Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

Gde si uzeo telefon? Imas li neku garanciju na njega i nekome da ga reklamiras ?

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Mađarska, što znači da nema ništa od toga, jer bilo bi: evo radi, nije ti dobra mreža u Srbiji. Čak ni ovde ne bih ništa mogao sa garancijom, jer u Telekomu i Telenoru otresaju i za manje stvari. Pre par godina, zakucao mi softver na nekoj Nokiji kupljenoj u Telekomu i čekao sam 45 dana da mi vrate, a u opisu radova: zamena softvera. Garancija ima značaj samo ako telefon crkne, pa ga ne možeš nikako oživeti, a sve ostalo je samo fora.

EDIT:
Uh, stvari su drugačije nego što sam mislio, jer je kod mene fabrička verzija RM-821_eu_italy_233, VOD-IT, a fabrički Label ID (firmware) 3051.40000.1349.0317. Nekim čudom je sada u njemu manja verzija, 3051.40000.1349.0017, pa je to mogući izvor problema. Drugo, potvrdilo mi se da mreža nestaje kad se uključi wi-fi. Našao sam kako se to rešava kod Lumie 925:

To fix no signal when Wi-Fi calling is turned on, follow these steps:

Device & network steps

From home screen, swipe left to Applications.
Tap Wi-Fi calling
Tap Wi-Fi Preferred to ensure that you will have service when you are no longer in Wi-Fi calling range.

Međutim, Lumia 920 nema te opcije, pa ne znam gde da pronađem Wi-Fi Preferred da konačno rešim ovaj problem. Da li je nekom to poznato?

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Stigao apdejt za wp 8.1,naravno samo za preview for developers.Proverite.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Skinuo sam aplikaciju Preview for Developers, ulogovao se i šta dalje? Prekjuče sam se registrovao, ali ne znam šta dalje...

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Sad idi u podesavanja pa azuriranje telefona i preuzmi azuriranje.Sastoji se iz dva dela,pa kad zavrsi prvi,ne diraj nista,cekaj da ti ponudi drugi deo,prihvati i cekaj.Kod mene je trajalo duze od pola sata.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Nokia Lumia 920

Post od user8 »

miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

@user8 @marko75

Sve sam ja to uradio još prekjuče, i ponovio danas, ali mi u ažuriranju stoji da nema novih verzija. Nema nikakvog prvog i drugog dela, kad pokrenem vrlo brzo me obavesti da je telefon up to date.

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Prijatelju,kad instaliras preview for developers,otvori je I stikliraj Enable Preview for Developers.Dok to ne uradis dzabe ti sve.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Uopšte mi ne nudi tu opciju, samo mi kaže d amoram prethodno biti registrovan za Preview for Developers, a ja to već jesam. Kad odem na registraciju, kaže mi da sam već registrovan. Je*e lud zbunjenog, a izgleda da sam ja i lud i zbunjen.

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Idi na appstudio.windowsphone.com i tu se uloguj sa svojim majkrosoft nalogom,pa probaj da ponovo instaliras preview for developers,pa ga otvori i stikliraj enable.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Išao sam tamo sto puta večeras, izgleda da se nešto zaglupilo na kompu, uglavnom konačno sam uspeo da dobijem mogućnost čekiranja Enable etc, i dobio željenu poruku Success! U svakom slučaju, hvala za pomoć i strpljenje.

Konačno mi je krenuo download! OK, prebaciću se sa diskusijom na podforum za Windows OS, da ne gušim više ovaj topic.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia Lumia 920

Post od ssrki »

Za Danka - mailto:ssrki@ovi.com ili imas oglas na kupujem prodajem. Tamo ces videti slike
Huawei p30 aurora

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Čisto da vidite kakvo je to govno od telefona

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-L ... 538/page/3

Ovakvih diskusija i problema ima i na drugim forumima, generalno Lumia 920 je teški fake. Telefon dobro zamišljen, ali a napravili nesposobni ljudi. I neposlovni. Pogledajte samo kako se to radi u autoindustriji, gde zbog pogrešne nijanse enterijera povuku čitavu seriju vozila, a da ne pričamo o ozbiljnijim kvarovima. Lumia 920 je bruka Microsofta i ko god da ovo pročita, najdobronamerniji savet je - ne kupujte ovo smeće. Možda biste imali sreće da vam se zalomi neki ispravni primerak, ali taj rizik može biti skup na kraju. Kao što je mene koštalo na kraju, da 250 evra završi u kontejneru.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

A servis ?

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Servis ne može ništa. Kažu da je crkla fleš memorija, koja se ne može nigde nabaviti radi zamene.

Recoba20
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 18:01
:: Samsung Galaxy A71
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od Recoba20 »

@Challenge
Ne vidim sta te sprecava da se presaltas na kinesku ili korejsku konfekciju. Reci da je L920 teski fake, na osnovu sopstvenog loseg iskustva, je krajnje neozbiljno. Ja bih isto mogao reci i za L925 koji sam prvobitno uzeo i koji je imao nedostatke, pa sam ga zamenio za L920 i radi mi super. Na WPcentral forumu postoje kilometarski thread-ovi o defektima na oba telefona. Zato postoji garancija, da blagovremeno uocene nedostatke reklamiramo.
Ne branim L920, ali skarta ima svuda i to je cena hiperprodukcije i stalnog izbacivanja novih modela.

Ako ne mogu da zamene memoriju, neka ti daju drugi aparat ili vrate novce.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Od svih modela Lumia, 920 je najveći škart. To što ti imaš dobar model je tvoja sreća i voleo bih da sam i jao bio iste sreće jer onaj primerak koji je ispravan je idealan telefon za moje potrebe. Međutim, kad pogledaš brojne forume i sajtove širom sveta, vidiš da je to model sa najviše problema među Lumia telefonima. S obzirom na klasu telefona, prema ceni i startnim karakteristikama, sramota je za renomiranog proizvođača da izbaci model takvog ranga sa toliko mana. Poređenja radi, zamisli Samsung S3 da je imao toliko mana, pa i S4, jer je 920 po karakteristikama tu negde. Kupac daje puno para jer želi kvalitet, a 920 nažalost ne daje to. Ispravan primerak da, ali sa toliko loših primeraka to je rizik koji se ne isplati. Bolje uzeti nešto drugo. Imam i Lumiu 820 i ona je perfektna. Možda ću uzeti 1520, ali Lumiu 920 ni u ludilu više. Nažalost. Nadam se da shvataš da je tvoje poređenje sa kineskom konfekcijom besmislica. Ne pričamo o Lumiji 610, nego 920.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Razumem da to govori bes iz tebe, ali nisi u pravu, 920 je upravo najkompletniji telefon za neku iole pristojnu cenu. Znaci mislim samo na ulozeno-dobijeno. Svim ostalima ili nesto fali ili su jednostavno preskupi za ono sto nude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Pa, druže, ja i kažem isto što i ti, ali problem koji me je zadesio naterao me je da provedem sate istražujući na netu i uverio se da puno ljudi ima problema sa ovim modelom. Mogli su da smeste u njega i kosmički centar, šta vredi kad ne bi radio. I sad, kad gledam šta bih uzeo, ne mogu da nađem ništa što bi bilo opremljeno kao Lumia 920. Ali...

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Challenge napisao:Servis ne može ništa. Kažu da je crkla fleš memorija, koja se ne može nigde nabaviti radi zamene.
Retki su vlasnici koji su nakon 1,5-2 godine korišćenja galaxy S3, nisu doživeli problem sa memorijom... Ploča je bila oko 100€...
To je nažalost postalo normalno, isto što samsung S4 voli naduvane baterije...

Odgovori