Nokia Dual sim napokon i S40 qwerty

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Nokia Dual sim napokon i S40 qwerty

Post od Dostaje »

Prema recima nokia je izjavila da ce u 2010 izbaciti pregrst aparata medju kojima su novi DUAL sim telefoni kao i qwerty tastatura prvi put kod s40 ;-) sta ce biti videcemo!

Vredi procitati: http://media.corporate-ir.net/media_fil ... CMD_09.pdf fajl je tezak 51 mb zato ko nema brz net neka ne pokusava da otvori ;-)
http://www.gsmarena.com/series_40_is_ge ... s-1345.php

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Mislim da je to sto i nokia pocinje sa dual sim telefonima,da je ta tehnologija dovoljno razvijena i pouzdana da bi jedna nokia smela da je ubaci u svoj portfolio,a verovatno su uvideli da je samsung uzeo lep deo kolaca u ovom segmentu(takodje i u segmentu dumb ts telefona)
D500&E71

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Добро су се сетили.
Касне и то лепо,ваљда ће почетни модели имати неку ок цену.
Слобода или смрт

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

bestboy, cena nece biti niska 100% :-D jer vidim kako je samsung jeftin :-D telefon u toj klasi bez dual sima je upola jeftiniji :-D sto jepo meni precenjeno :-) Ali u slucaju da budu prihvatljive cene nokia ce napraviti prav potez :-D

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

možda i budu OK cene...
pogledajmo kako je tržište aparata sa ekranima na dodir postepeno razijalo i menjalo cene-setimo se nokie 7710,ili starijih nokia net-tableta... [cene katastrofa...]
pa onda-epl izbacio iPjon-u roku od recimo godinu dana smo dobili recimo 5530 [sasvim ok aparat,po meni ga samo osakatili za 3G i dijagonalu ekrana] koji na zapadu košta oko 180 evra što je relativno pristupačna cena za aparat te klase...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ma cim se jos vise omasovi proizvodnja/prodaja dual sim kroz vise brendova pasce i njima cena,barem 25% u odnosu na ovu sadasnju....jbg u tom segmentu je jedini ozbiljni igrac trenutno samsung (+ more kineza sa 2 ili 3 kartice),ali kada dosje nokia,pa SE cene ce ici dole...
Mislim da su veliki operateri glavna prepreka vecoj ponudi dual sim telefona jer to njima najmanje odgovara,jer neko ce pored primarne kartice uzeti i sekundarnu (vrlo verovatno nekog drugog operatera) da bi na njoj korisito promocije i pogodnosti!
D500&E71

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Gde nadje da poredis iPhone i 5530, mislim ok, ali iPhone ima daleko vise mogucnosti, mada ok. Iskreno Wi-Fi je vise nego dovoljno sto ima jer iako jedini Telesmor ( ovoga puta moram tako da ga nazovem zbog skupih megabajta ) ima 3G u Leskovcu ( mislim ima i Lelekom, nego aktivacija je skupa i nisam imao prilike da koristim upravo zbog toga ), nije mi zao sto nema isti. Onog trenutka kada se uvedu pristojne cene, onda moze da se racuna na 3G.
Bas se pitam kako ce Nokia da se upusti u vode dual sim-a jer bi bilo glupo da samo Samsung jedini bude tu, a i muka mi je od kineza i njihovog glupog SW-a ( cast izuzecima, vidjao sam neke dobre kopije koje imaju pristojan SW npr. kopija 6700 ), ali opet ne bi bilo lose razbiti monotoniju.
Kao sto rece Dostaje, ako Nokia malo spusti tenziju sto se tice cena, valjda bi i trebalo da se bolje prodaju od Samsunga, mada to cisto sumnjam jer i onaj General Mobile nije nista bolji na nasem trzistu, a opet i to je made in China, tako da je opet relativan pojam kolike ce biti cene...
Nokia Lumia 630

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

nije se radilo o tome dal` je bolji iPjon ili nokiin bilo koji aparat...
radilo se samo o tome da je potrebno da neko veeelik pokrene neki posao da bi se pojavila realna konkurencija...
pa sam dao za primer Epl i pokretanje fame sa ekranom na dodir...koliko je bilo popularno/zastupljeno to pre iPjona,a koliko posle-danas većini koja kupuje aparate [oni što im je bitno da budu lepi] je najbitniji tač-skrin,i ništa više...
pa tako vidim i ovaj nokiin potez-kada ona uđe u posao takve prirode-ništa više neće biti slično današnjoj situaciji... [nadam se!]

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Aha, kontam. Meni TS je iskreno bio potreban radi lakseg surfovanja netom, a za ostalo manje vise.
cenobite napisao:I ovaj nokiin potez-kada ona uđe u posao takve prirode-ništa više neće biti slično današnjoj situaciji...
Takoreci, to je sigurno, samo je pitanje u kom kontekstu ce se to obelodaniti.
Nokia Lumia 630

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Jel ima nekih novih informacija o ovim dual sim telefonima? :roll: :roll: :roll:

Nadam se da nisu odustali od ovog projekta. :D
Sony Xperia P

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »


BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

qwerty s40 je vec izasao tako da nemoj da pricas kad ne znas. I zove se c3 evo link pa pogledaj. pozz

http://www.gsmarena.com/nokia_c3-3269.php

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Jel pocela prodaja ovih dual sim telefona? :roll:

Jel ih ima u ponudi na nasem trzistu? :roll:

Koje su projetkovane cene za ove modele,odprilike?
Sony Xperia P

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Imas teme ovde na forumu sa tim informacijama:
viewtopic.php?t=20995
viewtopic.php?t=20996

Odgovori