Nokia E5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

cijena u cg mu je 230 evra i priblizno kosta koliko e72 oko 250-260..ali ne mogu da odredim pozicioniranje ovog uredjaja...ako je naslednik e63 ili ogoljena berzija e72 onda je skup jer niko nece da rizikuje da ga kupi jos neprovjereni uredjaj...pitao sam u prodavnici zasto ga nemaju,jer se vec nudi po oglasima, rekli su prvo zbog cijene a da je uzivo telefonu dosta problematicna izrada/prenosim njihove rijeci sto ne znaci da im vjerujem/....meni se licno dopada
Ako ga je neko vec pazario molim za misljenje iz prve ruke

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

zna li neko kako se pali 3g(mislim na pomocnu kameru) kamera na ovome telefonu ? i da li postoji neki program za to ako ne moze ovako fabricki.hvala

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

cune, bas te ne skontah, ali tvoja kamera se ne pali prilikom video poziva ?! Kad te neko pokusa da ima video razgovor s tobom, tebi se kamera ne pali ?!
S druge strane, ako hoces tako da kazem u OFFline modu ( odnosno kad nemas video razgovor ) da upalis kameru... options/use secondary camera ... :wink:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

stika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 19:57

Post od stika »

Kupio sam nov telefon nokia E5 i kada sam kopirao imenik preko nokia suite sa mog staroga 6233 . Kada sam zavrsio kopiranje pokusao sam da udjem u kontakte i to je ok , ali kada pokusam da udjem u opcije u kontaktima ( tipa dodeli melodiju i sl.) izbacuje mi datoteka je ostecena . Nemam pojma sta da radim a ovo mi jako ide na zivce .
Ako neko zna ne ka mi pomogne .
Pozdrav !

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

stika, i ja imam isti problem, neka pomogne neko ako zna u cemu je nas problem....

takodje me interesuje kako da zamenim Rom?
tel je na fabrickom i vec mi se dosta usporio pa bi` da ga malo osvezim...
SGS2, iPhone 4 32GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nemanjale, pa nema potrebe da menjas firmver da bi ga "osvezio" ako ti je usporio zbog instaliranih aplikacija itd. Prosto odradi soft ili hard reset.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

tomas.hokenberi, kako se radi hard reset?
nokiu inace koristi moja devojka pa mi se zali stalno da se usporio, a i ja sam to primetio.

posto nisam koristio symbian interesuje me jel bi mogo neki drugi firmware da ubacim ili je to sve isto kod symbiana, tj.dali bi dobio nesto novo ubacivanjem novog firmware-a? pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nemanjale, za soft reset otkucaj *7370#. Za vracanje na fabricka podesavanja *7780#. Za hard reset probaj sledece: iskljuci telefon, pa ga ukljuci sa "*" + "3" + "zelena slusalica".

Ja verujem da ce *7370# biti dovoljno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 19:57

Post od stika »

Uspelo je sa resetom *#7370# ....

Hvala svima i pozdrav !

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

nemanjale, stika, sto se tice vaseg problema sa imenikom jedino sto mogu da primjetim je da je vjerovatno datoteka .nbu odnosno datoteka u kojoj ste sacuvali imenike ostecena...
Vjerovatno je prilikom samog procesa NOKIA SUITE malo zastekao i onda napravio problem...
I da, problem moze da se javi ako ste novi telefon povezali na stari NOKIA Suite i preko starog prebacili kontakte... Da li ste probali da instalirate novi Nokia Suite i preko njega odradite isto?!
Ne zaboravite da prije skidanja starog NOKIA SUITE-a nadjete datoteku u kojoj vam je sacuvano sve sa telefona, pa da je prekopirate na komp za svaki slucaj ako se nesto desi :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mpantic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:28

Post od mpantic »

Treba mi neko proramce koje ce da mi blokira odredjene brojeve koji mi salju poruke i zivkaju me! Nekada je na 6600 bilo nesto slicno mislim da se zvalo Blacklist Caler ili tako nesto......

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mpantic, Blacklist se zove program i moze da ti blokira samo pozive a poruke ne moze da ti blokira... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

pa trebalo bi da imas vec u telefonu advanced communication manager, napravis listu brojeva, aktiviras je i blokira i poziv i sms sa tih brojeva, mozes da ih izlistas u samoj aplikaciji u posebnom folderu
::luv phonez::

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

Post od cune »

Da li zna neko kako da konfigurisem e mail.sve sam pokusao ali ne ide.izaberem koji je mail unesem sve potrebno i opet me vrati na pocetak kao da ima neki bug.jel se jos nekom desava nesto slicno ili je to samo kod mene.neka neko objasni ako moze.Hvala

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

cune, ma to je jednostavno daj nekome ko zna i ima za 2 minuta da ti podesi.
Ajmo ovako idi u poruke, opcije, podesavanja, E-mail, Postanska sanducad, opcije, Novo postansko sanduce, Pokreni i onda krenes da pravis sanduce. To je jedan od nacina. Drugi je uz pomoc 'nokia messaging' aplikacije i treci i najbolji sa emoze aplikacijom gde imas i html pregled e-maila i jos je prednost sto preko emoze mozes napraviti i veci broj sanduceta i ulaskom u emoze aplikaciju uspostaviti vezu sa svakim sanducetom i odmah proveriti imali nove poste a moguc je i Push e-mail.
Etako sad se opravljaj i ne-mo se brukas :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, sta mislis da napravimo u Lepljivima KONFIGURACIJA MAIL-a za razlicite adrese, tipa hotmail-a, yahoo-a, gmail-a ... a ko zna neke druge nacine neka tamo kaci :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa moze moze da se otvori tema za mail i ovi mape jer sam ja o tim problemima sa drugim clanovima kao slucajno diskutovao u temema koje su bile namenjene nekom od modela telefona a mnogo je bolje da postoje teme vezane bas za ovi mape i e-mail.
Ali za lepljive teme su nadlezni valjda ljudi koji uredjuju ovaj forum.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, vec cu da porazgovaram sa nekim o takvoj Lepljiva Temi, da ostali ne bi morali da se "muce" prilikom trazenja, jer je vec mnogo istih pitanja postavljeno na razlictim temama vezanima za odredjeni mob...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cune
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 14:54
Lokacija: Trebinje/RS

E5

Post od cune »

Ma znao sam ja to nego tek kad sam prikljucio gprs onda mi je proradilo :D
U svakom slucaju hvala.jos moram da skontam kako da mi bude na pozadini ono kao imate 2 nova maila :roll:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

cune, vjerujem da si nesto u podesavanjima preskocio, pa pokusaj jos koji put da napravis
mail nalog i ja mislim da ce i to da ti "iskoci" :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori