dugo imao nokiu.Hvala unapred

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Menu > Tools > Utilities pa bi tamo trebalo da se nalazi Memory u nju udjes > Options > Format memory card .

pun1sh3r
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 26. Dec 2008. 04:06

Post od pun1sh3r »

jel moze neko da mi objasni kako to ide preko mts paketa ???hvala unapred... :oops: :unsure: :blinky:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pun1sh3r, Nema tu neke velike mudrosti,obavezes se ugovorom da ces koristiti njihov postpaid paket u periodu od dve godine,i u okviru paketa za odredjenu mesecnu pretplatu dobijes neki broj minuta i poruka(koji se u svim vecim paketima po mojoj racunici itekako isplati),a zauzvrat dobijes telefon po povlascenoj ceni.Ovo koliko znam,osim samog MTS,koji ima malo aparata u ponudi,rade i Alpha Copy,Tehnomarket,itd...

pun1sh3r
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 26. Dec 2008. 04:06

Post od pun1sh3r »

a ok mada ja sam za samo mts karticu ne i te njihove fore sa racunima i ugovorima..ne bi oni to radili da im se ne isplati... 8)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pun1sh3r, to je vec tema za neki drugi deo forum,ali ja sam postpaidom vise nego zadovoljan.Za iste pare mesecno dobijem drasticno vise razgovora i poruka.Broj i operatera ionako nemam potrebe da menjam,tako da mi te dve godine ne znace nista..uostalom,evo proslo je vec vise od godinu otkako sam potpisao....

markolaza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 20:21
:: Nokia

Post od markolaza »

Da li zna neko kako da povecam digitalni sat na displeju ? I da li uopste moze ? Hvala unapred na odgovoru.

neca_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 15. Okt 2008. 18:16

Post od neca_zmaj »

ja koliko znam ne moze...:-/
ne znam dal eventualno postoji neki program za to,ali sam siguran da postoji tema koja bi ti pokazivala sat maltene preko celog ekrana...ne znam dal sam ti uopste pomogao,ali... :smutny:

dadinho
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 11:19
Kontakt:

Post od dadinho »

Ja mislim da moze ali sa novim sv.20.149.. ides na "theme pa screensaver pa play now... i pojavi se sat kao screensaver i valjda jos i menja boje :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ljudi,ja kad nakacim fon na komp i pokusam update,dobijem obavestenje da je 12.046 najnovija verzija koja postoji. :blinky:

Kako da odradim update?I jos jedno pitanje:kako se radi OTA update?Zar ne bi trebala da postoji stavka za to negde u meniju telefona?Please,neka me neko prosvetli :D

Inace,ne znam da li se nekome desavalo,ali primetio sam povremeno zamrzavanje telefona pri nekim akcijama.Recimo,nalazim se negde u meniju,i klikcem na "nazad" medjutim nista se ne desava,a nekoliko sekundi zatim,on ocita sve te klikove,i izbaci me skroz nazad na homescreen.Takodje,danas kad sam se kacio da proverim sta ima u "download" sekciji,prijavio je gresku pri azuriranju kataloga i zablokirao,non stop je prijavljivao tu gresku u krug,i jedino gasenje je pomoglo.Da li su se nekome desavali ovakvi bagovi,ili zamrzavanje uopste?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

araphel, problem je verovatno u product codu.Promeni u balkan a ako vec imas njega onda update jos nije izasao za sve codove.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sale_M, fon je legalno pazaren kod distributera,tako da je i product code odgovarajuci,tojest za bakan......a na koji fazon da pdradim OTA?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Malo mi je zbunjujuc taj OTA update.Po pravilu bi trebalo da definises acces point i to je to,jer bi fon onda online trebalo da updatuje novi sw odnosno trebalo bi da su svi parametri kao host i ip adress i ostali da vec budu podeseni,ali evo ni kod mene nije tako sad na n82 i nemam mogucnost da odradim a na n73 sam mogao bez problema, :wacko:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sale_M, ali ja nigde u meniju telefona ne vidim ni samu opciju za OTA update,a kamoli podesavanja za isti,to mi je problem....

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

araphel, na 5800 je settings/phone/phone managment/device upade :)
Nokia C6

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tehno maniac, malo je drugacije kod mene na N78,ali evo uspeo sam,upravo se azurira...Preko OTA je nasao noviju verziju,ali preko NSU nece :uhuh:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Dakle,uradio sam update sinoc,ali nije proslo bez frke i nesrece :lol: Prvo sam se zeznuo sto sam radio update na hackovanom telefonu,jer se nakon update-ovanja skroz zablokirao,nije hteo da odradi ni restore podataka,ni da odradi instalaciju ili deinstalaciju :blinky: Morao sam skroz da ga vratim na factory settings,pa da pobrisem sve vezano za hack,tek onda da uradim restore. jos jedna stvar,sa novim softverom,Garmin je nestao,i morao sam dodatno da ga instaliram.jos ne znam da li radi,jer mu obicno treba po 5 minuta da ulovi satelite na hladan start,a nisam jos bio napolju na toliko dugo :D Nadam se da se nije nesto nacisto pobrljavilo,pa da moram sve ispocetka,i mape da ubacujem,i sve zivo. Sledeci problem koji se pojavio je da je ikonica pisma non stop blinkala,a da pritom nije bila frka za poruke uopste.Na sim kartici sam imao storovano oko 18 poruka,i bez obzira sto je bilo mesta za jos,ikonica je blinkala sve dok njih nisam obrisao,i tek posle toga i restarta je sve u redu.

Evo sta primecujem kao razliku:meniji se nesto bolje ponasaju...efekti prelaza izmedju menija su nesto cistiji i tecnije idu,ne desava se da seckaju kao ranije.navi wheel radi preciznije,i to se definitivno oseti.Dobio sam opciju azuriranja aplikacija,pored opcije download.Nije losa fora,ali nije ni preko potrebno.Muzicki plejer ima minijaturne kozmeticke izmene,ali jedva da sam ih i primetio...zvuk za zvucnicima je definitivno jaci,slusalice jos nisam probao...osim toga,ne vidim neka bitna poboljsanja niti razlike,osim sto je zamrzavanje i kocenje nestalo...za sada.... :wink:

pun1sh3r
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 26. Dec 2008. 04:06

Post od pun1sh3r »

tj ne mora da bude al zasto si ga hackovao prethodne araphel, to mene kopka :D tj zanima,pa ako mozes ti mi objasni :oops:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

pun1sh3r napisao:zasto telefon mora da bude hacknut da bi ga updatovao...?
Nije on to ni napisao ;)
pun1sh3r napisao:al zasto si ga hackovao prethodne araphel, to mene kopka
Da bi mogao da instalira app ili igre bez potpisivanja sertifikata naravno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Posle par dana a najnovijim softverom moram iskreno da kažem da izuzev stabilnosti,nema nikakvog drugog značajnog poboljšanja.Moji inicijalni utisci da je zvuk zači su možda malo i splasnuli,tojest,na slušalicama i nema neke razlike,možda je malo jače.Zanimljivo da mi je multimedia meni od apdejta skroz pošizeo i u now playing opciji prikazivao pesmu koja već neko vreme uopšte nije u telefonu,i tek jutros se dozvao pameti :o

Uglavnom,sad sve radi kako treba....E,da,ništa od hackovanja nove verzije softvera...neće da može :cry: Doduše,ionako nešto nemam šta bitno da ubacujem,jedino me nervira što mi sad Handy Blacklist koji je ranije radio normalno,odjednom prijavljuje da je 14 day trial :blinky:

zaključak,vi kojima dvanaestica radi ok,nemojte se ni mučiti da radite update.Realno,poboljšan rad navi wheela i par kozmetičkih promena nisu vredni cimanja,naravno,osim ako vam dvanaestica zadaje muke,kao što je meni.

Još samo jedno zapažanje:iako sam i pre apdejta stavio Maps 2.0 sada izgleda nešto drugačije.Ima dosta više opcija u meniju.Koristim garmin,pa još nisam isprobao u čemu su razlike,ali probaću pa javljam ako nekog zanima.

:wink:

Odgovori