Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Zato sto si ostavila sifru. U podesavanjima to sve moze da se skine i ukine.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

miodrage, razumem ja to al mi nije jasno koja je poenta decijeg kutka ako ja skinem sifru onda dete moze da udje i i moj deo i u njegov.Ako je ne skinem onda ja stalno moram da mu otkljucavam.Da li postoji opcija da trazi sifru za moj deo a da ne trazi za detetov?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ne, ti ne skidas sifru, nego stavis da se telefon zakljuca posle odredjenog vremena, imas opciju tamo da podesis posle kojeg vremena ce da trazi sifru. I onda ukucas sifru, i das detetu da se igra, a ono te nece smarati, kad posle tipa 10 min neaktivnosti se opet aktivira, onda ces detetu ukucati sifru.
Slazem se da je lose reseno, ali nadam se da ce u 8.1 da bude ispravljeno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Kako izlazite na kraj sa treperenjem, "blinking" ekrana... Primetio sam da na jakoj svetlosti ekran počne treperiti i da se skoro svi žale na to, naime, ženina nokia treperi, a ne vidim rešenje za to...

Probao sam sa nokia tool-om, čista instalacija, ali problem se opet pojavi, osvetljenost je na low (niska) automatika...!
Čitljivost na jakom svetu, glance i ostalo, sve pogašeno, probao sam i soft reset u mračnoj prostoriji, potpuni mrak... Ništa... i dalje isto...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

:ohmy: Miodrag nam ovo nije spominjao? :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

greška :)
Poslednja izmena od Baraba u Ned, 06. Apr 2014. 19:38, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

rotkod, iskljuci automatiku i resen problem. Citao sam i ja o ovome na forumima, video sam i na svom, ali ja ne drzim automatsko osvetljenje iz razloga sto za 5% vise trosi bateriju dnevno (i to je proverena informacija).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Automatsko osvetljenje uvek držim. Tako me nervira da ga čas pomeram kad uđem u neku mračnu porstoriju čas napolje na sunce.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Baraba, miodrage,
Ma opušteno, ako je to "normalno" za L920, odnosno, ako je software-ski, ako nije hardware-ski...!?

Milutin022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 26. Okt 2013. 09:20
:: Nokia lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Milutin022 »

Hoce 920 dobiti 8.1?
Civitas Sancti Demetri

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Hoce naravno, svi aktuelni uredjaji dobijaju update, mozda ne sve novotarije ali vecinu
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cime
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 21. Feb 2014. 20:54
:: 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Cime »

rotkod napisao:Kako izlazite na kraj sa treperenjem, "blinking" ekrana... Primetio sam da na jakoj svetlosti ekran počne treperiti i da se skoro svi žale na to, naime, ženina nokia treperi, a ne vidim rešenje za to...

Probao sam sa nokia tool-om, čista instalacija, ali problem se opet pojavi, osvetljenost je na low (niska) automatika...!
Čitljivost na jakom svetu, glance i ostalo, sve pogašeno, probao sam i soft reset u mračnoj prostoriji, potpuni mrak... Ništa... i dalje isto...
Imam isti problem i to samo kada npr izvadim telefon iz dzepa (mrak) na jaku svetlost.

Milutin022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 26. Okt 2013. 09:20
:: Nokia lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Milutin022 »

Meni se to sa treperenjem posle apdejta na blek ne desava. Upaljeno mi je automatsko osvetljenje displeja.
Civitas Sancti Demetri

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Stavio sam na ručno, low i definitivno baterija od 7h do sada nije pala još na 50%, a pre bi bila na 20% i sledilo bi punjenje...

Palo mi je na pamet, pa sam pomerio malo foliju sa ambient senzora, pošto je 1/3 bila prekrivena, sad neću da tvrdim, ali...

Jučer sam sve podesio indentično i lumia koja treeri, daje za dve nijanse više svetlosti, ali, odem u potpuni mrak, i tamo upalim telefon, pomerim lock, tako uradim na oba...
Stavim ih na sto, uporedim i istom snagom svetle...
Možda je stvarno u pitanju prosta kalibracija senzora...
Ne znam, ali svaki predlog je dobro došao...
Čekam da mi se javi prijateljev prijatelj iz ovlaštenog servisa, pa da ga pitam kako su rešavali ovaj problem...

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Treperenje ekrana?Ja imam srece sa tim,ne treperi nista ni kod mene na L920 ni kod zene na L620.Treperi samo moja zena,kad je ........................... :lol: :D :) :wink: :P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Treperenje ekrana je hardverska stvar, jednostavno izgleda da ima problema sa tim senzorom, ima o tome tema na WPCentral. Takodje je i softver za isti lose odradjen.
Ja sam zato svaku automatiku u potpunosti iskljucio i resio se bede. Koji ce da mi ukljucuje jace ili slabije osvetljenje? Telefon drzim na medium jer mi to oku najvise prija u 99% uslova u kojima koristim telefon i to je to. Tako sam isto drzao i iPhone, i sve mi bilo odlicno.
To je opet samo moje misljenje, neko moze, a neko drugi ne mora da se slozi sa ovim
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Ti onda često koristiš telefon u mraku, napolju na suncu i ne koristiš, ne izlaziš napolje, ne puštaju te :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Jbg, nekom je zivot majka nekome maceha. Ja sam nazalost 90% vremena unutar neke prostorije, a kada sam napolju, telefon me i ne zanima, tada sluzi samo da zovem i da me zovu
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Pa da, nokia telefoni napolju se koriste za razbijanje bokala, ne za surf, navigaciju, dopisivanje... :D

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Kako rešavaju u servisu, Banovo Brdo... Flashovanje i ništa više, problem je softwarske prirode, tako tvrde u promobisu...
Na pitanje vezano za kalibraciju uz pomoć mračne prostorije, kažu da pomogne, ali po ponavljanju problema, potrebno je ponoviti proceduru...
Oni koji koriste više na jakom suncu telefon, a pri tome je na auto osvetljenje, češće će susresti problem...
Po njemu, od ovog boluju svi wp tekefoni, ali i ostali...

Odgovori