NOKIA snizava cijene nekih smartphone-ova?!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

NOKIA snizava cijene nekih smartphone-ova?!

Post od zavodnick »

Finska "Nokija" snižava cene odredjenog broja svojih čuvenih "pametnih" telefona - "smartfona" pokušavajući da spasi tržišni udeo, prenele su danas svetske agencije. Cene telefona "Nokija" N8, C7 i E6 trebalo bi da budu snižene za 15 odsto, dok će cene ostalih proizvoda biti manje snižene.
"Nokija", medjutim, kasni sa lansiranjem na tržište svog prvog "smartfona" pod operativnim sistemom "Vindouz fon 7".

Ta kompanija će se i konačno povući do kraja jula sa japanskog tržišta nakon kratkog tržišnog prodora luksuznim telefonima cene od 20 miliona jena (250.000 dolara).

"Nokijini" telefoni nikada nisu veoma popularni u Japanu gde tržištem dominiraju telefoni domaćih proizvođača, kao i "aj fon" kompanije "Epl".

Telefon kompanije "Epl" ostvaruje uspeh i na američkom tržištu gde je, prema podacima istraživačke kompanije "KomSkor", premašio u periodu od marta do maja telefon "blek beri" kompanije RIM (Researć In Motion) i našao se na četvrtom mestu po tržišnom udelu, iza "Samsunga", LG-a i "Motorole".

Udeo "Epla" je dostigao 8,7 odsto (rast za 1,2 odsto), a RIM-a 8,1 odsto (pad od 0,5 odsto), dok je najveći pad zabeležila "Motorola" (za jedan odsto), ali njen tržišni udeo i dalje iznosi 15,1 odsto.
Izvor. Blic.rs
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

zavodnick, vest je stara nekih nedelju dana. u blicu su zaboravili da napisu ili ja nisam video da vertu ostaje prisutan u japanu jer se lepo prodaje. kao i "nova" nokia oro (c7 sa zlatom i dijamantima).
e sad ostaje pitanje oce li i ovi nasi da prate to ili tek od sledeceg kontigenta uvoza

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

snenad, nasi ovlasceni uvoznici ce spustiti cene jedino ako im Nokia direktno odobri taj popust na zalihe (nesto nisam bas siguran da ce oni prepustiti 15% zarade),ako im pak Nokia ne odobri popust onda ce cena biti spustena od sledeceg kontigenta!
I jos ako se desi da im Nokia odobri to bi trebalo da se odnosi i na telefone koji se daju paketima......
D500&E71

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

kod nas po oglasima se vec mogu naci full pakovanja sa dve godine garancije za manju cenu od one kod uvoznika... konkretno E7, ima ih i za 350EUR... tako da :wink: :wink: :wink:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, da! Znam da je vijest stara 7 dana, ali sam htio da o tome prodiskutujemo na forumu :)
Slazem se loki13. Ne vjerujem da im pada na pamet da oni nesto snize :)
luca, da li bi mi mogao naci neki N8 koji je za ispod 300 Eurica ;) ? Uskoro dolazim u BG pa bih htio da znam kolike su cijene i gdje da trazim... Volio bih da kupim N8, ali kod nas u Rep. Srpskoj mozes da kupis za nekih 650 KM,a to mi se ne isplati ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

kad dodjes u bgd javi mi se na PP ovde na forumu, videcemo koje su tada cene... sada je bio sivi za 305EUR, naravno sa manjom garancijom... :wink: :wink: :wink:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

luca, hvala ti puno jarane... Cim budem dolazio, javim ti na PP tako da mogu da te nadjem :) Jer i ovdje mogu u Rep. Srpskoj da nadjem za daleko vecu cijenu, a to mi i nije bas ... :(
Nego, NOKIA napusta i japansko trziste... Da li to znaci da ce se vise posvetiti ostalom dijelu svijeta ? :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Nokia nikad i nije uzivala neku popularnost u Japanu, jer je japansko mobilno trziste uvek bilo prepuno Sharp, Panasonic, Mitsubishi, Toshiba, NEC i drugim modelima. Japanci su ionako druga planeta sto se tice tehnologije... :)

Odgovori