Nokia 808 PureView

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 808 PureView

Post od majkon80 »

a jel bolje staviti na pure ili na carlzice rumenige opciju?vidim ima i to?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 808 PureView

Post od majkon80 »

Da sada sam video to je puna rezolucija,sto ljudi ne slikate sa punom rezolucijom cini mi se da su najbolje i najcistije fotke tako,baraba daj neku galeriju da vidim tvoju sa 808 ili ti Filipe?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

Evo moja galerija :lol: https://www.flickr.com/photos/115673187 ... 211828453/
Sve su sa 808PV neke su i malko doradjivane ( to je prosto zato sto su fotke stvorene za obradu i profi fotografi obradjuju skoro sve, pa mogu i ja amater valjda 8) )
Drugo 808PV ce te naterarti da naucish neke osnovo slikanja....
A ostalo probaj sta ti najvishe lezi... Ja sam se u pocetku lozio na pune rezolucije skidao programe za punih 41mp kompresiju od 100%, al evo sad sve cepeam u pureview na 8mp....

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

majkon80, kao sto je rekao i filip89x, interesantno je imati slike u tim nenormalnim rezolucijama ali one ne donose nista bolji kvalitet od 8mp pureview moda. Ja 808 imam maltene od kako se pojavio, tacnije od juna 2012. godine, i od tada su mi sve slike slikane upravo sa 8mp pureview a slikao sam ih hiljade i hiljade. I moj ti je savet da nikada ne slikas pomocu automatike jer je ocajno odradjena, igraj se neko vreme sa podesavanjima i videces sta ti najbolje lezi. Onaj ko ne voli da cacka podesavanja na ovom telefonu neka ga zaobidje u najsirem mogucem luku.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 808 PureView

Post od majkon80 »

Kada prebacis slike na kopjuter bas se lepo vidi razlika izmedju 38mpx i ovih od 8,mnogo ostrije i cistije su ove od 38mpx.Ajde recite mi neki sablon za podesavanje,tipa
-8mpx.......
-saturation?na kliko
-contrast?........
-sharpnes?.........
-superfine?............

da probam cisto dok sam se ne usemim

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia 808 PureView

Post od NSX »

pa vidi sam šta ti se sviđa neko voli šareno pa gurne saturaciju na maks a ja recimo volim neutralno pa ostavim na 0 ili samo +1 radi reda, isto važi i za kontrast i za oštrinu, a superfine stavi stalno, bude malo veći fajl ali nije problem ako slikaš u 8 MP, mislim da nema potrebe slikati u punoj rezoluciji jer je senzor realno mali za tu rezoluciju

takođe noću ako slikaš statične slike nasloni telefon na nešto i uključi selftimer i eksperimentiši sa ISO, ako dobro stabilizuješ telefon možeš da guraš ISO 100 tako slike ispadnu najčistije ali ako ti je ruka u vazduhu moraš koristiti 400 ili 800, za sve što se mrda noću moraš koristiti xenon, ja ga nekad koristim i danju da zamrznem scenu ako slikam vodu kako teče i slično

praksa je čudo, nakon što se malo ušemiš svi ostali telefoni će ti biti teška truba što se tiče kamere :)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

majkon80, sa svime sto ti je rekao kolega NSX, se slazem. Moras sam da vidis sta ti vise odgovara. Ja recimo saturation ne diram uopste, najmanji je problem da se kasnije slika doradi i pojacaju boje jer je to neka osnova i ne zahteva neko znanje. JPEG kvalitet uvek drzi na superfine jer je razlika vidjiva u odnosu na standardni kvalitet. A sto se slika u punoj rezoluciji tice, ne slazem se sa tobom da su slike cistije. Cak sta vise slike u full rezoluciji imaju mnogo vise suma od onih u pureview modu a i krajevi na tim slikama su dosta slabijeg kvaliteta. Ako slikas u punoj rezoluciji stativ ti je neophodan ali jedino sto dobijas u odnosu na one koje su slikane u 8mp pureview modu je veci fajl i nista vise, cak su po meni te slike i inferiornijeg kvaliteta.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Imate li predloga za opremu? Futrola, folija, objektivi itd?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

El Laki, palo sa objektivi i tripodi, malo uvežbaj. Neće to od tebe napraviti super slikara.
Folije sa naručio sa ebay, futrolu kupio neku silikon ovde u radnju. idi na ebay, imaš svašta.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Našao sam na kp futrole i folije. Futrole neke obične silikonske, kažu prodavci da prelaze kameru pozadi, tj da su deblji pa štite kameru prilikom stavljanja telefona na sto ili neku drugu ravnu površinu.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 808 PureView

Post od majkon80 »

Pa kamera je tj socivo je malo unitra ako predjes prstom primetices,tako da ne verujem da moze tako lako da se izgrebe izuzev ako ti ne padne telefon ili slicno

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Da, znam ali opet želim biti siguran :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nokia 808 PureView

Post od kutijagreha »

Doslo krajnje vreme,vise se telefoni cuvaju i paze,nego lepse polovine :D :P

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 808 PureView

Post od drdekzar »

Ja sam koristio najobicniji silikon i uzeo sam brzo bio tripod na kp kostao je oko 1000 dinara i to je za nocne slike zakon.Samo sto vise slikanja i vezbe....

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 808 PureView

Post od filip89x »

Vidim ja svi iz teme fotografijama i kamerama preci na 808PV, neka neka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Silikon obavezno da ide preko kamere ( odnosno oko svega sem blica i objektiva)
Ovo ja imam:
Slika Slika

Taj deo oko kamere je previshe osetljiv i ovakav silikon TPU najbolje cuva, .....

Od ostale dodtane opreme, polako....... :lol: Folija treba, ja moju original nisam skinuo, radi posao jos uvek, al uskoro cu da je menjam, kupio sam novu na KUPINDO za 99 din pre par meseci.....

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Nekoliko pitanja za iskusnije vlasnike 808ice.

Prvo, mislim da se na displeju fona jako teško može iole oceniti slika koju slikam, zanima me da li predlažete prebacivanje na pc ili upload na Flickr pa da preko LG gledam slike? Ako je pc preporučljiv, da li ima neki program za što brži transfer slika ili?

Drug stvar, da li znate neki program za pc koji kada otvori sliku sa fona, izbaci detaljne podatke o slici. Nešto poput Flickr, samo ako može sa još više detalja? Čisto kako bih sada dok se vežbam, što lakše video razlike u slikama i parametrima.

Treća stvar, da li koristite fabričku camera app ili? Koji program na pc koristite sa editovanje slika?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

1. uvek pc za detaljan pregled i poređenje, usb prebacujem (uvek mi je uboden u pc, samo ubodem kad koji fon treba, bilo da je 808, s5 ili g2).
2. skoro u svim programima za obradu možeš da vidiš, ako hoćeš samo program na pc, skini KUSO EXIF Viewer. Možeš osnovne info na fonu da vidiš, otvori sliku, klikni na sliku da i se pojave dole opcije, na vrhu displeja videćeš 8MP ili u kojoj rezoluciji je slikano, klini na 8MP i videćeš info.
3. Fabričku.
4. Moraš da skineš više njih i da isprobaš. Počni sa fotor, picasa...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Hvala druže ;)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia 808 PureView

Post od majkon80 »

ja godinama koristim ACDS kao pregledac i tu imas isto informacije o svemu,ako ti treba uploudacu ti verziju krekovanu i poslati na privatne poruke,samo reci

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia 808 PureView

Post od El Laki »

Pa ajd pošalji ti to kad stigneš. Ništa ne gubim da pogledam..

Odgovori