Nokia E50

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
andrija p
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 20. Okt 2006. 00:34

Post od andrija p »

Pre nekog vremena telefon je prestao da mi otvara adobe reader, rekli su mi da je jedini lek za to da fleshujem telefon. Ako neko meoze da objasni kako se to radi.

Transporter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2007. 17:48
Lokacija: Avala, Beograd

Post od Transporter »

Kupio sam ovu napravu danas i za sada sam zadovoljan, design me odusevljava, brz je fon, videcemo sta kaze baterija i kako ce se ponasati usled malo zesce upotrebe, pored ovog fona imam i 6310i (ne bih ga menjao ni za sta nosim ga vec 4god bez i jedne popravke i sl. stvari ) videcemo da li je E50 idealna zamena za legendarni 6310i, pozz :wink:
N95 8gb, 6310i

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Jel neko provalio kako može da se zameni funkcija dugmeta sa desne strane telefona (iznad olovčice)? Malo mi bzv da mi otvara imenik... :unsure:
make. believe

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne mozes da zamenis funkciju tog dugmeta,nije predvidjeno da se menja. Sluzi samo za imenik i za glasovne funkcije. :wink:

Transporter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2007. 17:48
Lokacija: Avala, Beograd

Post od Transporter »

Evo utisaka:

-telefon mi se svidja iz dana u dan sve vise, u dzepu se ne oseca (nisam imao naviku da nosim fon u pantalonama ranije),ali bukvalno se ne oseca dok ne zazvoni aaaaahhhh :D haha malo se zezam
-baterija nakom prvog punjenja 2,5 dana sto i nije lose, poslao sam ko zna koliko poruka i napravio skoro 1h razgovora (malo manje oko 45min) napravio sam mozda 3-4 fotke cisto da ga probam i to jer to, znaci nije los, s' obzirom da je 6680 trajao oko 12-13h, a 6630 malo vise od jutra do ponoci itd... Videcemo jos kad se formira baterija do kraja kako ce raditi i koliko, posto mi jedan otrak rece da njemu traje vise od 3 dana otkad ga je formirao
-zameram samo sto pri kucanju poruke ona crtica sto treperi (crvena tanka) sto oznacava trenutnu poziciju za pisanje, ne da je mala i sitna nego je*e kevu, preko dana je jedva vidim, ali sta da se radi neko ne vidi ni slova :lol:
-tipke sa brojevima su malo vece sto je stavrno super
-fon je toliko nezan i gladak da se tripujem da ce mi ispasti svaki put kad ga uzmem
itd.....
N95 8gb, 6310i

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Baterija na E50 je Li-Pol i NE formira se.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Transporter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2007. 17:48
Lokacija: Avala, Beograd

Post od Transporter »

Pa vidi ovako ono sto sam ja dobio kao preporuku je da je 3x punim po ~2h dok se ne zacuje ono piiiip i da ga skinem sa punjaca, znaci to i nije neko formiranje,ali mi je drugar rekao da ga punim ugasenog ta 3x i to je kao "to" sta god to znacilo :lol: A za njega znam da je zaludjenik za telefone i kompjutere pa sam ga poslusao !

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Bio on zaludjenik ili ne,ne mora da znaci da je pokupio svo znanje o telefonima ili kompjuterima kad ti je savetovao tako nesto. Ti si mogao lepo da pitas ovde na forumu sta kako,koliko,gde...A ima i jedna jako korisna tema : "Formiranje i punjenje baterije" gde je sve objasnjeno :wink:

Sad nek ortak tebe poslusa,predlozi mu da dodje na forum da pogleda temu 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Transporter, svakako je najbolje da ta prva tri puta bateriju puniš u isključenom telefonu, iako nije strašno čak ni ako je uključen...drug ti je, svakako,rekao ispravnu informaciju...i ne treba ga puniti duže od onoga koliko je potrebno da se baterija napuni do kraja... :wink: :) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ovo je sve ok, samo jedna mala ispravka: obzirom da je baterija BL-5C, što znači da je Lithium-Ion, a ne Polimer.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Transporter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2007. 17:48
Lokacija: Avala, Beograd

Post od Transporter »

[quote="Ninolina"][/quote]

Pa ja znam koga sta da pitam :D Svaki fon koji sam imao punim ugasen i uvek ga ispraznim do kraja, trudim se da tako bude, jer su mi tako baterije uvek trajale najvise (u odnosu na drugare sa istim aparatima)....

;)

Izmenio:gameforce:Ne citiraj cele postove!

tnt
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 16. Apr 2007. 22:56

Post od tnt »

nekoliko pitanjca u vezi sa E50:


1. koja verzija software-a se obicno zatice na novokupljenim telefonima?

2. koja verzija software-a je aktuelna (najnovija)?

3. da li jos uvek postoji loudspeaker bug o kome sam ranije citao?

:wink:

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

tnt,
1. ja sam dobio telefon sa V 06.41.3.0 od 24.10.2006
2. ovo je ujedno o najnovija verzija
3. i dalje postoji. meni se ovo javlja kada recimo hocu nekog da cimnem pa slucajno pritisnem desni selekcioni umesto crvene slusalice (ovo aktivira loudspeaker) i odmeh potom crvenu slusalicu. zakuca na par sekundi i posle nastavi normalno da radi. u "normalnoj" upotrebi loudspeakera mi se nije desavalo da zakuca.
make. believe

tnt
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 16. Apr 2007. 22:56

Post od tnt »

s obzirom da sam mobilni kupovao samo jednom u zivotu i to pre tri godine,
mozete li me posavetovati gde u beogradu moze da se dobije neki optimum u odnosu oprema/(stanje telefona)/garancija/cena prilikom kupovine mobilnog telefona (u ovom slucaju e50) ?

:wacko:

guljko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 17. Apr 2007. 21:56

Post od guljko »

Imam mali problemcic sa e50! :blinky:
Ne mogu da idem na wap stranice, a na html mogu?
Jel treba da instaliram neki drugi browser, ili je problem u podesavanjima (064 pripejd, podesavanja sam dobio porukom (all))

EDIT:nasao sam u cemu je problem, treba koristiti menu:media:services, ali ni tako ne radi dobro!
kada se otvori stranica sa, recimo, vestima, on prikaze samo prve dve od sest sedam na toj strani!?

Izmenio:gameforce:Za dopunu koristi "Izmeni"

Nelexije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 09. Mar 2007. 15:47

Post od Nelexije »

Jel imao mozda neko problem sa Backup-om? Koristim PC Suite koji sam dobio uz telefon i cim krene BackUp, odn. vec na 1% izbacuje sledecu poruku:

Connection to phone was lost. Please reconnect and restart backup.

I tako u nedogled. Sve ostalo savrseno dobro funkcionise. Zna li neko u cemu je problem, odn. kako da ga resim.

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Problem je pod broj jedan u ocajno resenoj konekciji kabl-telefon(kod svih Nokia),a,kao drugo,ne mozes ni uraditi backup na s60 v3 9.1 telefonima,koliko mi je poznato,zbog one glupe zastite sistemskih fajlova,a cak i da mozes,to se ne radi preko PC Suite-a,vec preko card reader-a.Pokusaj na taj nacin(obavezno stikliraj pre backup-a "show hidden files and folders" u My computer),mada misli da neces uspeti da odradis kompletan backup ni tako :unsure: ...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Nelexije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 09. Mar 2007. 15:47

Post od Nelexije »

Prosto mi je neverovatno da su napravili takve propuste na ovako dobrom telefonu. Kako bar da sacuvam adress book, odn. Contacts???

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Nelexije, sinhronizuj telefon sa Microsoft Office Outlook-om ili nekim slicnim programom. A mozes i da kopiras imenik na mem. karticu...
make. believe

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Skoro sam zamenio 6630 za E50 i utisci su mi zasad..pa sta znam :roll: ..da kazem pozitvni,ali.. Imam sad problema sa programima,nema ih dovoljno a i ovo sto ima mnogi traze sertifikaciju. Rad sa dzojstikom mi je na pocetku bio mnogo nezgodan,moje mislenje je da je dosta krut,i verujem kad bih igrao igrice cesce napravio bi mi zuljeve.A cesto se desava da ne reaguje na komande i to zna da nervira(eh,kakva je bila tastatura na 6630...) Muzika na slusalicama (hs-23) cuje se solidno i sa vise basa,ali ipak tishe u odnosu na 6630.(rad sa ekvilajzerima se E50 znatno bolje pokazao od 6630) Kamere su im identicne,ali video mod znatno bolje na 6630,na E50 isuvise ima kvadratica,kao da je rec o nekoj staroj motoroli. I jos jednu manu bih istakao,a to je osvetljenje tastature. Sistemski tasteri se nocu gotovo i ne vide. Sve ostalo je vrh. Maska koja ne skripi,od kvalitetnih materijala uradjena,fantastican displey,dizajn,dimenzije,tezina,(u dzepu se i ne oseca),baterija(po 4-5 dana) imam samo reci hvale.
Imam dva pitanja: Da li ce telefon usporiti ako dokupim karticu od 2gb?
Da li cu sa novim firmware-om(imam 06.27.1.0) poboljsati kameru i video mod?

Odgovori