Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

deksicom, iskreno nisam pokusavao instalirati n-gage jer i ne osjecam potrebu pored HD igrica koje su dostupne za N8. :)


Evo upravo sam uradio software update preko Ovi Suite na verziju 25.7. I dalje je Anna ali navodno bolja stabilnost i performanse i sta vec... Ima i za balkan pa se moze odradit isto update. Mogu vam reci da mi se vise svidja ovako neki iznenadni update pa kakav god malen bio nego najave i cekanja po pola godine... :)

Slika

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

VeNoM, jos nista nisam radio na fonu, cekam vikend kad budem imao malo vise vremena pa da se poigram :D :lol:

Dobar je fon mada me simbijan (za sad) neodusevljava ali videcemo. Fon ko fon mi se bas svidja i materijal cvrstoca, kompaktnostelefona su odlicni.
and justice for all...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

pre desetak dana sam flashovao poslednju stabilnu verziju belle i nema šanse da se vratim na annu više, razlika je nebo - zemlja. proces traje desetak minuta, osim što se pre toga moraju poskidati svi potrebni firmware-i, tj belle i official anna. kao da sam kupio novi telefon, zaista
::luv phonez::

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

za sve ljubitelje ovog moba jedan info.kada se preko fenixa uradi evro ili balkanac anna bez problema se dalje radi update direktno preko moba.znači ne vraća po produktu već ide prema softveru.fak nisam trebao da prodajem n8....
isprobano na mojoj bivšoj n8ci...
Poslednja izmena od VeNoM u Čet, 20. Okt 2011. 17:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Kako mogu da podesim da mi se ne automatski conectuje na poznati wlan(to jest moj kucni) cim se ja disconectujem sa njega..Da ne bi gasio modem al moze neko da mi kaze..plz,posto me nervira cim se disc.. on se odma automatski conn..,na njega
Hvala unapred!!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

acamatic, pogledaj kako ti je mail podesen. Ako ti je podesen da azurira na "soonest" onda ce se automatski povezivati na net, a ako je podesen svakih npr. 1h onda ce biti diskonektovan. Osim ako imas neku drugu aplikaciju tipa whatsapp pa da zahtijeva stalnu konekciju.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Kako sam imao problem da mi se sam restartuje telefon ubacio sam novi software i sada taj problem nema ali mi je ubacen neki symbian anna 022.014 software a bas mi se nesvidja nesto , ima male kao one tipke kada pisem poruku , nema prevoda na filmovima , nekakve mi ruzne ove ikonice pa ako moze neko da mi kaze mogu li ja da ubacim neki drugi softver ali da imam prevod na filmovima sa tim softverom pa eto ako moze neko da mi preporuci neki dobar i ako moze objesnjenje gdje da ga skinem i kako da ga instaliram

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

sila, sto se tice prevoda ne znam jesi li pokusavao da stavis isti naziv filma i prevoda jer uglavnom u tome bude problem. A sto se tice ikonica ne mozes nista uraditi, eventualno da stavis temu sa nekim drugom ali one sa prethodne verzije softvera neces imati osim ako ne uradis downgrade na stari softver. Jeste malo portrait qwerty nezgodan za pisanje poruka ali uz malo navike ide bez problema iako se nekad pogrijesi, a opet mozes staviti alphanumeric keypad, tj. isto kao na starom softveru ali ti je ovdje bolje jer je podijenjen ekran i ujedno i pises sms i vidis prethodni sms u konverzaciji ili ako chat-ujes sa nekim ili tako...

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Isti je naziv i filma i prevoda , to sam imao prije problem na onoj prvoj fabrickoj verziji sam onda stavio novi i ocitavao je prevod i sada ovaj opet nece

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

sila,evo ti link ka fabrickom playeru koji ce ti sigurno citati titlove,klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Evo sa tim programom mi ocitava normalno prevod tako da smo taj problem rijesili , hvala Fox na pomoci

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

kako da uradim hard reset,hocu da ga vratim na fabricko stanje,posto mi je nesto kamera zabagovala zbog onog update preko beta labsa i to sam uninstal ali nesto kao da je ostavilo posledice,zaboravio sam koje se bese 4 cifre kucaju?hvala

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

janka_88,citam da je izasao novi update,vidim da si pisao o tome par postova iznad.
Da li su ispravili onih par bugova koji su se pojavljivali u prethodnoj verziji?
Meni se ne radi flash fw,mrzi me da se igram sa ponovnom instalacijom i podesavanjem odredjenih aplikacija.

Sada,imajuci u vidu ovaj update sa velikom sigurnoscu mozemo reci da Belle update nece biti pre prvog kvartala naredne godine.
Doduse,ko zna mozda nas i iznenade... :roll: :wink:

Planiram da,kada budem nasao malo slobodnog vremena,napravim jedan "lite" custom fw u kome ce se naci samo srpski i engleski jezik,uz jos par sitnih modova,mislim da ce to biti pun pogodak. 8)

piroman,jesi li restartovao tel. posle deinstalacije doticne aplikacije?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

jesam,ne vredi,da uradim hard reset ,i onako zelim da ga ocistim malo?samo mi reci kako bese?hvala,mislim da ce to pomoci

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Fox, nekako imam osjecaj da jos brze radi telefon i da je baterija za nijansu bolja. Ja sam ga instalirao preko Ovi Suite i sve aplikacije koje sam imao su i dalje tu i funkcionisu bez ikakvih problema tako da neces imati nikakvih problema sto se toga tice pa slobodno mozes ubaciti. U svakom slucaju mislim da je to nesto sitno kao npr. sto je bio prelazak sa PR1.1 na PR1.2.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sve ces naci ovde -> Symbian^3 - Tips & Tricks.
janka_88,nece moci kod mene to tako lako,moram da radim update preko Phoenixa.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Fox, zasto to? Ja sam radio update preko Phoenix-a samo kad sam ubacivao Belle i vracao i tako ti eksperimenti. :D Ima i preko NaviFirm-a da se skine ta verzija za balkanski product code. I preko phoenix-a nebi trebalo da ima potrebe za ponovnim instaliranjem programa ako radis update software a ne onu drugu refurbish opciju, ili grijesim? :?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

janka_88,hmmm,nisam probao,moguce je,ali mislim da je jedina mogucnost da se prilikom flasha fw pomocu Phoenixa ne obrise C particija izostavljanje UDA file-a,ali nisam siguran kakve ce to posledice doneti.
Skinuo sam ja balkanca pomocu Navifirma bez problema,radio sam to i ranije. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

piroman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2011. 00:42

Post od piroman »

jel moze samo neko da mi da uputstvo kako da namestim wifi na n8?nece da se poveze na kucni?bio bih zahvalan :-)))))))))))))))))))

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Fox radi update preko wifija.moja bivša n8 koju sam ja sredio na euro se updateovala bez problema live.znači nikako ovi samo live.provereno.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori