Nokia & Siemens

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Nokia & Siemens

Post od mihajlovic »

Nokia i Siemens spajaju mobilne divizije

Nokia Corporation i Siemens AG su najavili spajanje mobilnih divizija ove dve kompanije. Novoustanovljena kompanija će se zvati Nokia Siemens Networks i predstavljaće simbiozu navedenih kompanija sa 50-50 odnosom udela između kompanija Nokia i Siemens. Očekuje se da će ovakva zajednička kompanija imati godišnji prihod od čak 20 milijardi dolara, pa i više. Nokia tradicionalno drži prvo mesto kada je u pitanju učešće na mobilnom tržištu, dok se Siemens drži oko petog-šestog mesta. Očekuje se da će godišnja cena ulaganja u novu kompaniju iznositi oko 1.5 milijarde dolara. U okviru nove kompanije Simon Beresford-Wylie će postati CEO, dok će Peter Schönhofer biti CFO. Više o svemu ovome možete pročitati na ovoj adresi : http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2913

Sta mislite o ovoj kombinaciji ? 8)
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

strashno... Siemens organski ne podnosim, sem onih starijih modela [s45, me45, s35...] mislim da ce Siemens povuci nokiju dole... i shta se u opshte desilo sa udruzhenjem benq-siemens

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

To nije firma koja tje praviti telefone, vetj opreme za mreze i napravljena je da bi parirala firmama Ericsson i najavljenom spoju Lucent-a i Alcatel-a i to tje verovatno "batziti" Motorolu na 4. mesto...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Uh dobro je......... :D ja se vec uplasio, zamislite taj horor.......simensovi telefoni sa nokia meni-ima i onom cuvenom melodijom :o , to se zove horor.
5130+Koss the plug....

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Fino je sto je samo oprema za mreze u pitanju, to postujem! Jer mi se drugacija kombinacija ova dva goganta ne bi svidela!!!

PozZ

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

hmm,vi i dalje idete u off malo a.. :roll: Ne govori se o mobilnim telefonima nego o mrezama... 8)

Inache Alcatel pravi opremu i mreze za NASU tako da... Bice zanimljivo ako se spoje i napravi se konkurencija...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Tema je pocela dezinformacijom, akki je ispravio na informaciju, tako da se nadovezemo na to...
Po proizvodnji opreme mislim da su na tehnoloskom nivou tu negde, tako da ce i Nokia i Siemens imati medjusobno koristi u researchu, kao i koristi u zajednickom napredovanju na trzistu. Ali ipak mislim da ce Siemens imati vise koristi od Nokie, nego Nokia od Siemensa.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Siemens sigurno ima vece proizvodne pogone u Kini gde proizvode sve svoje telefone,budjave (uglavnom) laptopove i slicno,pa ce bar na tome ustedeti a ovi ce dobiti tehnologiju jer se Nokia,iako je pocela kao kompanija za preradu drveta (kao i Samsung),vise DECENIJA bavi tom vrstom tehnologije i imaju sigurno dosta iskustva i najmoderniju tehnologiju (Nokia & Siemens = znanje & imanje)!
Pozdrav 8)

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

Lomnica_city, (Nokia & Siemens = znanje & imanje)
Pa nek im je sa srecom :)
MNJIH!

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: NOKIA SIEMENS :::::::::::::::::

Post od igopirko »

[quote="mihajlovic"]Nokia i Siemens spajaju mobilne divizije

Nokia Corporation i Siemens AG su najavili spajanje mobilnih divizija ove dve kompanije. Novoustanovljena kompanija će se zvati Nokia Siemens Networks

pa nokia ce da propadne ,kao i BenQ-Siemens,bolje da nokia ostane swoja na swome!to ce biti najweca glupost nokije!da se udruzi sa propalom firmom! nokia+siemens=propast sistema

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Dobro brate Lomnica_city skontali su svi, ali neverovatno je lepo pljuvati takav spoj da se ne bi dogodio :lol:
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vidim kako su skontali,svaki drugi komentar je o tome kako ce sad telefoni da im budu najgori a uopste nije rec o telefonima vec o centralama i slicno,ali izgleda da vecina ne cita tred i ono sto je dotad vec u njemu objasnjeno (i po vise puta) nego odmah odgovara na naslov!
Pozdrav 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Sumnjam da su celnici Nokie napravili ne promisljen potez ovom udruzivanjem :uhuh: ,koliko dobro ste upuceni u opremu za mreze kad ovako pljujete Siemens?

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

6630 app napisao:koliko dobro ste upuceni u opremu za mreze kad ovako pljujete Siemens?
Heh, "upućeni"... šta to bješe? 8)

Čak im ni mobilni nisu toliko loši, ali ovo je "Nokia Nation". :uhuh:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Roy Fokker napisao:ali ovo je "Nokia Nation"
Roy Fokker, pazi dva pitanja:
1. Koja reka protice ispod savskog mosta?
2. Ciji fanovi najvise postuju u Nokia podforumu? ;) Mozda bi Siemens u ovoj temi bolje prosao da je u Siemens podforumu :)
Ima Siemens iskustva sa opremom, ali utisak mu kvare mobilni telefoni...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

nisu ni simensovi telefoni toliko losi koliko im je kratak rok upotrebe... 8)
Retki su primeri da neki model(da nije "S"klasa) traje duze od godinu, godinu i po......tako je kako je.
5130+Koss the plug....

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Stvarno mi nije jasno dokle ce da traju prozivke i "lupatanja" o nekim stvarima!
Onaj ko nije dovoljno upucen ne treba da pise i komentarise!
Nokia nije tek tako postala velika kompanija i njihov svaki potez je veoma promisljen!
Naravno da smo u eri globalizacije gde jaki postaju jos jaci,tako da je i Nokia odlucila da se udruzi sa Siemensom iskljucivo radi licnih interesa!
Ako niste znali Siemens je dosta dug period bio svetski lider u proizvodnji opreme za telekomunikacije,a sada je na 2.mestu! (nisam siguran za Nokiu,mislim da je cetvrta ili peta)
Obe kompanije zele da udruzivanjem ojacaju i postanu broj jedan,naravno to donosi najveci udeo na svetskom trzistu i "cifre" koje su pomenute na pocetku teme!
A iz ovog udruzivanja najvise ce profitirati Nokia jer ce pored trzista mobilnih telefona uzeti veliki deo kolaca i u sferi telekomunikacione opreme!
Nadam se da su nekima jasnije cinjenice oko udruzivanja ove dve kompanije!
Pozdrav! 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa i ti si sad lupio da tje najvise profitirati Nokia kad je udeo u kompaniji 50-50, dakle i profit se deli pola pola :D :D ... a da ne pricam o tome da Siemens nije na 2. mestu u proizvodnji opreme za telekomunikacije, nova firma Nokia Siemens je tek cetvrta iza firmi: Cisco System Inc, Alcatel-Lucent i Ericsson...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Nije mislio rower na udeo u poslovanju, :roll: nego na opstu korist koju nokia dobija ako se probije na jos nekoj sferi trzista :roll:
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Lobachewsky napisao: Roy Fokker, pazi dva pitanja:
1. Koja reka protice ispod savskog mosta?
2. Ciji fanovi najvise postuju u Nokia podforumu? ;) Mozda bi Siemens u ovoj temi bolje prosao da je u Siemens podforumu :)
Ima Siemens iskustva sa opremom, ali utisak mu kvare mobilni telefoni...
Sve je to cool, ali se Nokia dio foruma ne nalazi u nekoj paralelnoj dimenziji gdje su Nokie savršene a nijedan Siemens ne valja boba. ;) Ja imam Nokiu ali to ne znači da ne cijenim dobre stvari koje je Siemens uradio u mobilnoj industriji. A što se tiče opreme - pa ADSL router mi je Siemens... da nema Siemensa ne bi sad razgovarali. :lol:

Odgovori