Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Nokia Lumia 920

Post od Zmajbb »

miodrage, To je i meni na kraju palo na pamet i video sam da je na racunaru podesen pop3 nalog i da ne brise mejlove cim se procitaju. Stavio sam na telefonu IMAP a na racunaru da cuva mailove na serveru mesec dana tako da mogu da im pristupim i sa moba. Mislim da mi je to ok resenje.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od Vlada Zem »

Epilog o "crknutom" ekranu na 925, nije tema ali kad su već priče povezane...
Vraćen danas iz servisa, sve isto kao pre kvara, i dalje na 8.1 PfD, svi podaci, app itd tu. Ekran moj, mm zagreban s leve strane... Radni nalog servisa - "komentar izvršioca": Baterija prazna - napunjena. Misterija :D
Jedine promene su da je telefon sam dodao prečicu na Startscreen web stranice sa koje je išao klip posle kog se "smrzo".
I u tom stanju je napravio par S.šatova (ili sam ja kad sam probao resete)
Slika Slika Slika
Možda neko bude imao sličan slučaj (ne daj B.) pa eto.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od bandiof »

da li je neko odradio update na 8.1/cyan a da je uzeo tel preko telenora?

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Molio bih vas za par odgovora jer mi je 920 prvi smart telefon a ja sam stariji lik pa ne baratam bas najbolje njim.Prvo:koliko je normalno da nakon sat vremena zezanja sa aplikacijama,igrama,netom baterija spadne na 75%,a onda sam uradio restart i pala je na 30% i nije padala vise do kraja dana mada nisam nesto posebno ni koristio.Sta u stvari znaci dobra baterija na smartfonu koliko trba da drzi recimo kada sam na netu?Drugo:kupio sam ga polovnog i na oko je 10/10 ali moze li se kakav test putem SMSa poslati i saznati koliko ima razgovora do sad ili kakva slicna informacija?Trece:povremeno upalim task menager a da ne znam ni sam kako(kojom komandom).Cetvrto:Kako promeniti ili ispraviti ime u kontaktima? :? Hvala verovatno cu Vas smarati jos neki put.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od bandiof »

E ovako...baterija bi trebalo da ti izdrzi ceo dan, bar meni izdrzi a stalno su mi upljeni wi-fi,mobilni net,osvedljenje na medium i koristim ga prilicno,sad to sto ti je pala sa 75 na 30 to nemam pojma zasto. generalno meni je baterija skroz ok kad uporedima sa predhodnim telefonima gde sam vec na pola dana morao ga kacim na punjac. mislim da ne mozes da vidis koliko je predhodni korisnik koristio i zasta telefon pogotovo ako ga je flesovao. ne znam sta je task menager,ali mozda mislis na aplikacije koje ti rade u pozadini do njih dolazis tako sto drzis strelicu. ides na people, nadjes koj kontakt hoces da promenis,izabers ga i onda imas olovcicu u donjem desnom uglu..tj opcija edit:D... nadam se da sam ti pomogao nesto :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Za kolicinu razgovora idi u Settings pa Network+, i skroz dole pise. Jebote sad vidim da sam za nepune 3 nedelje spicio skoro 7h price. Pa ja nisam normalan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Momci VELIKO HVALA sve ste mi objasnili i sve je bilo cak i za mene jednostavno.(Da mislio sam na aplikacije u pozadini,pise da ima 15:35 price(ako nije flesovan)).

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 920

Post od lumia920 »

Imao sam pfd i nisam imao opciju prepoznavanja pesama preko cortane. Nakon instalacije cyan- ta opcija mi se pojavila da bi se vec sledeceg dana izgubila. Ako neko zna u cemu je problem neka javi

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Nokia Lumia 920

Post od Zmajbb »

Jutros mi se u busu desi maltene ista stvar kao kod miodrage-a, vadim tel iz torbice otkljucavam ga kad ono sum kao na tv. Odmah mi je pao na pamet njegov post i mislim, gotovo, kraj. Uspem da ugasim tel, sacekam par minuta, upalim ga i on najnormalnije radi. Inace, pre nedelju dana sam odradio update na cyan, regularno. Ne znam sad sta da mislim i radim, dal da prodajem tel, jbm li ga, evo sljaka bez problema. :wacko:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Zmaju,meni se desio sum tek nakon soft reseta, a meni se ekran smrz'o u toku rada. I onda se povratio nakon 15 min, i zab'o opet i to je bilo to
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Nokia Lumia 920

Post od Zmajbb »

miodrage, znaci da ne radim soft reset nikako hehe :lol: Bas nemam pojma sta mi je ciniti, moram pogledati malo po stranim forumima dal je neko imao slican problem.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ja sam procitao da je neki lik negde mislim u Africi napisao da je imao ovakav problem, i da su mu dijagnostikovali da je geknula ploca. Meni je uredjaj radio, jer je zvonio kad me neko zove, poruke su stizale... Ne znam, gledaj da ga uvaljas za neke male pare, i uzimaj nesto novo
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

coa89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Čet, 29. Maj 2014. 10:01
:: SGH-3650

Re: Nokia Lumia 920

Post od coa89 »

A kome da uvalja majke ti takav telefon koji moze svakog casa da ode u k.....c, kao prvo to ne bi trebao da prodaje, sta npr tebi neko proda takav fon, sta bi ti radio ?,moras ceniti ljude ako prodajes nesto :roll: ako mozes da popravis popravi i prodaj ako ne onda si imao losu srecu.
Smederevski i tako to.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nokia Lumia 920

Post od bata bogdan »

coa89...vidiš da je Miodrage napisao da ga uvalja za MALE pare...sigurno je mislio da eventualnom kupcu kaže šta je sa telefonom....
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

To za male pare je značilo da što pre ode u nečije ruke, pre nego što se napravi još veći problem ;)

coa89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Čet, 29. Maj 2014. 10:01
:: SGH-3650

Re: Nokia Lumia 920

Post od coa89 »

A kolike su te male pare, mozes ti da ga prodas i za 1/4 od realne cene ali sta vredi kad je on poceo da otkazuje, i taj sto bi verovatno kupio on bi bio sigurno lud :blinky:, ali dok je ovac bice i sisanja :lol:
Smederevski i tako to.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ja sam moj prodao serviseru za delove za 50€. Na to sam mislio. Ili da u oglase, tipa 100 jura, i postrno kaze sta je sa uredjajem, pa ko voli nek izvoli
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Nokia Lumia 920

Post od Zmajbb »

Al sto je najgore uredjaj radi, bez ikakvih problema od onda. Cak imam u garanciju, al sta da nosim tel na servis kad radi :unsure:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

E sledeći put kad krene sneg da ti pada na displeju, a ti pravac servis. Nemoj da palis/gasiš ili šta već, neka oni vide kako Lumie 920 ume da veje u sred leta.
E, a pošto se to ne može jednostavno čačnuti i popraviti, dobićeš praktično nov telefon.

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

Juce sam primetila da mi se zvukovi na telefonu ne cuju(kada me neko zove,kada primam poruku,kada pustam muziku ili film,okidac kamere,zakljucavanje,otkljucavanje),medjutim kada ja zovem nekog tada se cuje da zvoni i na slusalicama se muzika cuje.Svi zvukovi na telefonu su ukjuceni(i medijski sadrzaj+aplikacije,i zvono+obavesetenja,i zvuk slusalica i vibracija).Nije mi jasno da li je to neki softverski ili hardverski kvar.Da li je neko mozda imao neke slicne probleme ili znate u cemu moze biti problem?Sta mi preporucujete da uradim?Unapred hvala

Odgovori