Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

cvoruga, iskreno mislio sam da je to u nekim zemljama zabranjeno ili se varam ?! No, sve u svemu, vise toga nema :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Nokia Lumia 1520

Post od znemanja »

Tačno, u nekim zemljama je zabranjen FM transmiter pa je zbog toga softverski deaktiviran na par modela koji ga podržavaju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

Pa što je zabranjen, da ne bi plaćali autorska prava :wacko: ?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

cvoruga, cini mi se zbog frekvencije "koju fakticki mozes da ometas" ...
Ali sigurno znam da sto je u stranoj zemlji ilegalno, kod nas je to potpuno normalno... da ne kazem "tuku te ako tako ne uradis" :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Deksi »

Znameja i n79 je imao fm. Nema više ni stereo zvučnika iz nekada slavne n-serije. Duša me boli za N79 koji je crko, za muziku je bio odličam. Uz corepleyer, stereo zvučnike i fm trans miter bio je kompletan telefon za uživanje u muzici. Ali nažalost symbiana više nema .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Nokia Lumia 1520

Post od znemanja »

@Deksi, da, tačno i N79 ima FM transmiter, da li ima N82?
Sažem se sa tobom, nekada je N serija bila sinonim za vrhunski multimedijalni uređaj, zato sam rekao da nikada neću prodati N8. Symbian je bio odličan, da su nastavili da ga razvijaju i ulažu u njega to bi bio OS No.1.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

Moja 5800XM je imala prevrh FM, i LG aparati su imali ali neuporedivo lošiji od 5800,
ne znam što bi ih izbacivali sada, ali da ne idemo u off, izvini zavodnick.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od sugarcoated_ass »

Mozete uzeti sad za neku ok kintu FM Transmitter koji nabodete u upaljac u kolima i nakacite mob./mp3 plejer. Osim toga sto je negde zabranjen, nije toliko koriscena funkcija i samo podize cenu proizvodnje, a opet bi imali dodatnog posla i cimanja oko prilagodjavanja za razlicita trzista.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Baraba »

@Deksi, htc one ima sjajne zvučnike, definitivno bolje od n79. Ima i sada uređaju za uživanje u muzici, na žalist lumia serija je tuga, sem 520, ona gruva odlučno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

psyhound napisao:Mozete uzeti sad za neku ok kintu FM Transmitter koji nabodete u upaljac u kolima i nakacite mob./mp3 plejer.
Ako sam ja dobro razumeo post.
To postoji u kolima i zove se AUX ulaz, u njega može da se ukači 3.5mm jack, mob/mp3 player.
Ali, to je očajan zvuk, kvalitet 0 i slovima nula, ne vredi ni goli ckura, neupotrebljivo praktično.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od sugarcoated_ass »

Ma FM Transmiter koji steknes u upaljac da se napaja, na njega nakacis mob ili mp3, podesis frekvanciju i hvatas na radiju u kolima. Dobra stvar ako imas matori kasetas. Licno nisam isprobao, ali bi mi dobro doslo ako ok radi. :D



Baraba, nemoj tako. 925 ima sasvim lep zvuk i na zvucniku i na slusalicama, ali je tisa od 520ke. Sta i zasto, nemam pojma, ali sam kvalitet zvuka mi se svideo. :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

psyhound, ne znam za to, ja imam fabrički odlične zvučnike, 6 ili 8 komada, i cd mp3 naravno,
imam i AUX ulaz ali je neupotrebljiv koliko je loš kvalitet zvuka preko njega.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od sugarcoated_ass »

Nisam ni ja znao dok nisam video u Hendiju... :D Inace ih ima i sa USB prikljuckom, SD slotom... Kostaju mislim 1000 din pa navise.

Ne znam sto bi bio los zvuk na Aux-u. Nesto ti tu ne valja. :P Mislim, trebalo bi da funkcionise isto kao Aux na mini linijama i sl. uredjajima, a tu provereno odlicno funkcionise, cak cesto kuci kacim L520 na ozvucenje kad mi se ne pali komp. Mozda gresim oko toga da je isto jer se oko audio uredjaja u kolima ne razumem uopste... :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520

Post od cvoruga »

Ne razumem se ni ja uopšte, ali je očajan na svim kolima kojim smo probali, nevezano od brenda.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 1520

Post od novak »

@zavodnick
Kako se ponasa viber? Koliko otvara aplikaciju, kasne li notifikacije, zvoni li?
Tnx

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

novak, stari...skinuo sam neki viber ali pojma nemam koja je verzija,i sve duper radi,osim toga sto mi se ponekad izbrisu kontakti,ali nemam pojma zasto... :smutny:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

pozdrav, braco! :wink:
ako sam vas dobro shvatio citajuci vase postove, kazete da u Srbiji vise nema da se nabavi novi 1520? :blinky:
ako je to tako, tj, ako sam dobro razumeo sta ste napisali, onda je to tuga :cry: cekao sam da skupim neku kintu za njega, ali sam, izgleda, cekao previse dugo. :blinky:
u svakom slucaju, ovde na sajtu stoji da ga 10 firmi ima u ponudi - tako da cu ovih dana da se malo setam po prodavnicama u nadi da cu ga mozda i naci.
nego, da li neko zna sprema li Majkrosoft (sad kad je preuzeo Nokiju) njegovog naslednika?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, ima jedna firma u Bgu Vudu mobile shop ima taj telefon, a imaju svoju prodavnicu i u NS, pa mozes njih da kontaktiras jer ja sam kod njih kupio telefon :)
I ovo drugo pitanje te nisam razumio ?! Nasljednika 1520? Pricalo se o 1525 ( ako na to mislis ), ali jos nikakve zvanicne informacije nisam cuo, ali ako su specifikacije i priblizne onom sto sam vidio, onda je to po meni mozda samo jos jedan "mit" ili ono sto bi neki rekli "Jeti"... "Mozda postoji a mozda ne" :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 1520

Post od RandjaPO »

Evindzer, velika je verovatnoca da cemo naslednika videti tek krajem februara u Barseloni posto takve glasine kruze zadnjih dana.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

RandjaPO, vrlo moguce, samo sto ne bih bas da vjerujem o onome sto se pise o 1525 :) Ali... nikad se ne zna :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori