Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Vrlo jednostavno,povezi mail sanduce u onlile modu preko wifija ili gprsa i ne rskidaj vezu po izlasku i eto ti meil u realnom vremenu.Drugacije nije moguce jer za rad email poruka je neophodan internet protok.

bleja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 03. Dec 2010. 17:50

Post od bleja »

e ova nokia vise najgori telefoni ikada!!!!
krenem softver apdejter...sve super...puf...diskontetuje se...
ajde probam opet sve super extra...puf isto...
tange frange odradim ja nekako na nacin na koji ni sam ne znam kako,odradim na najnoviji softver,promenim product code preko nss i sve super...
kad danas da prebacim slike posto prodajem e71...kad ono bodem ko lud nema...
udjem na ovu temu,procitam,bakcem se vec sat vremena,brisi,instaliraj,reinstaliraj,brisi cable drajvere...ma nista...
ajde pomagajte mi imam slika dosta,zao mi je da ih izgubim...
ps nemam memorijsku pa ne mogu preko mass storage-a...samo pc suite..

General
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2011. 18:07

Post od General »

ne znam da li je ovo pravo mesto za moj problem ,ako nije recite da brisem komentar ...ovako imamm problem sa ovim tel,kada kliknem na podesavanje u bilo kom folderu,meniju,u trenutku zatreperi ekran kod tog dela gde se otvara to podesavanje ...ako neko zna u cemu je problem bio bih mu vrlo zahvalan na pomoci ...pozzz
Ovo je pitao neko na 55strani ali nije dobio odgovor a ja imam isti problem pa ako neko moze da odgovori? Ps.danas sam ga uzeo i sve normalno radi osim sto to malo bode oci.Hvala :wink:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

bleja, sve si napisao, ali te nista ne kontam :D Znam da si imao problema sa tim fonom, ali rekao sam ti da uzmes kabal od nekog druga pa da pokusas ili da odes u servis i da pokusas sa njihovim kablom...
General, ako si ga danas uzeo, onda ga odmah i zamijeni jer mislim da je to do ekrana... Vrlo moguce da je u toku transporta telefon nekome ispao ( iako ne mora da budu neki vidljivi tragovi
pada ), ali to je vrlo vjerovatno... Ako si ga uzeo polovnog, eto ti odgovor. Ako je nov, reklamiraj :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

General
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2011. 18:07

Post od General »

Zavodnick hvala na odgovoru! Inace sad kad sam se malo vise udubio nije TO problem,sta vise nemam problema jedino sto me malo muci je kad udjem u galeriju i krenem da listam slike,na prve dve uvek onako kad krenem da spustim zatreperi(kao da kroz sliku prodje linija pozadine ekrana) i eto samo mi je to problem.Posle kad nastavim da listam nema tih problema ! Da li je to normalno ili moze da se resu updatem softwera? HVALA jos jednom!!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

General, update software-a moze da ti pomogne oko nekakvih software-skih problema, ali mislim da je ovo problem hardware-ske prirode... Da li se to desava samo u Galeriji ili se to uvijek desava, odnosno u bilo kom meniju i podmeniju ?! Probaj da odes u muz. meni, pa tamo listaj pjesme pa mi reci... Da li ti telefon "zaledi" kad tako nesto listas? Koji software imas ?! :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

xentonix
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 25. Jan 2011. 00:21

Post od xentonix »

поздрав другари,
имам неких недоумица у вези апдејта..
значи, задњи пут када сам радио апдејт пукло ми је све на пола и телефон је био "мртав".
онда сам некако успио да убацим софт преко JAF-a тако да је телефон прошљакао опет..

тренутна верзија софта је: 500.21.9
видим да има и једна новија, 501.21.1

е сад, не бих ја то ништа дирао.. да нисам наручио нову маску је л`.. а на њој је qwerty тастатура а ја тренутно имам qwertz..

сад ме занима.. који продукт код бих требао да ставим да могу ићи на ову најновију верзију софтвера? гледам сад на НАВИФИРМ ову листу доступних софтвера за РМ-346 и видим да су сви "брендед" тј. да су рађени за неку мрежу? да ли то значи да ћу онда имати оне лого-е те мреже или..?

у принципу питање је следеће, има ли икакве шансе да задржим српски језик у телефону а да притом направим промјену са qwertz на qwerty?
ако нема.. који продукт код бих требао да упишем за 501.21.1 да добијем нормалну qwerty тастатуру без неких зезанција са туђих мрежа?

и да, још једна ствар.. пошто ми сад телефон није "мртав" са чиме радим апдејт, Phoenix или JAF опет?

ето, мало сам одужио и запетљао, надам се да не замјерите. :)
поздрав из бања луке :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

QWERTY - 0567605 (nema srpski jezik);
QWERTZ - 0559566 (ima srpski jezik).


xentonix, Pogledaj prethodnu stranicu, bice ti sve jasno :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

nemkocic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2011. 17:31
Lokacija: BG

Post od nemkocic »

ej caos drugari....
imam dva pitanja...
prvo, ja u connections uopste nemam PTT opciju... da li moram nekako da je upalim, da li znate u cemu je problem..??
a drugo, cak i kada bih je imao, da li to cudo radi u nasim mrezama, da se ne maltretiram bez veze...?

hvalaaa

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

nemkocic, hehe prvo treba da pogledas koja ti je verzija software-a, odnosno za koji dio svijeta software je pravljen... A druga stvar... Zivim u Republici Srpskoj tako da nemam blage da li to PTT radi ?!
I da, da li ti je telefon skinut s neke mreze i sa koje ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

nemkocic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2011. 17:31
Lokacija: BG

Post od nemkocic »

uf, komplikacije :) pa jel radi tebu u RS...?
telefon mi je skinut sa vodafonove mreze... i nemam pojma kako da proverim za koji deo sveta mi je pravljen software... :)
ali me jako cudi sto ta funkcija ni ne postoji... znaci nema ikonice... kontao bih da da je ikonica tu pa da nece da se pokrene... ali ovo me bas zbunilo.....

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Pa onda ti uzmi Nemesis program, skini ga s neta i vidi koji je code tvog telefona i onda ces lako naci za koji je dio svijeta pravljen... Pa o tome ti i govorim ( sto ta funkcija ne postoji )... nije telefon isti za americko, azijsko i evropsko trziste... A ako neka mreza ima taj tel na prodaju, onda je svoje nesto ubacivala u software, a nesto izbacivala, pa je vrlo moguce da zato to nemas...
I kao sto sam vec rekao, NEMAM POJMA DA LI TO RADI U RS, jer oko toga ne cackam, a i ne treba mi previse... A i uostalom, zasto ce ti push to talk ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

nemkocic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2011. 17:31
Lokacija: BG

Post od nemkocic »

e hvala, probacu sa tim nemesisom, ali ako je resenje da se update-uje software, mene to stvarno mrzi da radim..... nekako mi je rizicno u stvari....
mada svejedno mi je sta je razlog zbog kog nema te ikonice, nje jednostavno nema.. :) i mislio sam da je moguce instalirati je kao neku aplikaciju, ali jbg... a ne bih se zezao sa update-om....

a treba mi zbog skijanja, i ja i moj burazer imamo e71, i toki-voki je zakon za planinu... :) jer se inace trosi strasno mnogo kredita ;) mada mi imamo pravi toki voki, ali kada bih mogao da nosim samo telefon (koji je jedno 4 puta tanji od toki-vokija,) to bi bilo sjajno ;)

argentinac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 21. Sep 2008. 06:28

Post od argentinac »

POTREBNA POMOC:imao sam stari softwer nesto na 300... i sa njim sam imao problem prilikom prebacivanja tema i aplikacija.konstantno mi je izbacivao sertifikat isteko.Update-ovao :) sam novi softwer 500.21.009 i idalje imam isti problem.Pokusao sam sa vracanjem datuma za par meseci i opet nece.izbacuje opet neki problem sa sertifikatom...

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Pozdrav svima.
Juce sam kupio e71 i stvarno je super. Jos se ucim kako radi pa me zanima nesto oko mobilnog neta. Konstantno mi je upaljena ikonica 3G.
Da li to znaci da je mobilni na netu i da li trosi bateriju vise (misim da li postoji mogucnost da se 3G iskljuci i da ga kasnije ponovo aktiviram kada zelim da idem na net?)?
Uzeo sam paket sa netom tako da mi nije bas frka ako ide stalno na net ali ne bih zeleo da mi baterija traje krace. Da li se moze iskljuciti 3G i da li uopste nesto vise trosi bateriju ako se vidi 3G ikonica?

Hvala

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

To nije net nego mogucnost video poziva,bateriju trosi neznatno vise a iskljucuje se meni,alatke,podesavanja,telefon,mreza,mrezni rezim pa tu postavi na GSM. Ovako je na n79 a verovatno je slicno i na n71.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ako govorimo o N71 sto deksicom kaze da trosi neznatno bateriju, ja bih rekao da je ne trosi nikako, jer na tom telefonu baterija traje par dana uz optimalno koristenje pa i to neznatno smanjenje baterije se svodi na 1-2%...
deksicom, mi je dao jedan programcic iON battery timer pa sam to stavio i kod brata, tako da sa 3G i bez 3G relativno isto baterija traje...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Hvala, hvala
Jos jedno pitanje. Kako da koristim wireless na ovom telefonu?
Imam net kuci ali nesto mi nije jasno. Kada koristim programe Foreca Wether i Gmail, dobijem pitanje kako da se konektuje i tada izaberem svoj wireless net i ide ok ali svi ostali programi mi automatski koriste telenorov net koji imam (Telenor WAP03) i ne znam kako tada da koristim wireless?
Da li neko zna kako se podesava mogucnost da biram vezu ili barem da mi wireless bude primarna?

:)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

iwanman, otvori nokijin brosver pa opcije,podesavanja,opste i kod pristupna tacka postavi uvek pitaj i uzivaj :D

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Uuh, tema je ogromna..
Ja imam verziju softvera 410.21.010 iz 08.02.2010 ,jel postoji hack za tu ili najnoviju verziju? probala sam sad instalirati neku temu ne tel i pise mi Certificate error.. kapiram da treba hack da bi se intaliralo..
Ako ima, kako se to hackuje, jel ima neko uputstvo? :)
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Odgovori