Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Zmaj, zato najbolje odradi hard reset sa kombinacijom dugmica i format kartice ili preko kompa ili preko telefona i imaces skoro pa novi telefon. :) Pogotovo kako nisi 2 godine to radio. A notes ne znam kako mozes sacuvati osim da ih posaljes na komp preko bluetooth-a ako si u mogucnosti ili da ih sacuvas kao sms poruke i uradis backup i onda kad taj backup vratis ponovo te iste podatke prebacis u notes.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Sve zivo se moze sacuvati uz malo cackanja.Ja sam zivi dokaz za to.Dok sam imao symbian ja sam bukvalno svaki podatak i podesavanje vadio iz systema pa ga posle toga vracao.Da krenem od Gramin-a.Njega ces sacuvati sa tim podesavanjima i svim ostalim tako sto ces na komp iskopirati ceo folder garmin pa ga posle samo vratis na memorisku karticu kada odradis reset i samo pokrenes iz foldera garmin instalaciju samog garmina i sve imas kao i pre nego sto si formatirao mmc.Kontakte,gors podesavanja,kalendar,kao i notes koji tije bitan takodje mozes da sacuvas tako sto ces ih iskopirati iz systema,ali sada ti ne mogu tacno reci putanju gde se oni nalaze jer mi nije pri ruci e71,ali cu sutra moci da ti kazem.Ja sam cak iz systema cuvao i foldere sa instaliranim java app i kada ih vratim i pokrenem instalacije sve se vrati na prvobitno stanje pre nego to sam radio npr reset telefona.Na ovaj nacin iz systema mogu da se iscupaju i folderi sa temama.Ma nema sta ne mpze da se uradi kada je symbian u pitanju.Sreca da je devojka pristala da zadrzi moj e71 pa s vremena na vreme mogu da uzivam u symbianu koji je za neke stvari nezamenljiv bez obzira sto mnogi kazu da je android bolji.I jedan i drugi imaju i dobre i lose straneSve zivo se moze sacuvati uz malo cackanja.Ja sam zivi dokaz za to.Dok sam imao symbian ja sam bukvalno svaki podatak i podesavanje vadio iz systema pa ga posle toga vracao.Da krenem od Gramin-a.Njega ces sacuvati sa tim podesavanjima i svim ostalim tako sto ces na komp iskopirati ceo folder garmin pa ga posle samo vratis na memorisku karticu kada odradis reset i samo pokrenes iz foldera garmin instalaciju samog garmina i sve imas kao i pre nego sto si formatirao mmc.Kontakte,gors podesavanja,kalendar,kao i notes koji tije bitan takodje mozes da sacuvas tako sto ces ih iskopirati iz systema,ali sada ti ne mogu tacno reci putanju gde se oni nalaze jer mi nije pri ruci e71,ali cu sutra moci da ti kazem.Ja sam cak iz systema cuvao i foldere sa instaliranim java app i kada ih vratim i pokrenem instalacije sve se vrati na prvobitno stanje pre nego to sam radio npr reset telefona.Na ovaj nacin iz systema mogu da se iscupaju i folderi sa temama.Ma nema sta ne mpze da se uradi kada je symbian u pitanju.Sreca da je devojka pristala da zadrzi moj e71 pa s vremena na vreme mogu da uzivam u symbianu koji je za neke stvari nezamenljiv bez obzira sto mnogi kazu da je android bolji.I jedan i drugi imaju i dobre i lose strane
Note IV N9100 dual

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Ok. Kapiram i ja da može sve da se backup-uje ručno samo treba znati gde se šta u kom folderu i fajlu nalazi. Debilno je kopirati sve jer posle treba znati gde šta vratiti. Ajde ako se setiš kako ide i za ostale aplikacije javi. BTW ako sam te dobro razumeo Garmin ceo folder sa kartice mobilnog iskopiram na komp i tu se nalaze sva podešavanja i rute. Zatim kad ponovo instaliram Garmin sa telefona nakon toga samo preko tog foldera na kartici prekopiram stari sa kompa. Mora da ima fora gde se tačno nalaze u Garmin folderu u kom fajlu sačuvane rute, pa da samo njih prebacim. Jer planiram da stavim noviju verziju i mapa i same Garmin aplikacije.
Pozz
Born to be wild!!!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Samo ceo folder garmin sacuvas i na taj nacin cuvas trenutna podesavanja i sve sto imas u garmin-u.Samo posle formata mmc vratis taj folder garmin u tel,tj na mmc i samo pokrenes instalaciju i imas sve kao sto si imao pre formatiranja mmc.Idi u C:/Private i sada tu imas foldere i izmedju ostalih folder 100012A5 i tu ces videti sve sto ti treba i samo sacuvaj i posle vrati u isti folder ,kalendar je u folderu 1000a5b itd.Malo istrazuj.Naravno moras da imas hacknut tel
Note IV N9100 dual

jonares
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 03. Dec 2009. 00:49
Lokacija: beograd

Post od jonares »

ljudi kako da update-ujem softwer, imam V20, na V31? Preko PC suita i OVI suita pise da nema novije verzije.... :smutny:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

promeni product code sa nemesis service suite pa probaj ponovo,imas upustvo na forumu kako se radi proces ili skini firmver na blue-nokia.com pa fleshuj sa finiksom,nadji na netu upustvo za flesh,prosto je.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Pozdrav svim forumasima,updejtovao sam n82 i sad imam verziju softwera v.35 pa me zanima kako se i da li moze da se hakuje?????hvala na odgovoru . Pozzz
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Note IV N9100 dual

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Toda81 poslusao sam tvoj savet sto se tice kopiranja garmina i mogu ti reci da je super ,dosta je lakse nego sve iz pocetka da se instalira,upravo sam sada to uradio i zadovoljan sam
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

oxigen, veoma lak,brz nacin ubacivanja garmin-a i moze ga par min svako odraditi .
Note IV N9100 dual

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

N82 king of all mobiles for all time :D :wink:
Jos ga imam i necu ga nikad prodati a radi mi bukvalno bez greske ;)
Uskoro cu da mu uzmem 8 ili 16 gb karticu i da ga malo napunim multimedijom. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Jes da je n82 i po meni jako dobar i kvalitetan telefon,mislim da se skorije nece pojaviti kvalitetniji tel.kao sto je bio n82 kada je izasao 2008god. Al eto vreme ga je malo pregazilo i to je to i plus mu je jako pala cena ustalom kao i n97
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

maric62985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2011. 22:40
Lokacija: Novi Sad

Post od maric62985 »

Pukao mi je displej na N82-ojci pa mi treba mali savjet.Isao sam do par servisa i zamjena displeja je 1500 din ako uzmem kopiju ili 3000 din u varijanti orginala.Sad me interesuje kolika je razlika izmedju kopije i orginalnog displeja i u cemu se ogleda ta razlika?Dal da idem na varijantu kopije,da prodjem jeftinije ili je bolja varijanta da uzmem original?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

maric62985, pa moje licno misljenje je da zavisi sta planiras raditi sa tim telefonom. Ja licno ako bi ga ubrzo prodao isao bi na jeftiniju varijantu, ali ako bi ga zadrzao za sebe jos izvjesno vrijeme onda bi uzeo original jer nije ipak neka astronomska razlika u cijeni ali u kvaliteti sigurno jeste. Naravno opet stoji pitanja koliki je stvarno original taj sto se prodaje kao original znajuci servisere na nasim prostorima... Ali znam da npr. u Banja Luci ne daju garanciju na te neoriginalne displeje... Ili mozda mjesec dana najvise dok na ove original daju godinu dana garancije da nece sam od sebe otkazati pa ti se raspitaj i za garanciju na displej u obe varijante.

maric62985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2011. 22:40
Lokacija: Novi Sad

Post od maric62985 »

Kupio sam ovaj fon polovan prije 3 dana,tako da sam ga planirao koristiti neki duzi period.Definitivno nisam planirao ovako nesto da mi se desi. :( U cemu se ogleda razlika izmedju originalog displeja i kopije?

jonares
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 03. Dec 2009. 00:49
Lokacija: beograd

Post od jonares »

Razlika ti je u kvalitetu boja i naravno ceni ugradnje. Ja sam pre dve godine imao isti peh pa sam ugradio original za 50 eura dok je kineski oko 30.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

maric62985, kad odes u radnju u kojoj bi ti zamijenili display onda pitaj kolika je garancija. Ako ti daju garanciju 3 mjeseca, onda je to i OK stvar, ali ako ti daju bilo sta manje, onda mozda je mucka ;) Hocu da kazem da nije original, ali u svakom slucaju raspitaj se malo OVDJE. Tu imas DrGrga i on ce sigurno da ti kaze sta je dobro, a sta ne i u koju radnju da ides ;) Sretno
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

maric62985, pa onda je moja preporuka original kad si vec imao taj maler da ti pukne displej. Uglavnom razlika je kao i svaka druga stvar kad se poredi original i kopija, u samom kvalitetu i trajnosti. E sad sto se tice razlike u bojama ne bih ti znao reci da li ima neke razlike jer na par drugih telefona nisam primjetio razliku iako su imali kopije a ne originalne displeje ali u svakom slucaju ti je original bolji izbor na duze staze.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

janka_88, u pravu si... Ljudsko oko moze samo da primjeti sitne razlike u nijansama, ali kad se radi kod displaya, ljudsko oko tesko moze da primjecuje i te najsitnije razlike. Jedina razlika u originalu i polovnom je sto je manja vjerovatnoca da ce ti se tesko pokvariti original,a inace bi i oni stavljali kopiju displaya i svoj telefon ;) Mada ko mi moze to reci da se ne radi... ali neka druga prica ;) Original u svakom slucaju :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

maric62985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2011. 22:40
Lokacija: Novi Sad

Post od maric62985 »

U dva servisa sam juce pitao koliku garanciju daju i rekose mi da ide mjesec dana bez obzira dal je kopija ili original.Malo mi cudno da ide ista garancija i na kopiju i na original?

Odgovori