Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Stefan_Mcgrady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 10. Jan 2010. 14:55

Post od Stefan_Mcgrady »

ne znam da li je ovo pravo mesto za moj problem ,ako nije recite da brisem komentar ...ovako imamm problem sa ovim tel,kada kliknem na podesavanje u bilo kom folderu,meniju,u trenutku zatreperi ekran kod tog dela gde se otvara to podesavanje ...ako neko zna u cemu je problem bio bih mu vrlo zahvalan na pomoci ...pozzz

Deni_NS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 17. Apr 2010. 14:01

Post od Deni_NS »

hteo bi da pitam samo, posto sam dobio fon iz amerike, a sa rogers je zakljucan, mislim radi meni sve ovako, ali problem je sto ne mogu da postavim ringotone veci od 600 kb jer je zakljucan na taj rogers :x pa je moje pitanje jel ja mogu opusteno da promenim product code bez obzira sto je moj model E71-2, a ne E71-1 i sto ne pise RM-346 nego RM-357???

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ja imam pitanje vezano za bateriju. naime fon sam uzeo polovan, ali ponajvise zato sto sam procitao mnogo pozitivnih komentara na isti...ja sam prezadovoljan kako telefon radi, promenio sam mu produkt kod i ubacio najnoviji softver, odmah po uzimanju telefona, sve funkcionise besprekorno, sem baterije... punjac kojim punim bateriju je AC-3e Nokia orginal naravno, baterija je isto orginalna, nakon skidanja sa punjaca prodje par sati i ode prva crta, a ubedjen sam da sa prvom crtom baterija telefon treba da prezivi bar jedan ili cak i dva dana, nisam neki zahtevan korisnik, uglavnom samo stoji, a crte odlaze li odlaze...jedva moze da sastavi dva dana al da se ne pipa telefon uopste...imam onaj program kojim proveravam sta je ukljuceno i nista mi nije aktivno od programa ? sta je problem, ima li neko ideju ?

dulebl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 18:02

Post od dulebl »

Pozdrav,

Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne. Naime, imam E71 koji ne moze da "uhvati" 3G signal na m:telovoj mrezi (BiH). Trenutno sam na dual modu, ali sam pokusavao i sa UMTS modom rijesiti navedeni problem ali bez uspjeha.

Tacan model telefona je E71-2 RM357 0569371, za kojeg kazu (Nokijin forum http://discussions.europe.nokia.com/t5/ ... m-p/462027) da je za americke frekvencije i da 3G ne pase za "nase", tj. evropske, operatere.

Deni_NS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 17. Apr 2010. 14:01

Post od Deni_NS »

kostadin, ja sam isto odradio update i promenio product code na najnoviji SW ali ja nemam takvih problema sa baterijom...najbolje bi ti bilo da odes do servisa, mozda je neki hardverski problem... eto ja ga na primer nemam, ti ga imas, a imamo isti najnoviji SW...tako da jedino sto ja kontam da moze da bude je nesto u vezi hardvera kad je softver u redu....

dulebl, mreza nije toliko jaka da bi uhvatila tu jacinu konekcije...za Bosnu ne znam, ali za Novi Sad znam da nekad jedva u centru uhvatim 3G i u Beogradu isto tako... e sad mozda je problem sto imas americki taj E71-2...probaj sa updateom mozda se nesto popravi...

dulebl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 16. Avg 2010. 18:02

Post od dulebl »

Deni_NS, imao sam do sada E66 i E52 i 3G je na njima radio bez problema....m:tel generalno nema problema sa signalom, barem u Banjaluci odakle sam. Update sam stavio najnoviji (500.21.009), medjutim desava se isto....

Sta kazu ostali? Ideje, prijedlozi...etc

Deni_NS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 17. Apr 2010. 14:01

Post od Deni_NS »

dulebl, ne znam sta da ti kazem, ja ti kazem moje iskustvo da nema na svim delovima pokrivenost za 3G mrezom, tako da to je to...

benkam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2007. 17:01

Post od benkam »

Pozdrav svima,kupio sam nokiu E71 i stvarno sam prezadovoljan telefonom,elem imam jedan problem nisam znao da sa njom na memorijskoj kartici idu neki instalirani programi koji su stvarno korisni,pa sam bez provere cega ima na kartici istu odmah formatirao :( Sada me intresuje dali updateom softwarea na telefonu updateujem i memorijsku,odnosno dali ce se vratiti na karticu ono sto je bilo na njoj prilikom kupovine?

Unapred zahvalan
miroslav

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Posle apdejta ces samo dobiti novu verziju softvera, a ono sto si imao na mem. kartici se nece vratiti posto si je formatirao. Moraces ponovo instalirati programe.
Pogledaj upustvo >>OVDE<< kako se radi apdejt.
Tema sa korisnim programima (samo opisi, jer je PIRATERIJA ZABRANJENA): viewtopic.php?t=8377

milos85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2010. 14:48

Post od milos85 »

Ljudi, pomagajte, poludecu.
Kada hocu da pokrenem kamericu pise mi "camera: feature not supported"
rstartovao sa fon i vratio na fabricka podesavanja ali i dalje ne radi.
Cak su mi i flesovali i opet nece.
E sad, kad mi je flesovan telefon od tad mi ne rade , tj znaki koji uz sift otkucam u poruci se ne poklapa sa znako koji izadje na ekran.
Moja tastatua je ona sto joj je Y dole a Z gore, sad mmi kuca obrnuto , a i ostale znakove, tipa zarez, upitnik i ostalo.
Kako da vratim te znakove na svoje mesto i kako da podesim kamericu. Molim vas za odgovor

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Probaj da izvadis memorijsku karticu i proveri da li radi kamera. Ukoliko i dalje imas problema moras odneti u neki ozbiljniji servis da provere sta je kvar.
Sto se tice zamene slova, telefon ispod baterije ima svoj produkt kod i taj kod treba da se kuca kada se radi apdejt. Oni su ti stavili neki drugi kod tj. za drugo geografsko podrucje pa je zbog toga doslo do zamene.
Pogledaj upustvo >>OVDE<< kako se radi apdejt.

milos85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2010. 14:48

Post od milos85 »

hm, sto je najgore kamera je radila dok nisam ubacio mem karticu. probao sam da je izvadim i uplaim kameru ali i dalje nece :S

milos85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2010. 14:48

Post od milos85 »

znaci, ako hocu da mi se vratie znakovi na mesto koje im je na tastaturi moram prilikom flesa da upisem product code sa telefona, ane one balkan product cod?

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pozdrav!
Možda je negde već pomenuto, ali ne mogu sada da tražim...
Da li i kako se mogu sms poruke prebaciti sa e71 na računar u nekom čitljivom obliku, sa sve detaljima vezanim za poruke?
Nije mi do sada trebalo ali mi je to postalo preko potrebno.

P.S. Rešeno sa PCSuite...
Nokia e71

Neshke24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 22:10

Post od Neshke24 »

Ljudi, meni bi trebala jedna informacija... :lol:
Da li je moguce pisati cirilicom poruke?
hvala unapred :)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

ikiM, sa ovi suite je jos lakshe.
samo podesis sta zelis da ti se sinhroznizuje kad prikacis fon na komp.

bas lagano!

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Ја нисам успио да пронађем ни Балкан код, а камоли ћирилицу :?

postexister
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 19. Okt 2010. 01:57
Lokacija: Cacak

Post od postexister »

jel postoji neko podesavanje da email ne koristi gprs vec wlan? prilikom podesavanja yahoo mail-a mobilni je bez ponudjenih izbora automatski koristio mts gprs. Jel moze da se koriscenje gprs-a iskljuci? Tako bi bar bio siguran da automatski telefon ne trosi kredit ako email stigne.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Имаш у подешавањима налога, или у подешавањима врста конекције, нисам сигуран пошто не користим мејл на е71

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

postexister, imas izbor mreza u connection settings.
meni je podeseno na telenor internet, i konektuje se na svaka 2 sata, jer mi je bitno da dobijem postu i kad nisam u wifi zoni.

Odgovori