Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

reseno, upravo doneo kuci 930 iz Vipa, prakticno sam ga dobio na poklon. Vise u adekvatnoj temi
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Čestitam. Da služi bolje od predhodnog, mnogo bolje .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

Čestitam miogrande ;)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

miodrage,
Čestitam na 930...

Za 920, vidi ovo, u servis mog prijatelja je došla vodafone 925 sa sličnim problemom... i Nakon NSRT proradila najnormalnije...
Naime, njemu je bio crn ekran, a telefon je zvonio i radio normalno... Odrađen NSRT i proradila najnormalnije...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od Vlada Zem »

^Moguce, sjajna informacija.
miodrage je iscenirao kvar ekrana da bi uzeo 930, providno :D
Cestitke, cekamo detalje :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Nisam nista iscenirao, moguce da ce NSRT da resi stvar, videcem sutra. Iskreno, vrlo sam skeptican, ali sve je moguce.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Ma on je to odradio da bi dobio update na 8.1 (zvanični), ovako nije stizao na 920, iznervirao se... znači tako radi update M$ :lol:
Inače koliko se sećam on samo što je ubacio poslednji 8.1 update 1 DP? Da nema ovo neke veze?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

U principu ne bi trebalo da ima, ali PD je ipak OS bez ostale podrške, mislim na sve ono što je u njemu od prethodnog firmware pogona... Tako da ne bi ni malo čudilo da tu nešto ima povezano...
Naravno... Ne treba davati, kako su neki već rekli, negativne ocene po samom uređaju...

Serija 9 je uvek nešto što je bolje od boljeg... I naravno i oni se kvare, jednako kao što se kvare S3, S4 i S5 (izuzimam S2 koji je po meni, jedan od najboljih).

Ne znači da nije u pitanju hardver, samo svi prvo to pomislimo... Iskreno, ja bi prvo probao software..., a ima i čitav niz razloga za tako nešto...

miodrage,

Pored svega probaj i test uređaja, tu ti možda ustreba još jedna nokia za testove u Nokia Care suite...

Javi ako si iz BG, imam sve...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ja sam softverski odmah probao sve da resim, nije islo. Ekran je gecrkt, potvrdio danas u jos jednom servisu, prodao fon za delove za 50€, sto je bolje od nista. Uglavnom, ja zadovoljan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 920

Post od Challenge »

Da sam znao da ćeš dati za 50€ fon, ja bih ga uzeo. Ali, sad to više nije značajno. :dry:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od Vlada Zem »

Da se nadovežem na ovu gore priču, epidemija se širi, danas mi je na L925 da kažem "otišao" ekran. Gledao sam neki klip na YT i na kraju ekran se samo "zamrznuo". Kad se ugasio sam od sebe, pri paljenju (2xtap ili dugme) samo prikazuje neki sneg kao na TV samo u boji, na to samo i reaguje ostalo ništa (zvoni kad se pozove)...
Vraćen u VIP pa da vidimo.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Vlado - identicni simptomi su bili kod mene. Jedino ja nisam gledao YT, nego vremensku prognozu. Nakon 20-ak min se ekran odslogirao, i sve normalno radilo, i ja poceo da cackam, i posle 1 min umro i to je to bilo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od Vlada Zem »

Dešava se, meni je samo bitno da mi "drugari" iz VIP - ili vrate popravljenu 925 (u šta sad po ovom gore napisanom već sumnjam, hvala miodrage) ili daju ganc nov aparat sa nultom garancijom. Nema problema.
A da, ako nekog zanima, od VIP sam kao "adekvatnu zamenu" dobio Xperia J (to već boli), na kojoj inače ne radi zvučnik u slušalici, spikerfon radi, ide i ona sutra na reklamaciju :lol:
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Shomyz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 09. Dec 2013. 19:48
:: lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Shomyz »

stigao update za L920 telefon je iz vodafone holandija...upravo se instalira...videcemo da li ce popraviti kameru posto je do sad povremeno radila

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Nokia Lumia 920

Post od rotkod »

Evo ovako, možda nije značajno, ali možda i jeste...

Mislim da je problem, kod oba gore navedena telefona, dupli tap... Koliko kod ovo glupo zvuči, ali ja sam do sada na L920 (obe), na L925 i L1020 video istu stvar... Ne uvek, ali meni je jednom dosta...

Nekad, nakon duplog tapa, pa po podizanju prstom zaključanog ekrana, video sam ikone u 4bit izrazu boja...
Tako da sam došao do zaključka da taj dupli tap nešto hebe, jer se ne pojavljuje na normalnom podešavanju...

Čim ne škodi, znači da koristi... L.Gutović

Tako da mislim da ekran nije crkao, a verujem da će ga preflešovati u servisu i to je to...

Inače u nokia care suitu u test modu, ni jedan telefon ne prikazuje grešku...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od Vlada Zem »

Nisam to sa "2tap-4bit" primetio na 925 nikad, u mom slučaju ekran se "smrzao" u samoj aplikaciji, bez mog delovanja. Tu i ja negde nagadjam da je SW problem. Kod miodrage je "mrtav", ali šta ja znam, mislim i ne treba da znam - za to valjda imam garanciju :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od bandiof »

Da li je neko instalirao oficijlni 8.1 sa cyan-om, ja procitao negde da su ga pustili i vratio ga na 8.0 posto pvd ne dobija cyan,i nema nista od update-a....malo sam se smorio :smutny:

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

Nisam vise mogao da cekam Cyan(za Poljsko trziste) pa sam flesovao Italijanski firmware I sad imam Cyan konacno.Tek instaliran,sad cu malo da procackam pa da vidim jel ima neke razlike izmedju njega I DP.

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Nokia Lumia 920

Post od Zmajbb »

Pozdrav ljudi, imam problem sa mailom. Naime koristim firmin mail na telefonu preko pop3 naloga. I konstanto mi nestaju mailovi, bukvalno svi. Podeseno mi je download mails from any time, tako da ne znam u cemu je problem. Jel se suocavao neko sa ovim?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Nisam siguran, ali da li su ti mailovi na serveru? Jer WP uredjaji nemaju pr.avi pop3 nego IMAP, i neku imitaciju pop3 protokola, pa ako se na serveru obrise mail, obrise se i na telefonu. Proveri da nije to, drugo mi za sada ne pada na pamet
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori