Nokia maps - SRBIJA - napokon

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
anboy78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Jun 2014. 18:36
:: nokia lumia 1320

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od anboy78 »

Ma to sam video, ali slabo funcionise, koju god rutu da izaberes od te tri prikaze ti najcesce jednu te istu

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od acamatic »

anboy78, uredjaj ti prikazuje rutu koju on smatra da je najbolja za tebe,e sad mozda ti mislio da to nije odgovarajuca ruta ali kada ne poznajes put ti moras to da postujes.Ja sam npr odradio na poznatoj lokaciji mu zadao da me odvede do nekog dela grada,a samim tim poznajem dobro but i skracenice,uredjaj me je vodio da kazem na glavnom putu,u ivek kada bih skrenuo sa njega i naravno isao u tom pravcu istom,samo na razlicitom putu,on bi preracunavao i opet me prebacivao na glavnom putu,koji je on zacrtao..

anboy78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 16. Jun 2014. 18:36
:: nokia lumia 1320

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od anboy78 »

Pa to bas i nije najlogicnije. Evo dao sam ti primer rute do Tasosa preko Bugarske. Nikako nece da ti ponudi tu rutu, vec te tera kroz Makedoniju, iako je blize preko Bugarske!? I sta ako bih ja npr skrenuo kod Nisa ka Sofiji, on ne bi preracunao i vodio me tim putem, vec bi me vracao nazad!? Nema logike!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od Azimuth »

Izgleda da je tako. Vracao bi te stalno na prvobitnu rutu, a u nekom momentu (kad se putevi ukrste) nastavio bi da te navodi dalje do odredista. Drugim recima, ovo je daleko od prave navigacije i radi posao samo ako iskljucis razum.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od miodrage »

Pa imate opcije fast, economic, sightseeing... i onda daje drugacije rute. Program uvek radi u okviru zafatih parametara...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od acamatic »

Sve u svemu kolega Azimuth, ti je sve objasnio,barem se nadam da si razumeo.
Jeste miodrage, ja sam isto isprobavao i sa tim stvarcicama uvek je isto,jedino ako nemas u ponudi trajekt,pa ga ti ugasis,pa ti on izracuna rutu(ako uopste i postoji) kopnom..

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od Vlada Zem »

Meni je logicno da se opali do Sofije pa onda Sofija-Tasos ili Kavala.
Naravno da app nije savrsena, probajte BG-Krusevac, nijedna opcija ne vodi na auto-put vec na Smederevski ili Avalski, ludo.
Inace app meni u BG savrseno radi.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia maps - SRBIJA - napokon

Post od marko75 »

Na Here maps,ali na racunaru,postoji ta opcija da sam dodajes medjutacke,tj.sam isplaniras rutu,pa ako neces iz Bg za Grcku preko Makedonije,ti je namestis da te vodi preko Bugarske.E sad iskreno nisam probao dali recimo postoji neka opcija sinhronizacije,pa napravis rutu na racunaru,sa tim medjutackama,i onda sinhronizujes sa telefonom,i pici blago cici.Znam da mozes da sinhronizujes recimo Favorites sa telefona da se vide na Here maps na racunaru.

Odgovori