Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Pa ja evo recimo nemam nikakve primedbe na mob, osim sto mi se izgulio navigacioni pad(onaj sivi kvir) sa desne strane :x :x :x To telefonu od 250,300 evra nebi smelo da se desi :uhuh: A drugih zamerki stvarno nemam :P
Sale_M, ima ta opcija, samo kliknes na bilo koji kontakt "Options" i imas "copy" ti tu kliknes i ako si na sim kartici izaci ce ti "Phone memory" i ti samo kliknes ok i to je to. A ako si pak na mem. telefona(tj. brojevi su ti u tlefonu) isti postupak samo ce ti izaci "sim memory". A naravno pre toga ides na "Mark/unmark" pa onda na "mark all" ako hces sve kontakte da prekopiras :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja nemam ni jedno loše iskustvo sa samim fonom do sada,otkako sam bacio firmware 20.149 na njega,samo reči hvale.Imao sam tu frku sa porukama,ali otkako je pao format i skinut Conversation program,nema nikakvih problema.Što se zvuka tiče,nalazim da mi je telefon preglasan.Držim melodije za zvono na 50% jačine,i to je sasvim dovoljno.Kod slušanja muzike nisam naišao ni na kakav problem sa distorzijom zvuka.ne koristim bass boost doduše,ali sam ga probao.Držim ekvilajzere podešene na Rock,jer je to najoptimalnije za ono što slušam,i veoma sam zadovoljan.Otkako sam kupio i Nokia BH503 stereo BT sluške,apsolutno sam prezadovoljan muzičkim doživljajem koji telefon pruža.Na 70% je sasvim dovoljno glasno da kida uši :wink:

Što se tiče same izrade telefona,kao što sam pri početku teme negde rekao,smeta mi malo što se zeznuto skida i stavlja poklopac baterije,i to je otprilike to.Ionako to jako retko radim.Ništa se nije izglilo,iskrivilo ili ogrebalo.Doduše,telefon je od prvog dana uvek nošen u futroli,a pre jedno mesec dana sam mu uzeo originalnu Nokia CP292 futrolicu koja je baš za njega,i ona ga baš lepo čuva,a da je pritom sve na telefonu upotrebljivo i bez vađenja istog iz futrole.

Razumem da nekome može da zaadne loš i problematičan primerak,ili da ne dobije ono što je očekivao,ali ja sam sa svojim primerkom jako zadovoljan,i ovo mi je posle dužeg vremena prvi fon koji je više od 3 meseca kod mene,a da ga posle tog vremena nisam stavio u fioku,i otišao i kupio drugi.Sad kad sam mu izbacio sve sitne bugove koji su nastali međusobnom nekompatibilnošću nekih aplikacija,ovaj telefon ispunjava dobro sve moje potrebe.Čak se usudim da ponekad i neki kraći Word dokument otkucam na njemu :) Ne bih ga nikako menjao...do daljnjeg :roll:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Fox, Meni kuciste 82-ojke ipak deluje kvalitetnije.Sto se tice os-a vrlo su slicni,najbitnije razlike su dva nova prikaza menija,vrlo lepi efekti tema i umesto Galerije koristi se program Photos gde su samo slike.
Inace navy wheel nije los mada ne radi svuda u meniju i pomenuo bih jos fm transmitter mada i on ima nesto slabiji signal.
wasssup, hvala ti,snasao sam se,ali je stvar bila u tome da su mi svi brojevi sa kartice pobrisani,jer jednostavno ih nema.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Sale_M, da probas da uradis ovo:udji u kontakte i na bilo koji kontak klikni options/settings/contacts to display i tu stikliraj "SIM memory" i videce se! :wink: Ako su tu, naravno :lol:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Probao sam sve,ali nema ih,verovatno su nekim nacinom izbrisani.
Svidja mi se sto je baterija jaka,bas drzi i primetno duze od n82.
Sto se tice zvuka bas sam se razocarao zbog ovog "krcenja" ali uzimam neki dobar mp3 player sutra pa cu preboleti nekako.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

A baterija je stvarno extra, dva dana bez problema sa maximalnim opterecenjem, jedino ga wlan iscrpi malo brze, ali tako je kod svih telefona. A cekaj, i na sluskama ti krci :? ? Meni se sasvim solidno cuje, pogotovu na sluskama(philips SHE2750). Cak puno bolje od vecine mp3/mp4 playera sa kojima sam se susretao :? Ne znam do cega bi mogao biti problem.... A koju versiju FW imas? Mozda bi se update-om to resilo, ako nije zadnja verzija...
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Znas kako glasnoca je sasvim dovoljna ali cak i na flat podesavanju eq-a a da ne pricam o bass bosteru mnogo krci i basovi se totalno izoblicuju.mislio sam da je do softvera kad sam imao 12-icu ali evo sad i sa 21 je ista stvar.
pozz
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Sale_M, jesi li pokusavao neke druge slusalice, mozda je do njih. Jel se to javlja samo preko slusalica ili i preko zvucnika???

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ma probao sam sa tri razlicita para,definitivno nije do sluski.A i zvucnici nisu bas sjajni,recimo cini mi se da se na n82 lepse culo iako su ovi od n78 malo glasniji.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Onda ocigledno nesto do tvog aparata nije u redu, i to je vjerujem stvar hardverske prirode, jer sa 2 verzije softvera ti se javlja isti problem, a probavao si i vise razlicitih slusalica, jbg.......... :dry: :dry: :dry:

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

:o Pa bas mi je zao :smutny:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

dadinho
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 11:19
Kontakt:

Post od dadinho »

Ma ok je sve sa tvojim aparatom samo sto si ti navikao na malo bolji zvuk pa ti je cudno sad kad si presao na n78. I ja sam se u pocetku bio malo razocaran sa zvukom na n78 ali nista strasno. :)

evo sta su rekli ovi sa gsmarene za audio quality..

"We certainly hoped that the audio quality of Nokia N78, unlike that of Nokia N82 would be at a good level but, unfortunately, this was not the case.

Our audio quality test showed that N78 has problems in several areas including extremely high intermodulation distortion and total harmonic distortion levels. The rest of the reading are also far from being impressive, save for the decent frequency response. So, even though the 3.5mm standard audio jack provides compatibility with a huge variety of headphones, you shouldn't set your hopes too high in terms of audio quality."

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sto je najgore,ja sam ovaj citat procitao ali sam ga i zaboravio i mozda se nadao da nije bas tako,jbg.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Sale_M, Ja i dalje uz najbolju volju nisam uspeo da reprodukujem rezultat o kome ti pričaš (distorziju i krčanje) ni na jednom podešavanju. Sve mi jako lepo funkcioniše,i na zvučnicima i posebno na sluškama. Da nije nešto hardverski,do samog 3,5mm jacka?Šta znam,možda je oštećen ili nešto.Lupam jer se ne razumem mnog,nisam veliki audiofil niti poznajem elektroniku u tom smislu,ali kod mene zaista nema našta čovek da se požali,pa mi čudno da si ti toliko razočaran.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa pazi ne treba biti veliki strucnjak da bi primetio kad se zvukovi pojedinih instrumenata izoblicuju,npr. slusas dobro poznatu pesmu i tacno znas kako zvuci svaki njen deo i onda naidjes na deo pogotovo kad su basovi u pitanju kada se zvuk totalno izoblici pracen sa nekim krcenjem i pucketanjem,taj pojam naziva se distorzija.
Sto se tice 3.5mm jacka sve deluje da je sasvim ok,sto se tice samog hardvera,mada dao si mi ideju da se obratim nekom boljem serviseru u slucaju da je ovaj problem neka vrsta softverske gresaka koja bi se eventualno ispravila dobrim flashom. :wink:


Sto se tice ostalih utisaka sve vise sam zadovoljan a najvise kao sto rekoh inzvanrednom baterijom,solidnom kamerom koja je u klasi n73 sam softver je takodje sa efektima vrlo dopadljiv,ekran daje primetno zivlju sliku od onog u n82 a dizajn telefona mi se posebno svidja.Ne zurim da ga prodam,zato sto mi sutra stize mp3 plejer,ako naidje dobra ponuda prodajem ga,ako ne rado cu ga koristiti jos neko vreme.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Imam nokiu n78, i ne mogu ni preko nokia playera, a ni preko real playera da pustam mp4 video klipove, izgleda da se sjebao neki drajver... sta da radim???
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Barbarosa
Banned
Postovi: 56
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2009. 01:18

Post od Barbarosa »

Sale_M, pazi,i ja sam imao problema,samo na n82,ali update sa nokia software updaterom nije pomoglo...odneo sam tamo gde sam kupio fon,odradili mi flash bez problema,i sve je kasnije bilo ok...mislim da odnes na jedan dobar flash kod dobrog servisera,sada nisam siguran da ce se srediti,ali ako ti pare nisu problem,vredi pokusati :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Dosta zadnjih modela nokjinih telefona su bili problematicni i imali su razne probleme i neke softverske greske pa sam mislio da i ovaj moj moze da se sredi preko box-a,mada videcu jos sta da radim.
Postoji neko kopromisno resenje za ovaj moj problem a to je da se u ekvilajzeru basovi malo spuste i onda nema problema,ali je zato zvuk siromasan za moj ukus :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Stefan9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 11. Mar 2009. 05:50

Post od Stefan9 »

Evo opet mene imam jedan problem. Posto NSU i dalje ne prijavljuje nov firmware odlucio sam da odradim update metodom preko telefonoa direktno. Ali pri svakom pokusaju nakon sto potvrdim na Accept pokrene se download na kratko a zatim dobijem poruku "Error Occurred. Software update must be restarted".

Pitao sam na Nokia forumu ali nema odgovora. Verujem da se nikome medju vama ovo nije dogodilo pa u tom slucaju da li mi preporucujete neke resete, formatiranja, reinstall, mozda pomogne? Ili da nosim u Mobis ali nikako ne bih zeleo da im ostavim telefon?

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

To se i meni desavalo kada sam pokusavao da updateujem preko gprs-a(mts mreza), zasto-neznam :chytry: I restartovao sam mob, i bateriju vadio i nista nije pomoglo...Ali sam se onda nakacio na wlan mrezu i bez problema skunuo update. :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Odgovori